DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ja dobrze pamiętam historię chłopaka który błagał o eutanazję a teraz studiuje mimo swojego ciężkiego kalectwa.Swoją postawą zwrócił uwagę na ten problem i trzeba pomagać takim ludziom i teraz posiadamy możliwości techniczne by to czynić. Ale powiedzcie mi co z osobami którym już nie pomagają lekarstwa od bólu te najsilniejsze a wiedzą że ich życie jest policzone i nie dożyją następnych urodzin? Czyż nie powinni mieć możliwości prawnych by decydować o sobie?
ponad 6 lat temu / ja
 
kiedyś normą były pojedynki gdy ktoś znieważył kobietę a wśród narodów naszej planety istnieją takie które dopuszczają kanibalizm odkąd istnieją i co tez im tego zabronimy bo to my jesteśmy cywilizowani?! No pewnie nie jeden by chciał mieć taką władzę nad innymi ale niestety każdy z nas jest człowiekiem który ma soją wole i nieograniczone prawo decydowania o sobie. Co innego kiedy mamy zadecydować za kogoś tu się rodzi problem...dobrze mówicie że Państwo powinno wspierać ale popatrzmy realnie które to czyni? żadne każde wypiera tyłki i tego póki co nie da się zmienić bo mentalność ludzi jest taka że narzekają wśród swoich bliskich i znajomych ale jak dochodzi co do czego to umywają ręce bo to nie ich sprawa. Ale mimo wielu starań mnóstwa organizacji dobroczynnych i ludzi dobrej woli które takowe wspomagają nie ta się pomóc wszystkim nie tylko finansowo ale również w dużo większej sferze poza finansowej a tutaj niestety są przypadki że eutanazja była by najlepsza.cd
ponad 6 lat temu / ja
 
Do "JA" - sory, ale straszne farmazony stulasz. Idąc Twoim tokiem rozumowania, prawo powinno dopuszczać morderstwa, gwałty i kradzieże, natomiast ludzie powinni sami decydować w zgodzie ze swoimi przekonaniami i moralnością. Wybacz, ale prawo które dopuszcza takie rzeczy, samo nagania takie procedery. Bo skoro coś nie jest bezprawne, to jest dopuszczalne, powoli staje się normą itd. To może wypaczyć pojęcie moralności.
ponad 6 lat temu / Uzi
 
Z Twojej wypowiedzi wynika, że to człowiek/rodzic - za przyzwoleniem państwa - ma decydować o życiu lub śmierci swojego dziecka. Ja natomiast uważam, że państwo powinno chronić każde życie, zarówno to nienarodzone jak i narodzone, chore i słabe i pomagać rodziną, które są w trudnej sytuacji materialnej. Czyli udzielać pomocy doraźnej a nie eliminować problem (nie damy wam pieniędzy ale, ale damy wam prawo do zabicia dziecka). Kościół Katolicki nie potępia samobójców. Bóg natomiast nie odwraca się od NIKOGO. On Jest pełen miłosierdzia dla KAŻDEGO grzesznika. To człowiek odwraca się od Boga.
ponad 6 lat temu / Monka
 
nikt mi nie dał prawa tak samo jak nikt nie dał tego prawa samobójcą których kościół katolicki potępia a mimo to Bóg od nikogo się nie odwraca pod warunkiem że żyje w zgodzie z Jego naukami.Czy osobą które są za lub przeciw takim praktyka. Ale widocznie nie zrozumiałaś sensu mojej wypowiedzi a prościej mówiąc chodziło mi o to że warto usystematyzować pewne rzeczy w dzisiejszym świecie które od tysięcy lat są praktykowane a to czy dane państwo zezwoli na to czy tamto to nie oznacza że nikt nie będzie postępował wbrew zakazom czy nakazom-każdy ma swoją wole i postępuje jak uważa za słuszne.Dla jednych słuszne jest to że chce by jego dziecko nie cierpiało bo nie ma szans na poprawę zdrowia czy wyjście z kalectwa a dla innych takie postępowanie nie jest do przyjęcia i na ten temat nie ma dyskusji dyskutujmy lepiej ile państwa powinny kasy przeznaczać na ochronę zdrowia ile na ochronę środowiska a ile na premie dla ministrów....
ponad 6 lat temu / ja
 
