DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Victor Orban wie, jak zmobilizować Europejczyków do głosowania w wyborach

Victor Orban wie, jak zmobilizować Europejczyków do głosowania w wyborach
REUTERS/Bernadett Szabo /Forum

Węgierski premier Viktor Orbán ma pomysł, jak zachęcić Europejczyków do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju przyszłego roku. Chce ich zmobilizować pod pretekstem powstrzymania dalszej migracji do Europy.

 

– Od 30 lat słyszę, że nie mamy wspólnego tematu, który dotyczyłby całej Europy. Teraz mamy jeden: migrację. Od Lizbony po Wilno, a także w Budapeszcie, kluczową kwestią w wyborach będzie migracja. Oznacza to, że po raz pierwszy narody europejskie będą głosować wspólnie wokół wspólnej kwestii – stwierdził ostatnio.

 

Orbán od dawna jest jednym z głównych przeciwników migracji do Europy. Został ponownie wybrany na premiera w tym roku, prowadząc kampanię antyimigrancką i wymierzoną w miliardera George'a Sorosa, finansującego proimigranckie organizacje pozarządowe.

 

Budapeszt nie podpisał globalnego porozumienia ws. migracji i podobnej umowy ONZ w sprawie uchodźców.

 

– Kiedy usłyszałem, że USA odmawiają podpisania, sam przeczytałem porozumienie i zauważyłem, że ten dokument może spowodować poważne problemy, ponieważ może wpłynąć na bezpieczeństwo narodowe. Potem skonsultowałem się z naszym rządem i zdecydowaliśmy się natychmiast wycofać z umowy – tłumaczył swoją reakcję na GCM (Global Compact on Migration)

 

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Polska, Słowacja i Słowenia również odmówiły podpisania umowy. Jednak, o ile Węgrzy zagłosowali przeciwko przyjęciu porozumienia w sprawie uchodźców, Polska i kilka innych krajów nie wzięła w ogóle udziału w głosowaniu w ONZ.

 

Źródło:  emerging-europe.com

AS


DATA: 2018-12-28 17:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety nie podpisanie paktu jest tylko symboliczne, dopóki jesteśmy w Schengen Niemcy ich przyjmą dadzą papiery i bedą mogli sobie spokojnie nas najechać
11 miesięcy temu / probin
 
Niestety tzw. " media narodowe" są też pro unijne.
11 miesięcy temu / PRPR
 
To nie będzie takie proste. Cenzura internetu będzie zakłamywała prawdę, a zachodni eurounijczycy zostali pozbawieni umiejętności samodzielnego myślenia. Bardziej przypominają stworzenia przy żłobie, niż homo sapiens. W walce o ogień przegraliby. homounio zniknie o wiele szybciej niż Neandertalczyk. Jest nieprzystosowany do życia. Jest tylko ogniwem pokarmowym.
11 miesięcy temu / powodzenia
 
Wspaniały Viktor Orban. Nie uszczęśliwia Sorosa, żydów realizowaniem ich planów. Polacy takiego szczęścia nie mają - rozumiemy ,że Polska jest obecnie w stanie jak ocenił V,ORban Węgry po wygraniu wyborów " WSZYSTKO ZOSTAŁO UKRADZIONE CO BYŁO CIĘZSZE NIŻ POWIETRZE" Niech zstąpi Duch Twój i Odnowi oblicze ziemi tej Ziemi oraz Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Moją Ojczyznę i Moich Rodaków >J.Paweł II Papież.
11 miesięcy temu / Mateusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.