DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

W Izraelu bez zmian. Partia Benjamina Netanjahu ponownie zwyciężyła w wyborach do Knesetu

W Izraelu bez zmian. Partia Benjamina Netanjahu ponownie zwyciężyła w wyborach do Knesetu
Fot. DDP/Forum

Wszystko wskazuje na to, że wtorkowe wybory do parlamentu Izraela zakończyły się zwycięstwem rządzącej partii Likud. Ugrupowanie premiera Benjamina Netanjahu przekonało do swoich racji większą liczbę mieszkańców kraju niż centrolewicowy sojusz Niebiesko-Białych.

 

Według anglojęzycznego portalu Times of Israel Likud uzyskał ponad 29 proc. głosów (35 mandatów), co jest najlepszym wynikiem tej partii pod przewodnictwem Benjamina Netanjahu.

 

Główny rywal Likudu, sojusz Niebiesko-Biały zyskał niemal identyczny wynik jak partia Benjamina Netanjahu uzyskując taką samą liczbę mandatów. „W liczbach bezwzględnych dwa największe ugrupowania dzieli około 13 tysięcy głosów” – informuje Times of Israel.

 

Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się ex aequo, co stanowi spore zaskoczenie, ultraortodoksyjne partie – Szas i Zjednoczony Judaizm Tory, które zdobyły prawie 7 proc. głosów (po 8 mandatów).

 

Na piątym miejscu znalazł się sojusz arabskich partii Hadasz-Ta'al, zdobywając 4,6 proc., co daje 6 mandatów.

 

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Partia Pracy (6 mandatów), Nasz Dom Izrael Awigdora Liebermana (5 mandatów), Unia Partii Prawicowych (5 mandatów), Merec (4 mandaty), Kulan (4 mandaty) oraz sojusz partii arabskich Ra'am-Balad (4 mandaty).

 

„Wydaje się, że z pięcioma innymi prawicowymi i ultraortodoksyjnymi ugrupowaniami, które razem zdobędą około 30 mandatów, Netanjahu może być w stanie sformować rząd z solidną większością 65 mandatów w 120-miejscowym Knesecie”, informuje serwis rmf24.pl.

 

To były bardzo dramatyczne wybory – tłumaczy Avital Leibovich szefowa American Jewish Comittee w Tel Awiwie, była wieloletnia rzeczniczka Izraelskich Sił Zbrojnych. – Główne rywalizujące partie szły łeb w łeb. Remis 35 do 35 to naprawdę niezwykle emocjonujący wynik. Ale fakt, że Netanjahu będzie mógł zbudować koalicję liczącą 65 mandatów, to jego zwycięstwo – dodaje.

 

Źródło: Times of Israel / rmf24.pl / rp.pl

TK


DATA: 2019-04-10 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izraelski rasizm zwycięża!
4 miesiące temu / aero
 
Wszędzie walczą z nacjonalizmem oprócz izraela. Tam mogą funkcjonować i wygrywać wybory nawet szowiniści. Oto dwulicowość i perfidia!
4 miesiące temu / Jacek
 
PiS zadowolony. Znów będzie jazda po Polakach. Przychody z mienia bezdziedzicznego mają być przeznaczone na nauczanie religii holokaustu i na inne cele. Pewnie na strzelanie do Polaków w Polsce i na nowe otwarcie Auschwitz dla tych co nie przyswoją w wystarczającym stopniu religii holokaustu.
4 miesiące temu / postaremu
 
Chyba w 2006r. wycieczki musiały wyjeżdżac z Jerozolimy- ogłoszono, że Netaniahu miał wylew i moga być zamieszki
4 miesiące temu / Mokka
 
to jest zla opcja tagze dla zydow bo wpedzi Izrael w wojne i cala nienawisc runie na zyddow a oni tego nie czuja a wogole to jest niebezpieczne dla wszystkich
4 miesiące temu / zbigniew
 
Parch uciekł przed odpowiedzialnością za przekręty
4 miesiące temu / irtur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.