DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

W amerykańskiej armii nie ma miejsca dla chrześcijaństwa

W amerykańskiej armii nie ma miejsca dla chrześcijaństwa

Po sromotnych porażkach w Iraku i Afganistanie naciskane przez polityczne lewactwo dowództwo amerykańskiej armii znalazło haniebny sposób, aby się wykazać na innym froncie. W sytuacji, gdy marne są widoki na jakiekolwiek zwycięstwo, bo nawet afgańscy pasterze i plantatorzy maku nie dali się pobić najpotężniejszej armii świata, szybko znaleziono łatwego, jak im się wydaje, do pokonania wroga. Żadna obca armia, żadni talibowie ani nawet terroryści, lecz Jezus Chrystus i jego wyznawcy stali się wrogiem numer jeden dowództwa US Army.

Amerykańska organizacja Family Research Council (Rada Badań nad Rodziną) poinformowała o „narastającej wrogości” do chrześcijaństwa w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Szczególny niepokój autorów raportu budzą „skoordynowane wysiłki w celu wykorzenienia z armii wszelkich przejawów religijnej ekspresji”. - Klimat zastraszenia, który rozpoczął się w lotnictwie jest krwawiącą raną rozlewającą się na pozostałe formacje, co prowadzi do tego, że nawet wojskowi kapelani martwią się o swoje bezpieczeństwo w kontekście odwoływania się do Biblii – powiedział Tony Perkins przewodniczący Family Research Council, organizacji walczącej o obecność wartości chrześcijańskich w życiu publicznym.


Opublikowany przez organizację raport A Clear and Present Danger: The Threat to Religious Liberty in the Military (Stan zagrożenia: Zagrożenie dla wolności religijnej w wojsku) zwraca uwagę, na rosnącą falę wrogości wobec przejawów religijności w armii. Raport stwierdza, że naciski, w celu narzucenia US Army „świeckiej, antyreligijnej kultury” „nasiliły się ogromnie” za prezydentury Baracka Obamy. Potwierdzeniem tego są liczne przypadki stosowania w wojsku polityki ograniczającej, a wręcz uniemożliwiającej chrześcijanom publiczne manifestowanie swojej wiary.

Długa lista wrogości
Lista antychrześcijańskich wybryków w amerykańskiej armii jest z każdym rokiem coraz dłuższa. W 2010 r. głośne były przypadki cofnięcia zaproszeń kilku znaczącym osobistościom, które publicznie broniły swojej wiary, na imprezy gdzie mieli przemawiać. W lutym 2010 r. spotkało to Tony Perkinsa, któremu cofnięto zaproszenie na National Prayer Luncheon (modlitwa za poległych i rannych obrońców ojczyzny) w bazie sił powietrznych Andrews, ponieważ skrytykował zniesienie zakazu służby w wojsku dla homoseksualistów. Z kolei w maju 2010 r. to samo spotkało Franklina Grahama, syna wybitnego protestanckiego duszpasterza Billy Grahama, któremu cofnięto zaproszenie na organizowany co roku przez Pentagon National Day of Prayer po tym jak skrytykował islam.


Jednak szczególne nasilenie aktów wrogości wobec chrześcijaństwa nastąpiło w 2011 r. Zaczęło się od tego, gdy władze należącego do amerykańskiej armii filii szpitala Walter Reed Medical Center w Bethesda, w stanie Maryland zabroniły pacjentom udostępniania i korzystania z Biblii i innych religijnych akcesoriów podczas ich pobytu w tej placówce. Ze swojej decyzji władze szpitala wycofały się dopiero po interwencji kongresmanów.


W tym samym roku duży rozgłos wywołało wzięcie pod lupę organizowanego od 20 lat i prowadzonego przez kapelana kursu etyki dla oficerów sił nuklearnych w bazie lotniczej Vandenberg w Kalifornii. Zaniepokojenie wojskowych politruków wzbudziło wykorzystanie przez prowadzącego wykład kapelana m.in. tekstów z Biblii i pism nawiązujących do teorii wojny św. Augustyna.


