DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

„W imię najwyższych standardów”. Londyn domaga się aborcji na życzenie w Irlandii Północnej

„W imię najwyższych standardów”. Londyn domaga się aborcji na życzenie w Irlandii Północnej

Brytyjska parlamentarna Komisja ds. Kobiet i Równości wydała oświadczenie, w którym czytamy m.in., że „najwyższy czas, by Londyn zajął się prawem aborcyjnym obowiązującym w Irlandii Północnej”. Komisja uważa, że obecne prawo w tej części Zjednoczonego Królestwa „gwałci szeroko rozumianą wolność i  prawa kobiet w szczególności”. 

 

Zdaniem Komisji, „decentralizacja nie może być pretekstem do ignorowania standardów praw człowieka i zobowiązań międzynarodowych”. Komisja krytykuje niejasności prawne, które uniemożliwiają jasne wskazanie, czy lekarze w Anglii, Szkocji i Walii mogą kierować  kobiety z Irlandii Północnej do klinik aborcyjnych w tych regionach Wielkiej Brytanii.

 

Komisja uzyskała poparcie Amnesty International i stowarzyszenia Family Planning. Obecnie aborcja w Irlandii Płn. dopuszczalna jest tylko w przypadku, gdy zagrożone jest życie matki oraz gdy istnieje prawdopodobieństwo, że urodzi się dziecko z trwałymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Przedstawiciele północnoirlandzkich organizacji pro-life krytykując pomysły władz. Uważają,  że „liberalizacja prawa aborcyjnego na wzór angielski znacznie ograniczy autonomię Belfastu”. Premier Theresa May także uważa, że w kwestii ewentualnych zmian w prawie aborcyjnym tej części Zjednoczonego Królestwa, ostateczne zdanie powinno należeć do mieszkańców Irlandii Północnej.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

ChS

 


DATA: 2019-05-04 11:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brytole zapomnieli tylko dodać że aborcja dotyczy Irlandczyków, nie zaś muzułmanów. Na to nie pozwala prawo angielskiego szariatu. Irlandczycy maja zwyczajnie pecha i... karę za to że się Boga zaparli. Anglicy niszczą Irlandczyków równe zacięcie jak Izrael Palestyńczyków, a muzułmanie chcą ich wymarcia jako niewiernych, potrzebują ziemi dla Baala. Irlandczycy nigdy nie byli takim pozbawionym tożsamości narodem jak obecnie. Ale bez Boga ani do proga. Właśnie Irlandczykom zatrzaskują się nie drzwi, a wieko od trumny.
ponad 1 rok temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.