DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Viktor Orban: rząd węgierski zawetował pakiet budżetowy. Podstawą unijne traktaty

Viktor Orban: rząd węgierski zawetował pakiet budżetowy. Podstawą unijne traktaty
Fot.REUTERS/Heinz-Peter Bader/FORUM
#UE    #BUDŻET    #UNIA EUROPEJSKA    #WĘGRY    #POLSKA    #WETO

Premier Węgier ogłosił, że jego rząd, zgodnie ze swoim stanowiskiem wyrażonym na lipcowym szczycie Unii Europejskiej, zawetował pakiet budżetowy UE.

 

W wydanym oświadczeniu Viktor Orban poinformował, że Węgry zawetowały pakiet budżetowy UE zgodnie ze swoim stanowiskiem wyrażonym na lipcowym szczycie Unii Europejskiej.

 

Jak wyjaśnił, Węgry uczyniły to „korzystając z prawa zagwarantowanego w unijnych traktatach”. Orban dodał, że „połączenie kwestii finansowych i gospodarczych ze sporami politycznymi byłoby poważnym błędem podważającym jedność Europy”, a wprowadzenie jakiegokolwiek nowego mechanizmu karania państw członkowskich jest możliwe tylko drogą jednogłośnej zmiany porozumień.

 

Zdaniem premiera, obecnie w Brukseli za państwo prawa jest uważany tylko taki kraj, który wpuszcza do siebie migrantów. – Ten, kto chroni swoje granice i broni kraju przed migracją, nie jest uznawany za państwo prawa. Po przyjęciu obecnej propozycji nie byłoby już przeszkód, by pieniądze należące się państwom członkowskim powiązać z popieraniem imigracji i szantażować kraje przeciwne migracji narzędziami budżetowymi – ocenił.

 

Dalej Orban zapewnił, że Węgry popierają praworządność, o czym świadczy walka liderów partii rządzącej z dyktaturą komunistyczną, niemniej obecnie powoływanie się na praworządność stało się narzędziem politycznym i ideologicznym.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

MA

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-18 09:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasi powinni się uczyć od Orbana.
2 miesiące temu / Syk
 
Jednak Polska ma niesamowite szczęście, bo gdyby to zależało tylko od "naszych" to sprawa byłaby zapewne przegrana.
2 miesiące temu / abc
 
Premier Viktor Orban to człowiek honoru. Jego analiza jest trafna i prowadzi w dalszej kolejności do uznania, że UE postąpiła niewłaściwie nie potępiając zachodnich interwencji zbrojnych podejmowanych w Syrii i innych krajach w imię tzw. demokracji, skutkujących masową migracją tamtejszych ludów na teren UE, w ucieczce utratą życia. Bo co z tego, że przybliżono tam perspektywę zaprowadzenia demokracji, jak jednocześnie doprowadzono do śmierci, wysiedlenia lub innych tragedii miejscowych narodów. Dziwne, że polskie władze siedzą cicho, i mimo podobno wyznawanego przez nie katolicyzmu, nie potępią tej grandy ani słowem. Niemcy nie mają interesu tego potępiać, skoro korzystają na przyjęciu taniej siły roboczej, ale my powinniśmy to jawnie skrytykować i wskazać jako główną przyczynę kryzysu migracyjnego w krajach południa Europy. Dajcie głos,
2 miesiące temu / hipokryci!
 
A gdzie veto z naszej strony ?
2 miesiące temu / Ann
 
Ma charakter chłop, nie to co nasze pajace. Wyrazisty, mocny polityki, a nie te eunuchy nasze.
2 miesiące temu / Korsarz
 
Orban na króla Polski! W końcu Batory był jednym z najlepszych władców Polski!
2 miesiące temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.