DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ad ma) Dokumenty konserwatyści podczas SVII podpisali bo nie wyobrażali sobie sprzeciwu wobec papieża (błędne rozumienie posłuszeństwa), który te dokumenty zaaprobował. Nie odsądzam JPII od czci i wiary ale też nie podchodzę do niego bezkrytycznie a w czasie kiedy żył mógł dosadniej reagować na głoszone przez biskupów błędy i herezje. Jak długo arcybiskup Lefebvre miał czekać, kiedy stwierdził, że lada chwila może zejść z tego świata postanowił wyświęcić tłumacząc wszystko nadzwyczajną sytuacją w Kościele. Co do ostatniego - tak nie wszyscy się cieszą.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
Zastanawiam się dlaczego ci postępowi biskupi mają taką władzę i dlaczego im się pozwala wynaturzac Ewangelię. Może to wcale nie chodzi o to co oni mówią i czego chcą tylko o to Kogo my słuchamy i wybieramy. Bardzo mnie niepokoi i zatrważa, jedynie to, że demoralizują i zachęcają do źycia w grzechu tych, którzy im jako autorytetom KK uwierzą
ponad 2 lata temu / Megi
 
Progres, czyli postęp, niekoniecznie ma znaczenie pozytywne. Doskonalenie, postęp, progres w technikach szerzenia zła, ma wymiar negatywny.
ponad 2 lata temu / do [email protected]
 
@Aguirre: Dzisiaj tradycjonaliści w ramach walki o czystość wiary w KK wymieniają w rycie Mszy Świętej "papieża Franciszka" o czym zapewniał sam bp Bernard Fellay. Zanim będzie się odsądzać Jana Pawła II od czci i wiary dobrze się przyjrzeć belce w swoim oku. Na dokumentach soboru widnieje podpis abp Marcela Lefebrve. A cały spór miał podłoże nie tyle doktrynalne ile dyscyplinarne. I trzeba widzieć też okoliczności, w których zaistniała sytaucja. Być może gdyby lefebrvyści mieli trochę więcej roztropności w rozwiązaniach dyscyplinarnych to by nie było problemu bo ekskomunika musiała być zaciągnięta z samej mocy prawa, ?latae sententiae? - naruszenie formalne a nie czyjeś widzimisię w tym przypadku. Czy może coś przekręciłem? Ale teraz mamy "papieża Franciszka" i wszyscy, łącznie z Bractwem się cieszymy... No może nie wszyscy, ale kto by się tam mną przejmował...
ponad 2 lata temu / ma
 
to w takim razie dekalog nie potrzebny
ponad 2 lata temu / kolosa
 
Nowa światowa religia. Wiele o tym mówi Ks. Paweł Murziński. Polecam wszelkie jego wykłady, a jest ich mnóstwo.
ponad 2 lata temu / Tymoteusz
 
ad jj) Ostatnią ekskomunikę dał nasz święty papież Polak JPII ale na tych, którzy zachowali tradycyjne, ortodoksyjne nauczanie. Cała reszta może robić co chce, i mówić co chce napiętnowani są tylko tradycjonaliści. Ciekawe co zrobi kard. Burke zesłany na przesympatyczną wysepkę na Pacyfiku?
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
Może nie używajmy słowa "progresiści" tylko "wrogowie Kościoła Chrystusowego" jeśli tak rozumie się postęp Kościoła jak opisuje artykuł. Samo słowo progres ma pozytywny charakter. Progres to synonim słowa "postęp" a nie słowa "destrukcja".
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Jak ktoś myślał, że herezja zatrzyma się sama z siebie i powie: "wystraczy, ach jakem że szczęśliwa", to to jest naiwność wołająca o pomstę do Nieba. Milczenie w tej sytuacji jest zgodą na rozwój herezji i zagarnianie przez nią - czyli ludzi nią głoszących - coraz większych obszarów naszego życia. Aż w końcu Boga już nie będzie.
ponad 2 lata temu / ma
 
Nie oszukujmy się, stało się! Dawniej już o wiele wcześniej byłaby ekskomunika i bulla potępiająca podobne działania i wypowiedzi. Dziś jest wielce znacząca cisza i niewiele wyjaśniające a wręcz zaciemniające paplanie. Nam pozostaje trwać, modlić się, pokutować, piętnować nadużycia liturgiczne i nie poddawać się, choćby sam biskup kazał!!! Ech, Luter przynajmniej nie nazywał siebie dalej katolikiem...
ponad 2 lata temu / jj
 
Czy juz nie ma żadnych odważnych kapłanów którzy by sie temu przeciwstawili?!
ponad 2 lata temu / mex
 
@ Mirek. W Polsce nam to nie grozi.
ponad 2 lata temu / gość
 
Formalne pytania: Czy istnieją paragrafy pozwalające nałożyć na tych progresistów karę ekskomuniki? Póki nie jest za późno. Jeśli takowe paragrafy istnieją dlaczego się z nich nie korzysta? Czy niekorzystanie (przez osoby do tego upoważnione i zobligowane) z arsenału klątw jest tylko grzechem zaniedbania czy podpada pod cięższe wykroczenia? Czemu zapadło milczenie i kto za to wszystko odpowie?
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Kościół Katolicki zejdzie do katakumb. Tak jak było zapowiedziane. Czy będziesz chodził na mszę w ukryciu?
ponad 2 lata temu / Mirek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.