DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

W Airbusie 321 wybuchła bomba? Zdaniem Amerykanów i Brytyjczyków to prawdopodobne

W Airbusie 321 wybuchła bomba? Zdaniem Amerykanów i Brytyjczyków to prawdopodobne
Kremlin.ru [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Nie ustają spekulacje dotyczące katastrofy samolotu Airbus 321 należącego do rosyjskiej linii czarterowej Kogalymavia – obecnie Metrojet. Państwo Islamskie przyznało się do zamachu, a zdaniem Amerykanów i Brytyjczyków hipoteza ta jest bardzo prawdopodobna. Odmienne stanowisko wyraża Egipt i Rosja. Wielka Brytania odradza swoim obywatelom podróże w rejon katastrofy.

 

Zdaniem osoby należącej do amerykańskiego wywiadu rozmawiającej z CNN, członkowie Państwa Islamskiego mogli podłożyć bombę w rosyjskim samolocie. Wprawdzie nie ma na to rozstrzygających dowodów. Jednak według członków CIA prawdopodobny jest scenariusz, wedle którego na lotnisku w Sharm el-Sheikh ktoś wniósł bombę na pokład Airbusa. Co ciekawe, lotnisko to znane jest ze szczególnie niskiego poziomu zabezpieczeń.

 

Do hipotezy o bombie skłania się także Wielka Brytania. Minister spraw zagranicznych tego kraju stwierdził, że jej prawdopodobieństwo jest znaczące. Podobnego zdania jest biuro prezydenta Davida Camerona. „W miarę jak nowe informacje wychodzą na światło dzienne, niepokoimy się, że samolot mógł rozbić się z powodu ładunku wybuchowego” – brzmi oświadczenia biura.

 

Ta wersja wydarzeń jest zgodna z przedstawianą przez... samo Państwo Islamskie. W wiadomości nadanej przez działającą na Półwyspie Synaj odnogę IS, terroryści przyznają się do zamachu. - To my z łaską Boga doprowadziliśmy do katastrofy – mówią islamiści. - Jeśli Bóg pozwoli, pewnego dnia pokażemy w jaki sposób tego dokonaliśmy. Uczynimy to w czasie uznanym przez nas za stosowny – dodają.

 

Na pokładzie lecącego z egipskiego resortu w Sharm el-Sheikh do Petersburga samolotu znajdowało się 217 pasażerów. Rozbił się on 23 minuty po starcie. Katastrofa spowodowała ograniczenia ruchu turystycznego. Wielka Brytania odradza swoim obywatelom podróże do Sharm el-Sheikh, popularnego wśród Brytyjczyków miejsca wypoczynkowego.

 

Odmienne jest jednak stanowisko Egiptu. Minister lotnictwa afrykańskiego państwa, Hossam Kamel, stwierdził, że hipoteza o bombie jest niesłuszna. Do zamachu nie doszło także zdaniem Aleksandra Neradko, szefa rosyjskiej Federalnej Agencji Lotniczej.

 

 

Źródła: edition.cnn.com / abcnews.go.com

mjend
DATA: 2015-11-05 20:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jakie mogą mieć zdanie skoro na razie nic nie potwierdza zamachu? Myślisz, że ich wywiady nie badały tej sprawy?
ponad 4 lata temu / Stormer
 
A jakie jest zdanie Amerykanów i Brytyjczyków na temat 10.04.2010 r.?
ponad 4 lata temu / niezależny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.