DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

W Burkina Faso chrześcijanom grozi zagłada – to skutek działań islamistów

W Burkina Faso chrześcijanom grozi zagłada – to skutek działań islamistów
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W Burkina Faso w Afryce Zachodniej nasilają się represje islamskich fundamentalistów wymierzone przeciwko chrześcijanom. Niestety miejscowe władze nie podejmują działań w celu ochrony wyznawców Chrystusa.

 

Pod koniec sierpnia islamscy fanatycy wtargnęli do wioski Bani. Cztery osoby podniosły śmierć z ich ręki, gdyż znaleziono u nich chrześcijańskie symbole. Fundamentaliści zmusili też innych mieszkańców do leżenia twarzą ku ziemi na głównym placu we wsi.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Burkina Faso Biskup Laurent Dabiré stwierdził, że tego typu sytuacje to we współczesnej Burkina Faso codzienność. – Jeszcze nie dawno było tak, że do ataków dochodziło jedynie na pograniczu z Mali i Nigrem. Jednak czujący się bezkarnie bandyci rozszerzyli swoje dotychczasowe pole działań praktycznie na cały kraj – powiedział bp Dabiré.  

 

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę, że to już 4 w tym roku atak na chrześcijan. Liczba wyznawców Chrystusa spada. Obecnie jest nim co 4 mieszkanie 20-milionowego państwa.

 

Do zamachów alarmują, że wydarzenia w wiosce Bani to już czwarty w tym roku atak na społeczność chrześcijańską. Do przemocy przyczynia się skrajne ubóstwo i brak perspektyw. Zdesperowana młodzież szuka w islamie remedium na swe bolączki.

 

Źródło: christianitytoday.com 

ChS


DATA: 2019-09-06 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie dam rady tego akceptować. Mam na myśli bp Markowskiego z Imamami, ba wspolnej modlitwie, Dni Islamu w Kościele Katolickim, Franciszka z Islamem. Moja wiara w mądrość Kościoła umarła. Płakać mi się chce.
ponad 1 rok temu / Second
 
@Ryś, to braterstwo jest tylko na papierze, oni kłamstwo mają w genach
ponad 1 rok temu / Syk
 
Luty, 2019: Goszcząc na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi Papież Franciszek oraz wielki imam Al-Azhar, podpisali wspólną deklarację o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia. Dokument miał stanowić kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem. Twierdzono także, że jest stanowczym apelem do wspólnoty międzynarodowej. CO Z TYM APELEM?
ponad 1 rok temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.