Jak się okazuje represje dotykają nie tylko służących w armii chrześcijan, lecz także tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Latem 2011 r. amerykańskie media informowały o wykluczeniu chrześcijańskich modlitw z wojskowych ceremonii pogrzebowych w Houston National Cemetery. Reprezentujący stan Teksas republikański kongresman John Culberson opowiadał, że był świadkiem kilku ceremonii pogrzebowych weteranów, którzy brali udział w wojnach poza granicami USA, podczas których zabroniono odwoływania się do Boga.


Amerykańscy dowódcy postanowili też ugodzić w jedną z najważniejszych powinności chrześcijanina, jaką jest apostolat czyli obowiązek dzielenia się wiarą. W wydanym we wrześniu 2011 r. memorandum szef sztabu sił powietrznych, gen. Norton Schwartz polecił oficerom, aby unikali wykorzystywania swojej pozycji do promowania własnych przekonań religijnych, w tym otwartego popierania organizowanych przez kapelanów uroczystości i wydarzeń o innym charakterze.


Family Research Council nie ma wątpliwości, że takie działania mają „ostudzić” chęć żołnierzy do publicznego manifestowania swojej wiary, poprzez wzbudzanie w nich strachu nie tylko przed karą ale też potencjalnym zrujnowaniem ich karier.


Jednocześnie raport Family Research Council wskazuje na pozytywny wpływ chrześcijaństwa na życie wojska. „Żołnierze, marynarze, piechota morska, piloci i członkowie straży przybrzeżnej, którzy odnieśli obrażenia lub zginęli w obronie naszego kraju, często są bardzo oddani swojej wierze w Boga. Czy nie jest to zaskakujące, że bardziej świadomie na sprawach wieczności skupiają się ci, którzy doznają poważnych obrażeń i tracą życie?” - piszą autorzy raportu, dla których o wiele bardziej naturalne, ze względu na „powagę życia wojskowego” powinno być pogłębianie wiary wśród żołnierzy.

Chrześcijanie groźni jak terroryści
Jednak działania władz wojskowych idą w dokładnie przeciwnym kierunku. Nie sposób więc w tej sytuacji zapytać – czemu ma służyć łamanie ludzkich sumień? Być może mamy to odbierać jako przejaw troski o zagwarantowanie wewnętrznej spójności armii poprzez zabezpieczenie jej przed napięciami na tle wyznaniowym i światopoglądowym? Jednak armia amerykańska zawsze była wielowyznaniowa i od chwili jej powstania służyli w niej ludzie o różnych światopoglądach, co, jak pokazuje jej historia, nigdy nie wpłynęło negatywnie na jej wartość bojową.


Wydaje się, że wyjaśnienie tego dylematu uzyskaliśmy bardzo niedawno. Podczas szkolenia dla rezerwistów w Pensylwanii określono katolicyzm i chrześcijańskie kościoły ewangelickie jako przykłady ekstremizmu religijnego, na równi z grupami terrorystycznymi takimi jak Al Kaida czy też Ku-Klux-Klan. Mogłoby się więc wydawać, że z punktu widzenia wojskowych władz chrześcijaństwo stanowi zagrożenie dla amerykańskiej armii na równi z organizacjami terrorystycznymi.


Wiele mówiąca jest tutaj pewna zasadnicza zbieżność. Otóż prześladowania chrześcijan w amerykańskiej armii zaczęły się dokładnie w tym samym czasie, gdy światopoglądowe lewactwo, które wraz z Barackiem Obamą dorwało się do władzy w USA postanowiło zainfekować amerykańską armię obyczajowymi dewiacjami i feministycznymi zabobonami. Chodzi więc o gender, czyli stawianie świata na głowie poprzez promocję obyczajowości sprzecznej z naturą, czemu zdecydowanie przeciwstawia się chrześcijaństwo, a w szczególności Kościół katolicki.


Oczywiście jest to wszystko zgodne z „najwyższymi” standardami poprawności politycznej, co jednocześnie oznacza, że jest to druzgocące dla wartości bojowej US Army. Największym wrogiem każdej armii jest demoralizacja, a w tej sytuacji nawet najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt będzie bezużyteczny jeśli będą musieli go obsługiwać ludzie ze złamanymi kręgosłupami moralnymi i mający za nic zdrowy rozsądek.

