DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

W czwartek kolejne głosowanie w sprawie ACTA 2.0. Wikipedia wyłączona na 24 godziny

W czwartek kolejne głosowanie w sprawie ACTA 2.0. Wikipedia wyłączona na 24 godziny
źródło: pixabay.com

Protesty na ulicach wielu europejskich miastach przeciwko unijnej dyrektywie dotyczącej praw autorskich w Internecie tzw. ACTA 2, to tylko jedna z form wyrażenia sprzeciwu wobec przygotowywanych przepisów. W środę kilka minut po godzinie 15.00 najpopularniejsza encyklopedia internetowa, czyli Wikipedia zablokowała swoje zbiory na 24 godziny.

 

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele polskiej sekcji Wikipedii poinformowali, że wszystkie treści zawarte w serwisie będą niedostępne dla czytelników i edytorów. Po uruchomieniu portalu zamiast wyszukiwanego hasła wszystkim zainteresowanym wyskoczy komunikat dotyczący głosowanej w czwartek unijnej dyrektywy. Czytamy w nim, m.in. że „zagraża ona wolności online i tworzy przeszkody w dostępie do sieci. Wprowadza nowe ograniczenia, filtry i restrykcje”.

 

Według wikipedystów zmiany w dyrektywie prawno-autorskiej, nad którymi pracują eurodeputowani stanowią „zagrożenie dla otwartości Internetu” i ograniczają możliwości „swobodnego dzielenia się wiedzą w internecie”.

 

Jak podkreślają eurokraci unijna dyrektywa w sprawie praw autorskich ma „ograniczyć piractwo internetowe”. Nakłada ona na takie serwisy jak Youtube, Facebook, Twitter, Instagram itd. obowiązek „monitorowania treści, pod kątem tego czy nie łamią one prawa autorskiego”.

 

Wielu internautów uważa jednak, że przygotowywane prawo może być nadużywane i jeszcze bardziej podniesie poziom inwigilacji w sieci. Zmianom sprzeciwił się też polski rząd, a także polska 

 

W czwartek o godzinie 12.00 europosłowie zdecydują, czy unijna dyrektywa o prawie autorskim będzie procedowana w kształcie proponowanym przez Komisję Prawną Parlamentu Europejskiego, czy też na ten temat powinna się odbyć debata na sesji plenarnej.

 

Źródło: polskieradio.pl, gość.pl

TK


DATA: 2018-07-05 12:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby nie weszło
ponad 1 rok temu / Sylwia
 
A zastanawiałas się kiedys kto pisze książki i kto je wydaje? W Internecie masz alternatywę, masz wybór...
ponad 1 rok temu / @matkaPolka
 
Wolność katolika i dostęp do katolickich źródeł poważnie zagrożony! Unio Europejska, nowy Babilonie, życzę ci abyś rozsypała się jak najprędzej i aby wspomnienie o tobie budziło śmiech i pogardę!
ponad 1 rok temu / some1
 
Dyrektywy UE obowiązują w UE. Trzeba opuścić to komunistyczne państwo i załatwione.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
A mnie to cieszy... Powrócimy do źródeł? Książki, wróci piśmiennictwo, a ludzie będą bardziej przypominali ludzi jak cyborgi?...
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.