DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

W Irlandii szaleje groźny wirus! Nadzwyczajne środki ostrożności w szpitalach i... kościołach

W Irlandii szaleje groźny wirus! Nadzwyczajne środki ostrożności w szpitalach i... kościołach
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Choroba rodem z Australii dotarła do zachodnich krańców Europy – Wielkiej Brytanii i Irlandii. Media określają wirus H3N2 mianem „najgorszej epidemii grypy od 50 lat”.

 

W związku ze wzrostem zachorowań na „australijską grypę” irlandzkie służby zaleciły rodzicom pozostawienie chorych dzieci w domach i nieposyłanie ich do szkół po świątecznej przerwie.

 

W wielu irlandzkich szpitalach wprowadzono restrykcje dotyczące odwiedzin pacjentów. Zawieszono także wykonywanie zabiegów i operacji. Izby przyjęć nie radzą sobie z liczbą chorych – wszędzie brakuje wolnych łóżek. Pacjenci godzinami czekać muszą w karetkach na przyjęcie do szpitala. Groźna odmiana grypy dotarła również do Wielkiej Brytanii.

 

Katolicka diecezja Down-Connor w Irlandii Północnej w związku z epidemią grypy zawiesiła stosowanie gestu przekazania znaku pokoju poprzez podanie ręki w trakcie Mszy Świętych. Duchowieństwo zachęca również wiernych do częstszego mycia rąk oraz nieuczestniczenia w nabożeństwach osób dostrzegających u siebie objawy wirusa.

 

H3N2 pojawiła się w Australii. Zimą roku 2017 zachorowało na tę odmianę grypy 170 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej. 300 osób zmarło z powodu wirusa. Media przekonują, że najlepszą metodą zabezpieczającą przed komplikacjami wynikającymi z zachorowania są szczepionki. W związku z mutowaniem wirusów środki uodparniające z poprzednich lat tracą swoją siłę i konieczne jest ponawianie szczepień. Mimo tego – jak donoszą serwisy informacyjne – szczepionki stosowane w Australii nie przyniosły pożądanych rezultatów w walce z H3N2.

 

 

Źródło: poloniairlandia.pl / polishexpress.co.uk / rmf24.pl / onet.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-01-09 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna hucpiarska konfabulacja. NIGDY NIE UDOWODNIONO ISTNIENIA ŻADNEGO WIRUSA. Kto zgadnie jaką data tej informacji? "Od połowy stycznia do tej pory potwierdzono śmierć ośmiu zarażonych, z tego trzy zmarły przez odmianę wirusa grypy H1N1.Wirus ciągle się rozprzestrzenia. W Irlandii przyjęty dla epidemii grypy próg to 21 zachorowań na 100.000 ludzi, a na chwilę obecną liczba ta jest dwa razy wyższa.HSE zaleca szczepienia przeciw grypie..." ROK 2014 ! I tak "balony próbne" ze strachem napędzają interes szczepionkarski i inne (zbyt innych świń) I tak co jakiś czas media kreują "epidemie" przez fajkę news. Gescheft bigfarmaceutyczny kwitnie. Na ptakach, świniach, ludziach. Nikt nigdy nie widział człowieka porażonego wścieklizną. Wszystkie "wykrycia" wirusów są wykrywaniem pośrednim jakichś reakcji strącania białek. Reakcje biologiczne w reakcji na biologiczne traumatyczne wydarzenie tłumaczy nowy paradygmat medyczny. Boskie prawa natury- do weryfikacji 3 rewolucja w medycynie.
ponad 1 rok temu / Maria Kayzer
 
Czosnek, cebula, chrzan, miód, propolis, czarny bez, dziewanna itp. i szczepionki na grypę nie są potrzebne.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Proszę zapytać dlaczego lekarze nie szczepią siebie i swoich rodzin przeciwko grypie?..bo ta szczepionka Nic Nie Daje..jak w artykule napisano wirus Grypy się mutuje, i NIE MA NA NIEGO SKUTECZNEJ METODY....grypa zawsze musiałabyć wypocona i wykichana..czyli przezwyciężona SAMOISTNIE przez organizm....Pytanie dlaczego pomimo masowych szczepień w Austalii ludzie umierają na grypę..Otóż 20lat temu bardzo mądry profesor bioetyk ostrzegał nas na wykładzie..Nie pozwólcie się szczepić przeciwko grypie,szczepionka jest zabójcza dla organizmu.Ponieważ nie uodparnia,tylko NISZCZY UKŁAD IMMUNOLOGICZNY CZŁOWIEKA... wszczepione wirusy grypy NIE CHRONIĄ,bo grypa podlega mutacji i w chwili zachorowania na grypę "NOWEJ generacji..zawsze jest nowa..organizm człowieka jest bezbronny,bo szczepionka NIESTETY nie zawierała nowej odmiany tzw.zabójczego wirusa,i w tym momencie zaczyna się horror.Organizm zdrowy OBRONI SIĘ..osłabiony szczepionką NIE...Grypa NIE ZABIJA,tylko jej POWIKŁANIA są śmiertelne
ponad 1 rok temu / Megi
 
Czyżby i tu dotarły koncerny farm. ? nie ma szczepionki na aktualny zmutowany wirus, uczciwi epidemiolodzy mówią od lat to samo, myć często ręce, unikać zgromadzeń i wspierać własną odporność. Umierają ludzie osłabieni, niedożywieni i obciążeni innymi chorobami więc nie są to śmierci stricte z powodu grypy.W wojsku rosyjskim podobno szaleje oporna na antybiotyki bakteria powodująca anginy i zapalenia płuc i co? nikt nie straszy, bo szczepionek nie ma na to.
ponad 1 rok temu / finka
 
Zaczyna się. Zaraz pewnie u nas ogłoszą jakąś wydumaną epidemię i każą się obowiązkowo szczepić, ale na pewno nie po to żeby poczuć się lepiej...
ponad 1 rok temu / paweł
 
Szkoda, że u nas wprowadzono prewencyjnego zakazu chodzenia po kościele i ściskania każdej rąsi. Można iść dalej, ze względu na choroby reumatyczne zakazać oklasków w kościele, gadania (laryngologia), tańców liturgicznych (ortopedia), procesji z darami (zwyrodnienia kręgosłupa od dźwigania ciężarów). W zdrowym ciele - zdrowy duch!
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.