3 października 2012

Czy to prawda, że już starożytni Rzymianie uznali tzw. małżeństwa homoseksualne? Czy jakieś prawodawstwo w minionych wiekach przyznawało szczególne przywileje związkom osób tej samej płci? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć znawca prawa rzymskiego prof. David Magalhães, który 16 października będzie gościł w siedzibę głównej Federacji Pro Europa Christiana w Brukseli.

Federacja, która współpracuje ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w Krakowie, zaprasza na spotkanie z profesorem Magalhãesem 16 października o godzinie 19.00 w budynku przy 49 rue du Taciturne w Brukseli.

Wesprzyj nas już teraz!

Walka o tzw. homoseksualne małżeństwa to w tej chwili najważniejszy front bitwy pomiędzy zwolennikami zachowania tradycyjnych, chrześcijańskich wartości w społeczeństwie a ich przeciwnikami, chcącymi za wszelką cenę podważyć duchowe dziedzictwo i na piedestale najwyższych wartości postawić ideę równości płci.

 

Niektórzy twierdzą, że prawne uznanie „homomałżeństwa” ma precedens w prawie rzymskim. Czy prawdą jest zatem, że Rzymianie uznali tego typu związki w swoim ustawodawstwie, które jest podstawą naszego systemu prawnego? Czy są też inne prawne precedensy, które pozwalałyby na podważenie obowiązującego dziedzictwa prawnego i uzasadniały legalizację tzw. homo-małżeństw? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć prof. David Magalhães na spotkaniu zatytułowanym: „Prawna odpowiedź na atak przeciw instytucji małżeństwa: od  Cesarstwa Rzymskiego do dziś”.

 

Prof. Magalhães wykłada prawo rzymskie i historii prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Coimbrze w Portugalii.

 

 

Źródło: AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 100 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram