DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

W ciągu trzech miesięcy, YouTube usunął ponad 100 tys. filmów. Powód: mowa nienawiści

W ciągu trzech miesięcy, YouTube usunął ponad 100 tys. filmów. Powód: mowa nienawiści
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

Serwis YouTube po raz kolejny udowodnił, że bardzo dobrze czuje się w roli cenzora „niewłaściwych treści”. W ciągu zaledwie trzech miesięcy, usunął ponad 100 tys. filmów, a także 17 tys. kanałów, które zdaniem administratorów, naruszały zasady serwisu i zawierały tzw. mowę nienawiści.

 

Jak informuje CNN oraz portal LifeSiteNews.com, od kwietnia do czerwca bieżącego roku, internetowy serwis YouTube usunął ponad 100 tys. filmów, naruszających standardy portalu. Przełożyło się to również na skasowanie ponad 17 tys. kanałów użytkowników z całego świata, a także usunięcie ponad 500 milionów komentarzy, zostawianych pod poszczególnymi nagraniami. W każdym wypadku „cenzorzy niewłaściwych treści” kierowali się regulaminem serwisu i podkreślali, że usuwane materiały promują „mowę nienawiści”.

 

Warto podkreślić, że usuwanie „niewłaściwych treści” w serwisie YouTube staje się niemalże codziennością. Media informują, że ilość kasowanych materiałów wzrosła pięciokrotnie, a wynika to z wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w regulaminie portalu. Co ciekawe jednak, coraz częściej poprzez „mowę nienawiści” rozumie się konserwatywne poglądy, promowanie postaw pro-life i antyaborcyjnych opinii, a w szczególności wypowiedzi będące sprzeciwem wobec promocji ideologii LGBT.

 

YouTube ogłosił w czerwcu br., że rozszerza swoją politykę dotyczącą charakteru „zakazanych treści”. Informował wówczas, że będzie kasował treści o charakterze „supremistycznym”. Firma potwierdziła również usunięcie setek tysięcy filmów, które dotychczas były uznawane za nienaruszające jej zasad.

 

Platforma internetowa poinformowała również, że będzie usuwała materiały „budzące zastrzeżenia” o wiele wcześniej, zanim zostaną wyświetlone przez większą ilość użytkowników. Firma podkreśla, że nie akceptuje materiałów dyskryminujących innych ze względu na wiek, płeć, rasę, kastę, religię, a także orientację seksualną. YouTube dodaje, że jego systemy wyszukiwania „niewłaściwych treści” są coraz skuteczniejsze.

 

LifeSIteNews.com przypomina, że YouTube jest szczególnie skuteczny w usuwaniu treści konserwatywnych i prawicowych. W lipcu administratorzy serwisu mieli usunąć kanał 14-letniej dziewczynki, która w krytyczny sposób wypowiadała się o manifestacjach LGBT i tzw. „miesiącu homoseksualnej dumy”. W tym samym miesiącu, You Tube miał usunąć reklamę charytatywnej organizacji wspierającej weteranów wojskowych. Powodem miało być słowo „chrześcijanin”, obecne na grafice.

 

Usuwanie kont i materiałów to nie jedyne sposoby walki z „niewłaściwymi treściami”. YouTube stosuje również demonetyzację, która polega na zablokowaniu możliwości zarabiania na reklamach. W taki sposób potraktowano m.in. kanał konserwatywnego komika i publicysty, Stevena Crowdera.

 

W maju zdemonetyzowano również film przedstawiający rozmowę pomiędzy katolickim apologetą Patrickiem Coffinem i redaktorem naczelnym LifeSiteNews, Johnem-Henrym Westenem. W uzasadnieniu podkreślono, że film „nie był odpowiedni dla wszystkich reklamodawców”.

 

Patrick Coffin potwierdził, że poruszanie pewnych tematów w jego filmach spowodowało zablokowanie możliwości zarabiania na reklamach. Chodzi przede wszystkim o materiały traktujące o sprawach płci, ideologii gender, przezwyciężaniu tendencji homoseksualnych, a także rewolucji seksualnej. Również filmy zawierające w tytule słowa: „muzułmanin” oraz „islam”, doprowadziły do demonetyzacji.

 

LifeSiteNews.com przypomina, że konserwatywny ekspert Dennis Prager już w 2017 roku pozwał YouTube za stosowanie cenzury, dyskryminację i naruszanie umowy zawartej pomiędzy nim, a serwisem.

 

Jednak Sundar Pichai, dyrektor generalny Google powiedział w czerwcu, że chce, aby YouTube nadal blokował treści, które firma uważa za „szkodliwe”, nawet jeśli niektórzy są zdania, że nie naruszają one zasad serwisu.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-09-06 19:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Strzał w dziesiątkę! Tak to niestety jest, gdy obłudne pyszałki krytykują obłudę innych pyszałków.
5 miesięcy temu / @ Tomasz Primke
 
Należy stworzyć mowy kanał i pomijać Youtube. Globalizacja nie jest dla świata ale dla bugaczy.
5 miesięcy temu / Chrzescianin
 
@tyle w temacie Przecież Youtube działa według prawa miejscowego. Jakie niby przepisy prawa polskiego narusza?
5 miesięcy temu / ollek
 
Najlepiej niech YT sam się usunie i będzie spokój.
5 miesięcy temu / karol
 
Tak z ciekawości - czy jak YT cenzuruje niektóre filmy, to dobrze, czy źle? A gdy np. redakcja portalu PCH24 cenzuruje niektóre komentarze - to dobrze czy źle? Ciekaw jestem, czy ten komentarz zostanie opublikowany, czy może ocenzurowany... Zwrócę też uwagę, że mam odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem - w przeciwieństwie do większości komentujących.
5 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
You tube zatrudnia jako cenzorów lewactwo.Jedyną obroną jest stworzenie medium o podobnym zasięgu ale bez żadnej cenzury.
5 miesięcy temu / Zbyszek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.