W obronie wolności wyznania
Jednak wielu Amerykanów nie zamierza się biernie przyglądać lewackiemu spustoszeniu w najpotężniejszej armii świata. W ubiegłym tygodniu zebrała się na Kapitolu koalicja konserwatywnych organizacji pozarządowych (Center for Security Policy, Judicial Watch i Media Research Center), działaczy społecznych i kongresmanów, która postawiła sobie za zadanie uchwalenie Poprawki na rzecz Wolności Religijnej w Wojsku, do ustawy regulującej sprawy obronności państwa National Defense Authorization Act.


Celem przeforsowania poprawki jest zagwarantowanie nienaruszalności wolności religijnej wojskowego personelu. - Musimy zrobić wszystko, aby zapewnić, że członkowie naszych sił zbrojnych będą mieć prawo do praktykowania tych swobód, w obronie których ryzykują swoje życie. Będziemy zachęcać do uchwalenia prawa chroniącego wolność religijną żołnierzy i zrobimy wszystko, aby informować amerykańskie społeczeństwo o atakach na wolność religijną w armii - powiedział gen. w stanie spoczynku Jerry Boykin, wiceprezes Family Research Council.


Pułkownik w stanie spoczynku Ron Crews, dyrektor wykonawczy Sojuszu Kapelanów na rzecz Wolności Religijnej powiedział, że zmiana ta da „klarowne wskazówki” odnośnie zagwarantowania wolności religijnej w wojsku. - Wierzymy, że ci, którzy noszą mundur, którzy narażają swoje życie w obronie swobód religijnych Amerykanów sami nie będą musieli zrezygnować tych swobód, za które są gotowi umrzeć - powiedział Crews.


Tony Perkins jest przekonany, że nawet w obliczu wyraźnego sprzeciwu Białego Domu nowelizacja National Defense Authorization Act ma dużą szansę na uchwalenie. Mimo potężnej indoktrynacji wielu kongresmenów rozumie, że brutalna cenzura manifestowania przekonań religijnych w armii nie jest ani „spekulacją” ani „teorią”, ale czymś „bardzo realnym” i groźnym.

 


Krzysztof Warecki


DATA: 2013-07-15 08:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Broń całego świata znajduje się w jednych rękach. Wszelkie wojny i konflikty są kontrolowane przez sektę satanistów. Nie dziwcie się, że tzw. wojsko nie ma na celu obronę kraju, ale jest to przykrywka do wciągania do armii ludzi, aby znieprawić ich dusze, a w ostateczności oddać je szatanowi. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wszystko jest pod kontrolą tych ciemnych sił i gdyby nie pomoc Boża ludzie już dawno by się pozabijali pod wpływem demonów. To co powstrzymywało tajemnicę bezbożności, której mówił św. Paweł przestało powstrzymywać. Dzisiaj obowiązuje tylko jedno prawo: Ratuj się kto może.
ponad 7 lat temu / nederlanden
 
Tu na Ziemi jednostki, ale także całe narody stoją przed konkretnym wyborem. Albo wybierają Boga, i postępują zgodnie z Jego przykazaniami, albo zaczynają służyć Szatanowi. Jeżeli człowiek usłucha Boga, to jak czytamy w V Księdze Mojżeszowej, rdz. 28 . wers. 1-2.: ? Jeżeli zaś usłuchasz głosu Pana,Boga twego, i będziesz pilnie spełniał wszystkie Jego przykazania,które ja ci dziś nadaję, to Pan, Bóg twój, wywyższy cię ponad wszystkie narody ziemi. (2) I spłyną na ciebie i dosięgną cię wszystkie te błogosławieństwa, jeżeli usłuchasz głosu Pana, Boga twego?. Jeżeli zaś człowiek wybierze Szatana, to jak nas poucz II Księga Mojżeszowa, rdz. 20, wers. 3-5: "(...)Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą?. Albo więc człowiek idzie za Bogiem i otrzymuje Jego Błogosławieństwo, albo go odrzuca i zsyła na siebie oraz na następne pokolenia - przekleństwo...
ponad 7 lat temu / MrLunatic
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 
Św. Maurycy, módl się za nami
ponad 7 lat temu / Fearless Wretch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.