DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

W Egipcie porywanie chrześcijan to lukratywny interes

W Egipcie porywanie chrześcijan to lukratywny interes
fot.By Marlith (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Egipt, obok Maroka i Tunezji, należy do najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Afryce. Kampanii marketingowej towarzyszy propaganda rzekomej tolerancji dla „niewiernych” (niemuzułmanów) w tych krajach. Fakty pokazują niestety fałsz tych nakierowanych na zysk frazesów. W rzeczywistości porwania chrześcijan, gwałcenie i zmuszanie kobiet do małżeństw ze sługami Mahometa to w Egipcie rzecz bynajmniej nie okazjonalna.

 

W Górnym Egipcie systematyczne porywanie chrześcijan przez muzułmanów w celu otrzymania okupu stało się niemal codziennością. Przynosi to porywaczom ogromne dochody. Oblicza się, że tylko w gubernatorstwie Minya, od stycznia 2011 roku, czyli od początku tak zwanej „wiosny arabskiej” i obalenia prezydenta Hasni Mubaraka, zapłacono porywaczom sumę 16 milionów euro. Niektóre porwania osiągają masowe rozmiary. Muzułmanie porywają nawet po 500 kobiet, które są następnie gwałcone i zmuszane do małżeństw z ekstremistami.

 

Prześladowania ludności koptyjskiej są de facto ignorowane przez służby porządkowe Egiptu. Rozpanoszona w muzułmańskim państwie korupcja sprawia, że policja na porwania reaguje bardzo powoli i z mizernym skutkiem. – Niestety to zjawisko trwa w najlepsze i wygląda na to, że nie ma poprawy. Interwencje policji, takie jak ta w regionie Assiut w lutym tego roku, są sporadyczne i nie służą rozwiązaniu problemu –  twierdzi Kyrillos William, katolicki biskup Assiut. Hierarcha poinformował, że obecnie wspólnota koptyjska niepokoi się o los uprowadzonego w gubernatorstwie Minya ojca trójki dzieci, którego rodzina nie jest w stanie zebrać kwoty okupu żądanej przez islamskich bandytów.

 

 

FLC


DATA: 2014-12-13 09:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to POlszewie powinno natychmiast importować tych islamitów do Polski.To jest doskonały sposób na ratowanie budżetu i "dorżnięcie watachy"(zgodnie z zaleceniami byłego już MSZ)w jednym.Cudowne lekarstwo na polską zaściankowość i zacofanie!
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
Kopci najbardziej zaradni, pracowici i wyksztalceni w Egipcie, wiec islamisci znalezli sobie dojna krowe - podobnie postepowali Turcy i Kurdowie wobec Ormian
ponad 4 lata temu / razorrr
 
Gdzie jest Franciszek i jego miłość do biednych i opuszczonych?
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.