DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Vincenti dabo ei manna absconditum et dabo illi calculum candidum et in calculo nomen novum scriptum quod nemo scit nisi qui accipit" Ap 2,17, co się wykłada: "Zwycięzcy dam mannę ukrytą i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna prócz tego, kto je otrzymuje". Z II nieszporów Uroczystości św. Benedykta Opata w zakonie benedyktyńskim 11 lipca - w dniu śmierci Wincentego Lamberta - wczoraj śpiewano w Tyńcu po łacinie. Znamienny jest ten fragment o mannie ukrytej, w kontekście jaką śmiercią zginął. Requiescat in pace +
7 miesięcy temu / płatowiec
 
Skandal, w dniu św Benedykta - Patrona Europy - umiera zagłodzony zgodnie z wyrokiem sądowym francuskim człowiek kaleki, ale samodzielnie oddychający. Skandal po pożarze katedry Notre Dame.
7 miesięcy temu / duchowny
 
Morderstwo na zlecenie państwa ....taką mamy Europę !
7 miesięcy temu / Kaja
 
Czy my chcieliśmy takiej Europy, mordującej bezbronnych ? Nie ! Powiedzmy wreszcie dość tego !!!!!!!! Panie Boże prosimy, miej nas w swojej opiece ! Wieczne odpoczywanie racz Vincentowi dać Panie ...
7 miesięcy temu / Kaja
 
Roznica miedzy smiercia glodowa w bunkrze w Auschwitz w czasie IIWS i smiercia Vincenta jest tylko w wygladzie otoczenia.
7 miesięcy temu / Pol
 
To nie początek - to kulminacja upadku cywilizacji. Brakuje tylko, żeby zaczęli zabijać chrześcijan na stadionach ku uciesze gawiedzi.
7 miesięcy temu / Albertus
 
XXI wiek = wiek śmierci. Jak można było do tego dopuścić, no jak? Dlaczego na to zezwolono i nie ma winnych śmierci człowieka. Człowieka to istota Boża. Panie przyjmij w swe ramiona ś.p. Lamberta...
7 miesięcy temu / Ola
 
Boję się żyć w dzisiejszych czasach na ziemi.Jest wszech obecna znieczulica na troski,potrzeby,tragedie drugiego człowieka. Dużo gadania o pomocy przez organa między narodowe,a w praktyce to wielka ściema.Ten człowiek chciał żyć,zabito go w majestacie prawa francuskiego i między narodowego.
7 miesięcy temu / cichy
 
To początek upadku cywilizacji.
7 miesięcy temu / ja
 
XXI wiek,środek cywilizowanej Europy i mordowanie ludzi przez zagłodzenie.
7 miesięcy temu / Boże widzisz i
 
To bardzo niedobra wiadomość dla nas wszystkich .Ideologia zabijania zabrała kolejną osobę spośród nas wbrew woli rodziców .Trzeba przeciwdziałać zdecydowanie takim zdarzeniom .Potrzebna jest odpowiednie prawo.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Ś.p. Vincent Lambert jest symbolem mordowanych dzieci poczętych, które też nie mogą krzyczeć, że chcą żyć.Św. Matka Teresa z Kalkuty: ?Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?? NIC! Właśnie zabili Vincenta Lamberta.
7 miesięcy temu / Maria
 
Tym sędziom, którzy nakazali odłączyć go od karmienia - zawieść do Auschwitz i pokazać blok 11 - pierwsze drzwi po prawej - SALA SĄDOWA - tam orzekali ich starsi koledzy a po lewej stronie plac ze ścianą śmierci - tam widać było skutki orzekania.
7 miesięcy temu / etyk
 
Zabili faceta rzekomo dla jego dobra. Zamiast pomóćtaniej ukatrupić.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Postęp zachodniej cywilizacji!!!. Hitler w piekle przyklaskuje
7 miesięcy temu / Mirosław
 
Po wyczerpaniu środków prawnych, nie zważając na stanowisko Komitetu ONZ ds. osób niepełnosprawnych, sprzeciw rodziców i protesty społeczne, Republika Francuska doprowadziła do zagłodzenia Vincenta Lamberta. Cywilizacja śmierci odniosła triumf. Vive liberté d?assassiner!
7 miesięcy temu / Ryś
 
