DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Viktor Orban: na Węgrzech nie ma już eurobełkotu, ostatnią nadzieją Europy jest chrześcijaństwo

Viktor Orban: na Węgrzech nie ma już eurobełkotu, ostatnią nadzieją Europy jest chrześcijaństwo
fot. LASZLO BALOGH/REUTERS/FORUM

Węgry uważają, że ostatnią nadzieją Europy jest chrześcijaństwo. Zachód ginie, a tymczasem Europa nawet nie zauważa, że jest zajmowana – oświadczył premier Węgier Viktor Orban.

 

Słowa lidera partii Fidesz padły na przemówieniu dotyczącym podsumowania ostatniego roku rządów. Premier zaznaczył, że na Węgrzech prounijna propaganda nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś.  - Na Węgrzech nie ma już eurobełkotu, liberalnych umizgów i poprawnościowej beztreściowości. W Budapeszcie chcemy mówić to, co myślimy i chcemy robić to, co powiedzieliśmy – podkreślił.

 

Premier Węgier wskazał, że największe zagrożenie dla jego kraju płynie ze strony brukselskich eurokratów. Jego zdaniem politycy ci chcą, by Węgry obrały politykę zbliżoną do tej stosowanej w Niemczech i Francji.  - Ta polityka uczyniła ich krajami imigracyjnym i otworzyła drogę do schyłku kultury chrześcijańskiej oraz zdobywania pola przez islam – wskazał Orban.

 

Wobec zarzutów dotyczących niewykazywania się dostateczną solidarnością w polityce zagranicznej, premier odpowiedział: „Węgry są solidarne z tymi osobami i przywódcami w Europie Zachodniej, którzy chcą uratować swe ojczyzny i swą kulturę chrześcijańską(…)Nigdy nie będziemy solidarni z tymi europejskimi liderami, którzy chcą wprowadzenia Europy w epokę postchrześcijańską i postnarodową”.

 

Orban zaznaczył, że w kwestii przyjmowania uchodźców jego stanowisko będzie niezmienne. Jeżeli będzie trzeba jeszcze bardziej wzmocni kontrole graniczne oraz wprowadzi nowy pakiet ustaw antyimigracyjnych. Wskazał także, że kierunki polityki państw Europy Zachodniej i Środkowej coraz bardziej się oddalają. - Demokracja, państwo prawa, gospodarka rynkowa pozostają wspólne, ale podstawy, na których wszystko jest zbudowane, będą się coraz bardziej różnić – przewidywał.

 

Viktor Orban podkreśli, że Węgry nie są osamotnione, gdyż mają sojuszników w postaci państw Grupy Wyszehradzkiej. W Austrii natomiast, następuje zwrot w prawą stronę.

 

Rządzącą partię Fidesz 8 kwietnia czekają wybory parlamentarne.  Według najnowszych sondaży obecna koalicja rządząca ma ponad 50 proc. poparcia.

 

 

Źródło: tvp.info

PR


DATA: 2018-02-19 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Pejot - wszystko zależy od tego, czy na Węgrzech jest od lat prowadzona solidna praca u podstaw. Jeśli tak, to lewicy będzie bardzo ciężko zrobić przewrót w sposób, który opisałeś.
3 miesiące temu / Akwin
 
Polsce brakuje niestety mężów stanu jak Orban. Modlę się o takiego przywódcę. Nadzieją dla kraju są młodzi. Starsze pokolenie, karmione papką Tv jest zamknięte w płapce PO-PISu
3 miesiące temu / Ikkar
 
wszystko wisi na włosku, wyprowadzą na ulice zawodowych wichrzycieli, w tv puszczą jakaś zainscenizowaną bajkę i Orban utraci poparcie. Tak było już setki razy w historii.
3 miesiące temu / Pejot
 
To czego Orban jeszcze szuka w unii europejskiej?
3 miesiące temu / Pick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.