DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

W armii brakuje mundurów. Czy tak ma wyglądać modernizacja polskiego wojska?

W armii brakuje mundurów. Czy tak ma wyglądać modernizacja polskiego wojska?
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Buńczuczne zapowiedzi i wielkie obietnice, jakie przyświecały modernizacji polskiej armii zostały bardzo brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Okazuje się bowiem, że w Wojsku Polskim, mimo stale zwiększanych środków na jego usprawnienie, brakuje... mundurów dla żołnierzy.

 

Mundurowe niedostatki wyszły na jaw przy okazji kolejnej fazy realizacji programu „Tytan”, który to zakłada wyposażenie polskich żołnierzy w sprzęt najnowszej generacji. Okazało się, że mimo wielu milionów złotych, jakie zostały przeznaczone na jego realizację, jedynym realnym efektem jest wyposażenie wojskowych w karabinek MSBS Grot połączone z jednoczesnym… brakiem odpowiedniej ilości mundurów.

 

Jak podaje środowa „Rzeczpospolita”, zbyt mała ilość mundurów wynika z tego, że „dwa lata temu ówczesny szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wstrzymał przetarg w oczekiwaniu na zmiany związane z nowym wzorem maskującym”. Wojsko organizowało taki przetarg co trzy-cztery lata i obejmował on zwykle 250 tysięcy kompletów.

 

Według gazety od co najmniej dwóch lat w magazynach wojskowych są widoczne braki mundurów polowych. Nie wiadomo, kiedy zostaną one wyeliminowane.

 

 

Źródło: wprost.pl

TK


DATA: 2018-07-18 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Żołnierz W obecnych realiach walki nie wszędzie potrzebna jest siła. Np. snajper siły nie potrzebuje tylko skupienia i praktyka pokazała, że kobiety jako snajperki się sprawdziły. Faktów nie oszukasz. Innym przykładem gdzie się tak bardzo siły nie używa w wojsku jest bycie pilotem.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@Żołnierz Muł koniem nie będzie ale do ciągnięcia wozu oba się nadają. Tak samo kobieta nie będzie mężczyzną. Piszesz, że frazesy o równouprawnieniu zaczadziły mi mózg a sam jesteś za równouprawnieniem, bo piszesz, że jak wszyscy łysi to wszyscy łysi bez wyjątku do szeregowca do generała czyli sam postulujesz równouprawnienie. "Żadna kobieta mnie na rękę nie pokona i nie podniesie tyle co ja". To, że takiej kobiety nie spotkałeś to nie znaczy, że nie takiej nie ma. A może bierzesz udział w zawodach strongman? To, by trochę wyjaśniało twoje zdanie. Mężczyzna STATYSTYCZNIE CZĘŚCIEJ jest sprawniejszy i silniejszy od kobiety. Jak widać takie panie jak Elżbieta Zawacka też są w stanie takie testy przejść. Dobrze piszesz "na polu walki liczy się siła i wytrzymałość" a nie to co kto ma w kroku i czy ma lakier na paznokciach. Ponadto uważam, że zwykła statystyczna kobieta ma większą wartość bojową od mężczyzny na wózku inwalidzkim.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@trooper I co ? i jajeczko :) Powiem krótko: nie uważam kobiet za gorszy gatunek. Świetnie sprawdzą się w roli sanitariuszek albo jeśli idzie o sprawy administracyjne ale nie zakrzywiaj rzeczywistości. Muł, koniem nie będzie bez względu na aspiracje. Uwierz mi, wiem co piszę. Jako żołnierz nie mogę chodzić z długimi włosami i z wymalowanymi paznokciami ale ONE mogą...Jak wszyscy ''łysi to łysi'' a jednak są równi i równiejsi. Żadna kobita mnie ''na rękę'' nie pokona i nie podniesie tyle co ja. Wola walki jest ważna, jasne ale natury nie oszukasz. To mężczyzna jest biologicznie silniejszy, sprawniejszy. Rozumiesz ? Na polu walki nie ma miejsca na frazesy o równouprawnieniu a liczy się siła i wytrzymałość. Jeśli kwestionujesz to co napisałem to jesteś ignorantem albo ignorantką i frazesy o równouprawnieniu zaczadziły ci mózg. Bez obrazy. Szanuje krytykę.
ponad 1 rok temu / ŻOŁNIERZ
 
@Jacek W ochotniczej mogą zostać. Ale tak jak napisałem, to ''chłop'' jest tym silniejszym i sprawniejszym wiem co piszę bo sam widziałem podwójne standardy dla kobiet i mężczyzn. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / ŻOŁNIERZ
 
Patriot Macierewicz wstrzymał przetarg. Nowy wzór maskujący.
ponad 1 rok temu / hehe
 
ale za to guziki mamy
ponad 1 rok temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.