DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

W katolickiej katedrze odbędzie się ingres… protestanckiej „biskupki”. Wszystko za zgodą kurii

W katolickiej katedrze odbędzie się ingres… protestanckiej „biskupki”. Wszystko za zgodą kurii
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. NJ.com / YouTube

W sobotę 21 października w katedrze pw. św. Piotra w Marquette odbędzie się ingres i „święcenia” luterańskiej „biskupki” Katherine Finegan. Jak zapowiadają organizatorzy w ramach uroczystości „głosić” będzie również inna „biskupka” – Elizabeth Eaton.

 

Ceremonia odbędzie się w głównej nawie świątyni z uwzględnieniem prezbiterium oraz ołtarza. Paramenta i westymenta liturgiczne dostarczą luteranie  – poinformował ks. Michael J Steber, proboszcz kościoła katedralnego, zapewnił przy tym, że Najświętszy Sakrament przebywał będzie wówczas w kaplicy bocznej.

 

Słuszne oburzenie amerykańskich katolików nie zostało jednak zrozumiane przez miejscowego biskupa. Trudno się temu dziwić, gdyż to on sam udzielił zgody na wykorzystanie świątyni. – Zgodnie z obowiązującymi normami ekumenicznymi, udzieliłem zgody na przeprowadzenie uroczystości. Zapraszam Was, abyście przyłączyli się i wraz ze mną przywitali naszych luterańskich braci w katedrze, gdy będą świętować ingres swojego biskupa – napisał w oświadczeniu bp John F. Doerfler przypominając, iż tego rodzaju wydarzenie miało miejsce również w 1999 roku, kiedy to bp James Garland udostępnił świątynię protestantom.

 

Biskup amerykańskiego Marquette do tej pory dał się poznać ze swej stanowczości: zaciekle piętnował aborcję oraz próby redefiniowania małżeństwa. W styczniu 2016 r. przeprowadził w również diecezjalną reformę liturgiczną surowo zakazując stosowania nieliturgicznych pieśni podczas sprawowania liturgii.

 

Bronił także katolickiego nauczania nt. małżeństwa i przyjmowania Komunii Świętej przed zbyt daleko idącymi interpretacjami papieskiej adhortacji Amoris Laetitia. – Ponowne małżeństwo, w przypadku braku stwierdzenia nieważności poprzedniego, musi uregulować swoją sytuację i/lub wstrzymać się od podejmowania współżycia seksualnego. Jest to warunek konieczny dla chcących żyć w stanie łaski uświęcającej – stwierdził bp Doerfler.

 

Hierarcha mówił również jasnym głosem na temat tego, co rujnuje ludzką świętość. – Rewolucja seksualna i rozpad małżeństw prowadzą do bezsilności, załamania serca, życia i rodzin. Natomiast nauka Kościoła od zawsze pobudza stałą miłość, wierność, jedność i płodność. To dobra wiadomość dla świata: Drogą do uzdrowienia jest Jezus Chrystus i Jego nauka – pisał biskup do swych wiernych.

W świetle dotychczasowych pełnych prawowierności słów i postaw swojego pasterza, wiernym tym trudniej jest zrozumieć jego zgodę na heretycką celebrację w najważniejszej świątyni diecezji Marquette.

 

 

 

źródło: catholicherald.com
om

 

 

 


DATA: 2017-10-21 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Swoim wpisem udowadniasz że nie rozumiesz znaczenia słowa "rozumiem".
ponad 1 rok temu / do ala wilk
 
Rozumiem że uważacie że siostry zakonne są z definicji głupsze od Wesołowskiego i Międlara i nie zasługują na kapłaństwo?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Jak można posądzać ks. Stebera i Biskupa miejsca o brak rozeznania w temacie czy impreza jest heretycka czy nie. Jako Pasterz Kościoła wie co robi i dlaczego. Przecie K.K. podpisał dokumenty o ekumeniźmie , INTERKOMUNII - Eucharystii. Zatem po co to larum. No cóż , stare przysłowie mówi :> gdzie diabeł nie może tam pośle babę< Ale w Kościele ? Ta wiadomość potwierdza , że "czas" diabła się skończył. Teraz jest czas na współczesne/wyedukowane kobiety. Ale będzie wreszcie ciekawie. Pasterki przegadają i w kąt postawią kolegów pasterzy. Ciekawe czy rozwinie się nowa moda. Jakie będą obowiązywały kreacje. Kto komu będzie towarzyszył ? Jak rozwinie się kulturalny dialog w miłości i z kim ? Czy zostanie na nowo zdefiniowanie słowo : plotka - jako uprzedzająca dobra wiadomość o bliźnim. A może z ambon nareszcie będzie można głosić feminizm i wolną miłość ? Skoro ma być synod młodych to trzeba przygotować kolorową odpowiednią kadrę GLOBAL LOVE. Nastaje czas NowejEWY.
ponad 1 rok temu / Iskierka /
 
Widać już John F. Doerfler został ostrzeżony o planach instalacji koadiutora lub dymisji (casusy Alberga-Imperia -Włochy i Ciudad del Este Paragwaj) wiec ucieka do przodu - "co mnie ekumeniste wyklnięcie?!" takie mamy trudne czasy. Wychylił się ku ortodoksji teraz musi odbić - nie każdego stać aby być jak Atanazy. Wszystko to jest mój domysł ale...
ponad 1 rok temu / Lokon
 
a co to juz karnawal??? Ladne stroje sobie poubieraly te starsze panie... Nie mogly sobie jakies hali wynajac na ten ich karnawal???
ponad 1 rok temu / okirex
 
Oj, księże Bogdanie, tak nie można. Jakiego "diabła"? Przybysza z alter-rzeczywistości, wędrowca utrudzonego przeciwnościami, który przybył aby ubogacać ale i stanowić sprawdzian dla naszej miłości bliźniego. Któremu należy towarzyszyć, wysłuchać i współodczuwać jego troski przez pryzmat miłosierdzia dla drugiego, postawionego na naszej drodze. Absolutnie i w żadnym wypadku nie usztywniając naszego stanowiska w ramach jakiegoś skostniałego schematu. Otwartość na drugiego to rzecz pierwszej wagi, więc możesz mieć niestety rację...
ponad 1 rok temu / Pierre_
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.