DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

W kaplicy Akademii Wojskowej w West Point odbyła się „homo-ceremonia”

W kaplicy Akademii Wojskowej w West Point odbyła się „homo-ceremonia”

W kaplicy Akademii Wojskowej w West Point właśnie odbyła się ceremonia „zaślubin” dwóch lesbijek. Uroczystość poprowadził protestancki kapelan armii amerykańskiej. Do tego skandalicznego wydarzenia doszło niewiele ponad rok po tym, gdy prezydent Barack Obama zniósł zakaz służby w armii jawnych homoseksualistów.


Jak podaje gazeta The USA Today, dwie kobiety, którym duchowny „udzielił ślubu” - Penelope Gnesin i Brenda Sue Fulton - od 17 lat pozostawały w związku cywilnym. Para mieszka w stanie New Jersey, który nie pozwala na tzw. homo-małżeństwa.

 

Lesbijki opowiadały, że gdy poprosiły o udostepnienie kaplicy na zorganizowanie „ceremonii ślubnej” powiedziano im, że żaden miejscowy kapelan nie zgodzi się na poprowadzenie takiej „uroczystości”. Para poprosiła o pomoc zaprzyjaźnionego duchownego, płk j. Wesleya Smitha z bazy lotniczej w Dover.

 

Fulton jest absolwentką Akademii Wojskowej w West Point, weteranem i dyrektorem ds. komunikacji w organizacji o nazwie Out Serve, obsługującej homoseksualny personel wojskowy. Prezydent Obama wprowadził ją do zarządu Akademii w West Point w lipcu 2010 r. Przez wiele lat działała ona w organizacji Knights Out, skupiającej absolwentów i pracowników uczelni wojskowej o „orientacji” homoseksualnej.

 

We wrześniu 2011 r. Pentagon wydał wytyczne stwierdzające, że „decyzje dotyczące wykorzystania nieruchomości wojskowych do celów prywatnych, w tym uroczystości religijnych i innych, powinny być podejmowane neutralnie, bez względu na orientację seksualną, chyba że przepisy stanowe lub lokalne tego zabraniają”.

 

We wrześniu tego roku amerykański prezydent wydał oświadczenie upamiętniające pierwszą rocznicę uchylenia polityki „Don’t Ask Don’t Tell”, wprowadzonej przez prezydenta Clintona i zabraniającej jawnym pederastom i lesbijkom służby w armii. Obama przekonywał w nim, że „amerykańscy geje i lesbijki, którzy się kochają nie muszą już tego ukrywać, aby służyć krajowi”.

 

Pomimo tych deklaracji – zgodnie z prawem – wciąż obowiązuje ustawa federalna z 1996 r., broniąca tradycyjnego małżeństwa (tzw. ustawa DOMA). Zabrania ona uznawania „małżeństw” tej samej płci. Nie można do tego zmuszać stanów.

 

W stanie Nowy Jork, na terenie którego znajduje się słynna akademia wojskowa, lokalna legislatura w czerwcu 2011 r. przyjęła skandaliczną ustawę, zezwalającą na zawieranie „homo-małżeństw". W październiku federalny sąd apelacyjny w stanie Nowy Jork uznał ustawę DOMA za niezgodną z konstytucją.

 

 

Źródło: usatoday.com, AS.


DATA: 2012-12-06 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeciętny Amerykanin, to człowiek marzący o sławie, a prezydent - o supr sławie. Każdy z nich czymś się wsławił. Obama też. Nie powiem czym, ale na pewno przebije Clintona.
ponad 6 lat temu / Jurko.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "10559"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.