DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

W Kanadzie rośnie bezrobocie. Tylko w listopadzie pracę utraciło ponad 70 tys. osób

W Kanadzie rośnie bezrobocie. Tylko w listopadzie pracę utraciło ponad 70 tys. osób
źródło: pixabay.com
#GOSPODARKA    #KRYZYS    #EKONOMIA    #KANADA    #BEZROBOCIE

Kanadyjski Urząd Statystyczny opublikował niepokojące dane dotyczące m.in. rynku pracy w listopadzie. Są one najgorsze od ostatniego kryzysu finansowego w 2008 r.

 

Stopa bezrobocia w Kanadzie rośnie coraz szybciej, a Bank of Canada może zostać zmuszony w 2020 roku do obniżenia stóp procentowych. Według Statistics Canada, ponad 71 tys. osób straciło pracę w listopadzie 2019 r. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,9 proc. Liczby te są sprzeczne z oczekiwaniami ekonomistów, którzy przewidywali wzrost zatrudnienia dla co najmniej 10 tys. osób.

 

Wzrost stopy bezrobocia wywiera większą presję na Bank of Canada, aby obniżył stopy procentowe i podjął działania w celu zwalczania słabości globalnej gospodarki. Jednak nie tylko gospodarka kanadyjska cierpi. Instytucje finansowe na całym świecie próbują niwelować negatywne skutki amerykańsko-chińskiej wojny handlowej.

 

Rezerwa Federalna USA obniżyła stopy procentowe trzykrotnie w 2019 r. Od września nowojorski oddział codziennie wpompowuje setki miliardów dolarów na Wall Street. Globalna niepewność spowodowana wojną handlową między USA a Chinami przyczynia się do dużych zmian w gospodarce światowej.

 

Analitycy wskazują, że gospodarka kanadyjska wyhamowuje w szybszym tempie, niż się spodziewali. Wraz z utratą pracy, coraz więcej Kanadyjczyków nie jest w stanie spłacać długów.

 

Po raz pierwszy w tym roku gospodarka kanadyjska znajduje się poniżej oczekiwań analityków. Indeks Citigroup Inc. - który spada, gdy dane okazują się gorsze od prognoz – poszybował poniżej zera, po raz pierwszy od grudnia ub. roku. Dolar kanadyjski również znacznie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Nadzór budżetowy Ottawy obniżył prognozy gospodarcze i ostrzega przed głębszymi deficytami federalnym.

 

Ten negatywny odczyt wynika z szeregu rozczarowujących raportów dotyczących nowych miejsc pracy, handlu i budownictwa mieszkaniowego. Słabe były również wskaźniki produkcji. Pomimo lepszego niż oczekiwano wyniku głównego, wolumeny i zapasy w fabrykach spadły.

 

Chociaż gospodarka kraju nie osiąga szczytowego wzrostu, dane w tym roku były wystarczająco silne, aby powstrzymać Bank of Canada przed obniżeniem stóp procentowych, co odróżnia go od innych głównych banków centralnych.  W przyszłym roku gospodarka kanadyjska ma się rozwijać w tempie 1,5 procent.

 

Źródło: business.financialpost.com

AS


DATA: 2019-12-20 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiecej niech lewactwa promuja.maja swoje owoce
8 miesięcy temu / Pieter
 
Glownym powodem tego spadku, ktory jak sadze jest dopiero poczatkiem wiekszego, a moze nawet najwiekszego kryzysu gospodarczego tego, to legalna emigracja osob w wieku 50+ jako na laczenie rodzin oraz przymuszonych do wyjazdu uchodzcow z trzeciego swiata bez jakichkolwiek gwarancji integracji w spoleczenstwie.
9 miesięcy temu / Bartek
 
naprzyjmowali uchodźców którzy nie pracują = więcej ludzi a pracujących tyle samo i tyle
9 miesięcy temu / ewa
 
"Poszyboał w górę" dobre sobie.
9 miesięcy temu / Egu
 
Z artykułu wynika tylko tyle, że gospodarka światowa - wojna handlowa między USA a Chinami - jest odpowiedzialna za "zwijanie" się gospodarki kanady. A czy rządy premiera Kanady Justina Trudean i jego Liberalnej Partii Kanady, nie mają na to żadnego wpływu ? Wydaje się, że po części są wynikiem dyletanctwa i nieuctwa ekonomicznego szefa rządu Kanady. Ten pan bardziej przypomina trzpiotowatego bon vivanta niźli poważnego polityka, stojącego na czele rządu bardzo dużego państwa Kanady. Warto dodać, że pozycja premiera w Kanadzie, jest zbliżona do pozycji prezydenta w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.