DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

W. Gadowski dla PCh24.pl: jest ciche przyzwolenie na ściąganie do Polski nielegalnych imigrantów

W. Gadowski dla PCh24.pl: jest ciche przyzwolenie na ściąganie do Polski nielegalnych imigrantów
Źródło: gadowskiwitold.pl

W Polsce w tej chwili znajduje się nienotowana i niekontrolowana liczba nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie nikt, nawet członkowie mafii zajmujących się ich przerzutem na terytorium naszego kraju, nie jest w stanie powiedzieć, ilu takich „przybyszów” tak naprawdę przebywa dziś w Polsce – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Witold Gadowski.

 

Zdaniem dziennikarza na taki stan rzeczy składa się kilka czynników. – Pierwszym jest swobodny ruch w strefie Schengen, w wyniku czego do Polski, bez żadnej kontroli, może przyjechać praktycznie każdy – łącznie z nielegalnymi imigrantami, którzy od października 2015 roku masowo napływają do Europy. Drugim jest działalność przestępcza, czyli tzw. mafie imigranckie trudniące się handlem ludźmi i ich przerzutem z każdego zakątka świata do Polski i Europy – podkreślił.

 

– Trzecim czynnikiem jest działalność tzw. prywatnych szkół, które rejestrują jako rzekomych „studentów” przybywających do Polski nielegalnych imigrantów. Czynią to za odpowiednie gratyfikacje finansowe. „Studenci” nigdy tam nie studiują. Zamiast tego można spotkać ich w całej Europie Zachodniej. Ostatnio tego typu przypadek widzieliśmy w Niemczech, gdzie „student”, który przybył do Polski ze Sri Lanki wymachiwał nożem na jednym z dworców. Na szczęście został obezwładniony i nikomu nic się nie stało – dodał.

 

Biorąc pod uwagę te i wiele innych czynników, o których długo by opowiadać, można dopiero zauważyć, jak bardzo jest złożony problem nielegalnych imigrantów. Powtarzam: nie wiemy, ilu ich w Polsce jest; nie znamy ich tożsamości; nie mamy pojęcia, czego możemy się po nich spodziewać – stwierdził.

 

W ocenie Gadowskiego taki stan rzeczy to wynik ogromnej słabości polskich służb, zwłaszcza straży granicznej, która ze względu na wiele złych decyzji organizacyjnych i politycznych ma po prostu „związane ręce”. Co gorsza politycy obozu rządzącego i opozycji zachowują się, jakby nie chcieli zmienić tego stanu rzeczy. – Widać wyraźnie, że boją się dotykać tego tematu, żeby nie narażać się czasem na ostracyzm ze strony mediów mainstreamowych i Unii Europejskiej – wskazywał.

 

Trzeba powiedzieć wprost: rząd Beaty Szydło starał się jeszcze jakoś kontrolować zjawisko nielegalnej migracji, jednak rząd Mateusza Morawieckiego całkowicie bagatelizuje ten problem, a nawet przymyka oko i po prostu czeka na dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacji – podsumował.

 

PCh24.pl

Tomasz D. Kolanek

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana


DATA: 2018-07-23 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PAN PANIE REDAKTORZE I INNI,KTORZY MAJA WIEDZE O TAKICH SPRAWACH NIE ZORGANIZOJA PETYCJI CZY NAWET RODZAJU REFERENDUM ZEBY W KONCU RZAD A SZCZEKOLNIE PREZYDENT RAZCZYL ZAJAC SIE SPRAWAMI DOTYCZACYMI NIEPODLEGLOSCI I BEZBIECZENSTWA POLSKI?? Z POWAZANIEM JANUSZ WYSZOMIRSKI
8 miesięcy temu / count
 
Niech tak dalej rzad Morawieckiego przymyka oczy na nieleglnych imigrantow to wyborcy tez przymkna oczy podczas wyborpw
8 miesięcy temu / Fido
 
PIS udaje, że nie wie jaka jest sytuacja (tak wynika z artykułu z zeszłego tygodnia z gazety "Sieci"). M.Opioła (PIS) z Komisji do Spraw Służb Specjalnych robił wielkie oczy słysząc o mafii, która sprowadza imigrantów do naszego kraju.
8 miesięcy temu / Anaja
 
Ruch Narodowy jest ok, ale to partia tkwiąca w stagnacji, nie widoczna, nie rozwijająca się. PIS powinien przypomnieć sobie, kto na nich głosował i dlaczego. Możliwe, że to efekt braku naczelnika państwa, który w tym roku jest nieaktywny i niewidoczny.
8 miesięcy temu / kolo
 
Grzegorz Braun: Ordynacja Wyborcza i Konstytucja RP do NATYCHMIASTOWEJ WYMIANY!
8 miesięcy temu / Ytube
 
kupujcie broń czarnoprochową. Nie trzeba zezwolenia. Jak się zacznie to obronisz siebie i rodzinę.
9 miesięcy temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.