DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

W Hiszpanii blisko 96 tys. aborcji rocznie, a liczba stale rośnie

W Hiszpanii blisko 96 tys. aborcji rocznie, a liczba stale rośnie
Fot. Pixabay/NicciDoula

W Hiszpanii dokonuje się rocznie prawie 96 tys. aborcji, a liczba ta od 2017 stale rośnie. Dane te przedstawiło tamtejsze ministerstwo zdrowia.

 

W 2018 przeprowadzono tam ponad 95,9 tys. „zabiegów” przerywania ciąży, czyli o blisko 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Ze statystyk rządowych wynika, że o ile w latach 2011-16 liczba aborcji w tym kraju zmniejszyła się ze 118,6 tys. do 93,1 tys., to od dwóch lat ponownie wzrasta.

 

Kwestia zwiększenia prawnej ochrony życia była w Hiszpanii jednym z głównych postulatów partii centroprawicowych i prawicowych przed wyborami parlamentarnymi z 10 listopada 2019 r.

Najmocniejszy nacisk kładła na te kwestie konserwatywna partia Vox, która ostatecznie z 53 mandatami zajęła trzecie miejsce w wyborach, przegrywając z socjalistami (PSOE) i z Partią Ludową (PP), której politycy również opowiadają się za zaostrzeniem warunków dostępności aborcji.

 

Hiszpańskie prawo dopuszcza możliwość zabicia nienarodzonego dziecka do 14. tygodnia ciąży, ale zezwala na aborcję także w ciągu pierwszych 22 tygodni, jeśli stwierdzono ciężkie zaburzenia w rozwoju płodu bądź jeśli ciąża zagraża zdrowiu.

 

KAI


DATA: 2019-12-02 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

41,9 mln
3 miesiące temu / Do Zepsuty rowe
 
Przecież Hiszpanie gdy zdobywali nowy ląd wieszali kobiety i dzieci Indian do góry nogami i je rozbebeszali. Mają w naturze ludobójstwa.
3 miesiące temu / inkwi
 
@Zepsuty rower: 42 mln w 2018. Oficjalnie.
3 miesiące temu / Bondaree
 
samo napisanie "w Hiszpanii" to żaden obraz sytuacji, Hiszpanię zamieszkują Argentyńczycy i emigranci z Afryki Północnej,Hiszpanie i cała masa innych nacji z różnymi wyznaniami
3 miesiące temu / lil
 
Mimo że Zapatero już dawno nie rządzi w Hiszpanii, to cofnięcie złego prawa okazało się niewykonalne. Niestety Polska nie jest bezpieczna, wariant hiszpański jak najbardziej nam zagraża, zobaczcie z jaką furią u nas atakują te "czarne marsze". Aby zapobiec najgorszemu to organizacje pro-aborcyjne musiałyby zostać odcięte od finansowania i odpowiednio duże środki należałoby przeznaczyć na propagowanie ruchów pro-life
3 miesiące temu / Kolo
 
Na filmiku przedstawiającym jedną z akcji pro-life organizowaną przez TFP w USA widziałem człowieka kierującego się elementarnym zdrowym rozumem. Młoda czarnoskóra kobieta przechodząc obok pikiety TFP zapytała mianowicie popierając tezy prostestujących "Dlaczego miała bym płacić za zabicie własnego dziecka?!". A co Hiszpanie zamierzają robić dalej ze sobą, to chyba oni sami tylko wiedzą. Dobrowolnie oddają się w łapy socjalistów, więc niech się nie zdziwią jak znowu ich saraceni wezmą pod but.
3 miesiące temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.