DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Vittorio Messori: Kościół pochodzi od Chrystusa, siły zła nie zwyciężą

Vittorio Messori: Kościół pochodzi od Chrystusa, siły zła nie zwyciężą

Martwię się, ale nie jestem zdesperowany, ponieważ Kościół nie pochodzi od Bergoglio ani od biskupów, ale tylko od Chrystusa, i On rządzi nim z mądrością – powiedział Vittorio Messori, włoski pisarz i publicysta katolicki, komentując obecną kryzysową sytuację w Kościele.  

 

 

- Widzę wielu zmartwionych katolików, niektórzy są nawet zdesperowani. Jako wierzący pamiętam jednak, że Kościół nie jest biznesem, międzynarodową firmą ani państwem. Krótko mówiąc, nie może upaść. Oczywiście nie brakuje powodów do alarmu – odpowiedział wybitny apologeta Kościoła na pytanie dotyczące „ognisk zapalnych” obecnego chaosu.

 

Obawy katolickiego pisarza dotyczą między innymi zbliżającego się synodu amazońskiego i spodziewanego zamachu na kapłański celibat.

 

- Martwię się, ale nie jestem zdesperowany, ponieważ Kościół nie pochodzi od Bergoglio ani od biskupów, ale tylko od Chrystusa i On rządzi nim z mądrością. Siły zła nie zwyciężą – odpowiedział Messori. Potwierdził, że dostrzega obecne w Kościele zamieszanie.

 

- Myślę, że w końcu Ojciec zainterweniuje. Bóg przekracza nasze ograniczone możliwości postrzegania – przypomniał.

 

W kolejnym fragmencie rozmowy historyk Kościoła odpowiedział na pytanie dotyczące swego rodzaju konformizmu panującego pośród hierarchów. Dotyczy on niedostrzegania poważnych przejawów kryzysu, chaosu, dezorientacji pośród wiernych.

 

Niepokojące jest to, że tylko dwóch lub trzech kardynałów po dziewięćdziesiątce odzywa się i wyraża swój sprzeciw. Wielu biskupów, a nawet kardynałów, z którymi prywatnie rozmawiam, nie zgadza się, ale boją się, milczą, milczą – powiedział, dodając, że pomimo deklaracji o „Kościele miłosierdzia” nie są tolerowane żadne krytyczne glosy wobec kursu obranego przez Watykan.

 

- Napisałem w „Corriere della Sera” łagodny artykuł, w którym zadawałem pytania i dzieliłem się refleksjami, a dopadły mnie obelgi, zwłaszcza ze strony niektórych mediów katolickich. Powstał komitet, który zwraca się do „Corriere…” o zerwanie współpracy. (…) Martwię się, jak już mówiłem, ale nie jestem zdesperowany. Chrystus nie opuści swojego Kościoła – podsumował Messori w rozmowie z Bruno Volpe.

 

 

Źródła:  LaFedeQuotidiana.it,  KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-09-18 20:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boże, przymnóż i mnie takiej Wiary!
8 miesięcy temu / Anna
 
W Katolickim Credo wyznajemy wiarę w Opatrznośc,iż Bóg kieruje losami świata i ludzi,których obdarzył wolnością i ją respektuje.Wiara w Opatrznośc Boską jest w ścisłej relacji z Bożym planem zbawienia.Można powiedziec że Opatrznośc jest tajemnicą Bożej miłości,gdyż jak pisze św.Paweł do Rzymian:"...z tymi,którzy Go miłują.Bóg współdziała we wszystkim dla ich dobra"Rz 8,28 Defetyzm nie jest myśleniem katolickim,ale należy pamiętac także,iż za dobro wynagradza a za zło karze - sprawiedliwośc i miłosierdzie są atrybutami boskimi.
8 miesięcy temu / t
 
Mądry człowiek i dobry pisarz !
8 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Ilu wytrwa? Ilu słabych będzie potępionych?
8 miesięcy temu / no tak
 
I my tak mocno wierzmy. Błogosławieństwo dla Vittoria Messori. Bóg najmocniejszy. Chwała Panu!
8 miesięcy temu / :)
 
Piękne mądre słowa! Mądry człowiek!
8 miesięcy temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.