To straszne co cywilizacja śmierci dokonała w kiedyś Katolickim Narodzie.
7 miesięcy temu / Katolik
 
zamordowano człowieka na polecenie sądu.i co?i nic! gdzie orgsnizacje praw czlowieka,gdzie kościoły,rządy?kto zagroził sankcjami?
7 miesięcy temu / marek
 
Boże miej litość dla jego oprawców, bo doprawdy nie wiedza co czynią... Jezu przyjmij do siebie tego biednego człowieka, o życiu i śmierci, którego zadecydowali inni.
7 miesięcy temu / Filip
 
No i po "kłopocie","małżonka" otrzyma spadek,rodzice do końca życia będą cierpieć,a państwo francuskie nie będzie musiało ponosić kosztów życia człowieka,którego w uporczywy sposób 11 lat temu ratowało.Biorąc pod uwagę sposób uśmiercenia Vincenta Lamberta to wydaje się,że prekursorzy "nauk eugenicznych"i eutanazji mieli bardziej litościwe serca.Zabijali szybko.Zastrzykiem fenolu w serce.Czas płynie sobie spokojnie,ale nadejdzie taka chwila,że wszyscy,którzy przyłożyli rękę do śmierci tego człowieka,poniosą karę.Wtedy wielkim głosem będą krzyczeć "dlaczego ja,czemu mnie..." i w tych chwilach niech im przed oczami stanie straszna śmierć Vicenta,którą mu zgotowali.
7 miesięcy temu / rgt
 
We Francji spalono święta Joannę Dark, uruchomiono gilotynę, zrobiono "wielką rewolucję". Teraz to robią za kotarą na pościeli z świstkiem sądowym
7 miesięcy temu / katolik
 
Czy to kolejna "Zbrodnia sądowa"? Cywilizacja śmierci. Są ubojnie kurczaków itp, czy już sa ubojnie ludzi czy to będzie się nazywać: "klinika" czy "spa"?
7 miesięcy temu / kaznodzieja
 
Diabeł "był zabójca od początku" J 8,44 - dziś ma swój tryumf, swoje gody. Jeszcze raz osiągnął swoje. Ale ostatecznie ma przegrane!
7 miesięcy temu / ks. katolicki
 
Dobry JEZU a nasz PANIE daj Mu wieczne spoczywanie! To są te "wartości europejskie"? Co katolicka Polska robi w tej diabolicznej strukturze??? Będąc jej członkiem ściągamy Gniew Boży również na siebie. I niech swe twarze zamkną ci, którzy mówią " mamy drogi,autostrady,stadiony," ble, ble, ble " Nie będziesz dwóm Panom służył " - nie można służyć Bogu i mamonie.
7 miesięcy temu / Zyta
 
Wszystkie media podają informację o tym, że zmarł. Nie prawda. Został zamordowany.
7 miesięcy temu / zez
 
@loppo my na szczęście wierzymy, że przyszłość jest wspaniała, jeśli się odpowiednio przygotujemy. Nie zmienia to faktu totalnego regresu moralnego obecnych czasów....
7 miesięcy temu / Samanta
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
7 miesięcy temu / sisi
 
Dzisiaj Lambert jutro ja i ty. przyszłość będzie ponura....
7 miesięcy temu / loppo
 
Boże Wszechmogący miej litość nad tymi biednymi grzesznikami, którzy mu zgotowali tą gehennę. Nawróć ich.
7 miesięcy temu / N
 
Dzisiejsza Francja to dziki kraj.
7 miesięcy temu / Artke
 
Takich doczekaliśmy czasów. A zaczynało się tak pięknie: Deklaracja Praw Człowieka. Trzecia Sesja Ogólnego Zgromadzenia ONZ, Paryż, 10 grudnia 1948 roku.
7 miesięcy temu / Ryś
 
R I P...
7 miesięcy temu / Kasandra
 
Ten męczennik upomni się o swoje życie gdy zakończy się żywot morderców w kitlach i togach. Oby zdążyli zrozumieć co zrobili.
7 miesięcy temu / R.
 
Wieczny odpoczynek...
7 miesięcy temu / rrr
 
Jego straszne cierpienie dobiegło kresu. Jest już w Domu Najlepszego Ojca. Teraz Bóg zadba o sprawiedliwą odpłatę dla jego oprawców!
7 miesięcy temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.