JA -> a kto Ci dał prawo do decydowania o życiu lub śmierci drugiego człowieka? No chyba, że jesteś Bogiem, Stwórcą całego świata... Każdy człowiek na ziemi ma prawo do życia, bez względu na to czy jest stary, chory, czy niepełnosprawny.
ponad 6 lat temu / Monka
 
cd. czy to poprzez aborcję czy eutanazję. Prawo powinno tego nie zabraniać a każdy z nas ma swój rozum,swoje przekonania i swoją moralność i każdy powinien w takiej sytuacji sam zdecydować co jest lepsze dla niego samego czy jego chorego,cierpiącego dziecka. Każdy ma swojego Boga i każdy przed nim odpowie za swoje życie. Więc bez zbędnych emocji - pomyślmy racjonalnie kto się zajmie chorymi potrzebującymi opieki 24h albo całkowicie sparaliżowanymi? Ty,Ty może Ty poświęcisz swoje wygodne życie?Bądź swoją roczną wypłatę? Wątpię więc nie oceniaj ludzi którzy chcą dać prawne możliwości osobą które uważają że to ich jedyne wyjście
ponad 6 lat temu / ja
 
W starożytności zrzucano niepełnosprawne noworodki ze skały bo medycyna była w stadium nic nie wiemy ale coś tam może się uda. Obecnie medycyna jest na wysokim poziomie i kiedy się mówi o zapłodnieniu in vitro kiedy to można by było tak zamienić geny by dziecko urodziło się zdrowe to wszyscy są oburzeni...kiedy mówi się o braku środków finansowych to każdy umywa ręce...a kiedy wychodzi kwestia eutanazji do której nie raz dążą sami zainteresowani to wszyscy uważają że III Rzesza nam się rodzi! A ja zadam pytanie dokąd to wszystko zmierza? Co ma zrobić matka (bo zazwyczaj ta zostaje do samego końca z niepełnosprawnym dzieckiem) kiedy ma 60 lat i sama jest schorowana i nie ma pieniędzy na utrzymanie a co dopiero na specjalistyczny ośrodek dla swojego dziecka by mogło żyć godnie gdy jej zabraknie?! Miara człowieczeństwa nie powinno być to czy zabijamy siebie w wojnach czy w szpitalu tylko to czy potrafimy uszanować godność innego człowieka i pozwolić mu godnie odejść.cd
ponad 6 lat temu / ja
 
święte oburzenie przeciwko prawu naturalnemu?
ponad 6 lat temu / Loki
 
Eutanazyjny Unijny Ratyfikowany Obóz Patologii Antyludzkich
ponad 6 lat temu / Thomas
 
Nie podoba mi się to.
ponad 6 lat temu / ewa
 
Belgia obok Sywecji i paru innych krajów to taki poligon doświadczalny dla architektów naszego Nowego Wspaniałego Świata. Wydaje mi się, że nie bez przyczyny Eu swoją siedzibę ma w Brukseli. Byłem tam ostatnio - Belgowie w wieku 40-50 lat wyglądają często jak zniszczeni narkomani-alkoholicy a w okół pełno muzułmanów. Ten kraj jest trupem.
ponad 6 lat temu / Marek2200
 
Chora Europa!!!
ponad 6 lat temu / Joanna
 
To samo lewactwo, które wyzywa katolików od faszystów, samo stosuje hitlerowskie prawo.
ponad 6 lat temu / Antoni
 
to jest po prostu eugenika
ponad 6 lat temu / ttt
 
Szatan dąży do wyniszczenia ludzkości wszelkimi możliwymi sposobami. Jak nie katarzy którzy odrzucali rozmnażanie się to eutanazja wszystkich w czasach dzisiejszych. Ciekawe że ten protokół z Groningen przyjęły państwa heretyckie, a państwa Katolickie nie. Herezja niszczy ludzkość
ponad 6 lat temu / Pielgrzym
 
Ci ludzie,ktorzy dokonują eutanazji to nie lekarze i pielegniarki,lecz jak od wiekow sie ich nazywało, po prostu kaci Czy pamietacie czyje są słowa-Ja ożywiam i Ja zabijam
ponad 6 lat temu / lekarz z Krakowa
 
Taki duży obóz koncentracyjny, pracujesz na nich i JESZCZE podatki płacisz. Dr. Mengele to byłby bardzo zadowolony.
ponad 6 lat temu / No tak.
 
"26 listopada w belgijskim Senacie ma odbyć się głosowanie dotyczące zalegalizowania eutanazji niepełnosprawnych dzieci." Boże przecież to Hitlerowska ustawa zwana akcją T4!!!!! My żyjemy w nowej III Rzeszy!! Hitlera tylko na razie brak!
ponad 6 lat temu / zey
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.