DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

W Belgii przegłosują eutanazję noworodków?

W Belgii przegłosują eutanazję noworodków?

26 listopada w belgijskim Senacie ma odbyć się głosowanie dotyczące zalegalizowania eutanazji niepełnosprawnych dzieci. Wcześniej spekulowano, że głosowanie zostanie przełożone na okres po najbliższych wyborach. Zwolennicy ustawy argumentują, że będzie to jedynie uznanie stanu faktycznego. W Belgii i tak medycy mordują dzieci i nie ponoszą z tego powodu prawnych konsekwencji.


Obecne belgijskie prawo dopuszcza eutanazję tylko w stosunku do osób, które mają ukończone 18 lat. Jednak rządzący socjaliści mają nadzieję na zmianę tej sytuacji. Ich zdaniem nieletni, podobnie jak osoby z demencją powinni również mieć „prawo" do śmierci.

 

W 2012 r. liczba zgonów w wyniku eutanazji wzrosła o 25 proc., natomiast według ostatnich badań aż 47 proc. zgonów wywołanych eutanazją nie jest rejestrowanych. Okazuje się także, że w 32 procentach przypadków personel szpitali zabija pacjentów bez ich żądania. Innym nadużyciem jest przeprowadzanie eutanazji przez pielęgniarki, podczas gdy zgodnie z prawem zabijać pacjentów mogą tylko lekarze.

 

Niektórzy przedstawiciele belgijskiego środowiska medycznego przekonują, że legalizacja eutanazji dzieci jest po prostu uznaniem stanu faktycznego. Twierdzą jednocześnie, że zalegalizowanie eutanazji dziecięcej zwiększy ilość eutanazji o 10 do 100 rocznie. Praktykowanie eutanazji dzieci w Belgii ułatwia tzw. Protokół z Groningen, który Belgia ratyfikowała obok Holandii i Wielkiej Brytanii. Kraje będące jego sygnatariuszami odstępują od karania medyków, którzy zabijają ciężko chore i niepełnosprawne dzieci, o ile ich ból uznają za trudny do zniesienia. Formalnie jednak ta praktyka pozostaje jeszcze nielegalna.

 

Eutanazja w Belgii jest legalna dla osób, które mają ukończone 18 lat. Ostatnie przypadki zabijania pacjentów dotyczyły bliźniaków, którzy obawiali się ślepoty, kobiety, którą psychoterapeuta wykorzystywał seksualnie a także transseksualistki, której operacja zmiany płci się nie powiodła. Jak zauważa bioetyk Alex Schadenberg, są to przypadki trudnego do zmierzenia cierpienia psychicznego. Schadenberg krytykuje belgijski system, w którym rozwiązuje się problem przez zabicie takich ludzi, zamiast zapewnienia kompleksowej opieki medycznej i psychologicznej.

 

 

Źródła: lifesitenews.com / alexschadenberg.blogspot.ca

mjend


DATA: 2013-11-24 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ja dobrze pamiętam historię chłopaka który błagał o eutanazję a teraz studiuje mimo swojego ciężkiego kalectwa.Swoją postawą zwrócił uwagę na ten problem i trzeba pomagać takim ludziom i teraz posiadamy możliwości techniczne by to czynić. Ale powiedzcie mi co z osobami którym już nie pomagają lekarstwa od bólu te najsilniejsze a wiedzą że ich życie jest policzone i nie dożyją następnych urodzin? Czyż nie powinni mieć możliwości prawnych by decydować o sobie?
ponad 6 lat temu / ja
 
kiedyś normą były pojedynki gdy ktoś znieważył kobietę a wśród narodów naszej planety istnieją takie które dopuszczają kanibalizm odkąd istnieją i co tez im tego zabronimy bo to my jesteśmy cywilizowani?! No pewnie nie jeden by chciał mieć taką władzę nad innymi ale niestety każdy z nas jest człowiekiem który ma soją wole i nieograniczone prawo decydowania o sobie. Co innego kiedy mamy zadecydować za kogoś tu się rodzi problem...dobrze mówicie że Państwo powinno wspierać ale popatrzmy realnie które to czyni? żadne każde wypiera tyłki i tego póki co nie da się zmienić bo mentalność ludzi jest taka że narzekają wśród swoich bliskich i znajomych ale jak dochodzi co do czego to umywają ręce bo to nie ich sprawa. Ale mimo wielu starań mnóstwa organizacji dobroczynnych i ludzi dobrej woli które takowe wspomagają nie ta się pomóc wszystkim nie tylko finansowo ale również w dużo większej sferze poza finansowej a tutaj niestety są przypadki że eutanazja była by najlepsza.cd
ponad 6 lat temu / ja
 
Do "JA" - sory, ale straszne farmazony stulasz. Idąc Twoim tokiem rozumowania, prawo powinno dopuszczać morderstwa, gwałty i kradzieże, natomiast ludzie powinni sami decydować w zgodzie ze swoimi przekonaniami i moralnością. Wybacz, ale prawo które dopuszcza takie rzeczy, samo nagania takie procedery. Bo skoro coś nie jest bezprawne, to jest dopuszczalne, powoli staje się normą itd. To może wypaczyć pojęcie moralności.
ponad 6 lat temu / Uzi
 
Z Twojej wypowiedzi wynika, że to człowiek/rodzic - za przyzwoleniem państwa - ma decydować o życiu lub śmierci swojego dziecka. Ja natomiast uważam, że państwo powinno chronić każde życie, zarówno to nienarodzone jak i narodzone, chore i słabe i pomagać rodziną, które są w trudnej sytuacji materialnej. Czyli udzielać pomocy doraźnej a nie eliminować problem (nie damy wam pieniędzy ale, ale damy wam prawo do zabicia dziecka). Kościół Katolicki nie potępia samobójców. Bóg natomiast nie odwraca się od NIKOGO. On Jest pełen miłosierdzia dla KAŻDEGO grzesznika. To człowiek odwraca się od Boga.
ponad 6 lat temu / Monka
 
nikt mi nie dał prawa tak samo jak nikt nie dał tego prawa samobójcą których kościół katolicki potępia a mimo to Bóg od nikogo się nie odwraca pod warunkiem że żyje w zgodzie z Jego naukami.Czy osobą które są za lub przeciw takim praktyka. Ale widocznie nie zrozumiałaś sensu mojej wypowiedzi a prościej mówiąc chodziło mi o to że warto usystematyzować pewne rzeczy w dzisiejszym świecie które od tysięcy lat są praktykowane a to czy dane państwo zezwoli na to czy tamto to nie oznacza że nikt nie będzie postępował wbrew zakazom czy nakazom-każdy ma swoją wole i postępuje jak uważa za słuszne.Dla jednych słuszne jest to że chce by jego dziecko nie cierpiało bo nie ma szans na poprawę zdrowia czy wyjście z kalectwa a dla innych takie postępowanie nie jest do przyjęcia i na ten temat nie ma dyskusji dyskutujmy lepiej ile państwa powinny kasy przeznaczać na ochronę zdrowia ile na ochronę środowiska a ile na premie dla ministrów....
ponad 6 lat temu / ja
 
JA -> a kto Ci dał prawo do decydowania o życiu lub śmierci drugiego człowieka? No chyba, że jesteś Bogiem, Stwórcą całego świata... Każdy człowiek na ziemi ma prawo do życia, bez względu na to czy jest stary, chory, czy niepełnosprawny.
ponad 6 lat temu / Monka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.