DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Viktor Orban: Europę może uratować tylko powrót do tożsamości chrześcijańskiej

Viktor Orban: Europę może uratować tylko powrót do tożsamości chrześcijańskiej
Fot.REUTERS/Heinz-Peter Bader/FORUM

Europę może uratować tylko powrót do rzeczywistego źródła jej wartości, czyli do tożsamości chrześcijańskiej – ocenił we wtorek premier Węgier Viktor Orban podczas międzynarodowej konferencji poświęconej prześladowaniu chrześcijan.

 

My, europejscy chrześcijanie, mamy ogromny problem. Jestem przekonany, że największej pomocy w ratowaniu Europy udzielają nam obecnie ci, którym dziś pomagamy. Odpowiedzialność wobec cierpiących to sianie ziarna. Dajemy dziś prześladowanym chrześcijanom to, czego potrzebują: dom, szpital, szkołę, a dostajemy od nich w zamian to, czego najbardziej potrzeba Europie: chrześcijańską wiarę, miłość i wytrwałość – oznajmił Orban.

 

Premier Węgier podkreślił, że wobec prześladowania chrześcijan „Europa milczy”. – Tajemnicza siła zamyka usta europejskim politykom i paraliżuje im ręce, a o prześladowaniu chrześcijan można mówić tylko jako problemie humanitarnym – stwierdził.

 

W jego opinii w Europie jest teraz wielu dobrych polityków chrześcijańskich, ale w obecnej atmosferze i przy rozkładzie sił w mediach nie mają odwagi i nie chcą zabierać głosu. Tymczasem – jak ocenił – na Węgrzech panuje stabilność polityczna i istnieje większość domagająca się ochrony kultury chrześcijańskiej.

 

Jak podkreślił, naród i rząd Węgier wierzą, że cnoty chrześcijańskie mogą dać pokój i szczęście tym, którzy je praktykują, a także przyczynić się do przetrwania narodów, i dlatego w węgierskiej konstytucji zapisano, że obrona konstytucyjnej tożsamości i chrześcijańskiej kultury Węgier jest obowiązkiem wszystkich organów państwowych. – To dziedzictwo zobowiązuje nas, byśmy na miarę własnych sił chronili na świecie chrześcijańskie społeczności, które są prześladowane – podsumował Orban.

 

Źródło: Pomoc Kościołowi w Potrzebie

TK

Czytaj także:
DATA: 2019-11-27 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Diabeł ubrał się w ornat i ogonem naszę dzwoni.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Michał jak cała Europa będzie zdominowana przez religię pokoju, a oni mają atomówki, to nie wiem czy mur nam pomoże.
6 miesięcy temu / echhh
 
Za jakieś 20 lat trzeba będzie budować na odrze mur bo na zachodzie będzie kalifat. Rdzennych europejczyków już nie będzie bo sie nie rodzą a muzułmanie mają po kila dzieci a czasami kilkanaście. Prosta matematyka
6 miesięcy temu / Michał
 
Kluczowe jest propagowanie mediów Katolickich i zakaz propagowania treści genderowych szczególnie w mediach publicznych.
6 miesięcy temu / Obserwator
 
Ma rację,ale...szczerze mówiąc nie wierzę że kraje "zachodu" da się uratować.Kilkadziesiąt lat lewackiej indoktrynacji zrobiło tak wielkie spustoszenia w umysłach,że nie da się tego odwrócić!Te stare feministki nie urodzą już zadnego dziecka,choćby nie wiem co! Zostało im już tylko wymieranie.Za kilkadziesiąt lat oni wszyscy przestaną istnieć.
6 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.