DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

W Kanadzie aborcja jest dostępna bez ograniczeń. Minister twierdzi, że to za mało!

W Kanadzie aborcja jest dostępna bez ograniczeń. Minister twierdzi, że to za mało!
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Kanadyjska minister zdrowia Danielle McCann wzywa do poszerzenia dostępu do późnej aborcji w kraju. Choć mordowanie nienarodzonych pozostaje dostępne bez ograniczeń, to polityk to nie wystarcza. Pragnie bowiem, by więcej medyków wykonywało te procedury.

 

W środowej wypowiedzi dla kanadyjskiego zgromadzenia narodowego minister wyraziła pragnienie, aby więcej kanadyjskich „lekarzy” zapewniało aborcję w trzecim semestrze. Polityk wyraziła ubolewanie, że niezbyt dużo medyków pragnie wykonywać aborcje w późnym terminie. Według minister corocznie przynajmniej 10 do 25 Kanadyjek jedzie do USA w celu wykonania aborcji w późnym terminie.   

 

W Kanadzie aborcja i tak pozostaje dostępna w zasadzie bez ograniczeń. Można zabijać nienarodzonych nawet w 9 miesiącu ciąży, bez względu na przyczynę. Oznacza to, jak zauważa Life News, że nawet aborcja ze względu na płeć pozostaje dozwolona.

 

Według Abortion Rights Coalition of Canada (Koalicja Praw Aborcyjnych Kanady) w 2018 zamordowano 879 aborcji w późnym okresie ciąży. Organizacja twierdzi, że ponadto 150 Kanadyjek udało się do Stanów Zjednoczonych w celu przeprowadzenia aborcji w ostatnich miesiącach (to wyższe liczby niż podane przez minister).

 

Jak jednak zauważa portal Life News, wszystkie aborcje niszczą ludzkie życie. Te przeprowadzane w późnym terminie budzą dodatkowe oburzenie z powodu bólu odczuwanego przez  nienarodzone dzieci. Cierpią one fizycznie wskutek aborcji już od 20 tygodnia ciąży.

 

Wypowiedzi kanadyjskiej minister stanowią smutny przejaw degeneracji tamtejszej klasy politycznej. Świadczą też o zapomnieniu, że rola lekarza – już od czasów przysięgi Hipokratesa – polega na ratowaniu życia, a nie jego odbieraniu.

 

Źródło: lifenews.com

mjend


DATA: 2020-02-06 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jesli matka zabija swoje własne dziecko to co może przeszkodzić w tym byśmy pozabijali sie nawzajem !
4 miesiące temu / anka
 
Nie trzeba byc osoba religijną, zeby byc przeciwną aborcji. Niechec, obrona dzieci, ktore są niewinne i same nie moga sie bronic, to czysty HUMANIZM.
4 miesiące temu / DAN
 
Po co to biadolenie? Przecież każdy z nas może konkretnie pomóc bronić życia poczętego. Modlitwa, różaniec , akcje społeczne czy wsparcie organizacji pro live.
4 miesiące temu / Robcik
 
Boże, koniec świata musi być bardzo blisko.
5 miesięcy temu / span
 
Nie można wklejać linków, proszę samodzielnie wyszukać artykuł na ten temat. Wklejam fragment. Sprawa sięga marca 2016 roku. Wtedy to w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie doszło do dramatycznej sytuacji. Dziecko przeżyło aborcję wykonaną w 24 tygodniu ciąży i niedługo później zmarło. Jak tłumaczył wówczas Tomasz Terlikowski, który znał szczegóły sprawy, lekarze i personel medyczny, którzy byli zaangażowani w całą akcję "podjęli decyzję o niepodjęciu najmniejszych działań medycznych". Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył wówczas m.in. poseł Piotr Liroy-Marzec. "Pozostawienie samodzielnie oddychającego dziecka bez opieki w celu jego uśmiercenia stanowi zbrodnie zabójstwa" ? wskazywał w zawiadomieniu polityk. Teraz kierowane przez Liroya-Marca stowarzyszenie Skuteczni informuje, że prokuratura umorzyła sprawę wobec "braku znamion czynu zabronionego". SKORO BRAK ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO, JEST TO ZGODNE Z PRAWEM.
5 miesięcy temu / @szok
 
Zwykli mordercy..mimo, że nauka mówi o życiu od poczęcia, "światli" naukawcy będą gadać o "kobietach" z płodami i lochach dzików w ciąży z dziećmi..ile tu nienawiści do ludzi...
5 miesięcy temu / Czarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.