DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2019 r.

II Niedziela zwykła
Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Viktor Orban namawia do przemiany Europy: razem jest nas 100 milionów. Zróbmy kontrrewolucję

Viktor Orban namawia do przemiany Europy: razem jest nas 100 milionów. Zróbmy kontrrewolucję
Fot. Reuters/Heinz-Peter Bader/Forum

Siła Europy tkwi w tożsamości narodowej i religijnej obywateli ją zamieszkujących. Te wartości usiłowano zniszczyć, ale dzięki brytyjskiemu „nie” nastał czas dla przeprowadzenia kontrrewolucji kulturalnej. - Mamy znakomitą okazję, by teraz, kiedy Europa musi spojrzeć w oczy swoim błędom, powiedzieć, że ważna jest tożsamość, wartości narodowe i religijne. Trzeba je chronić i wpisać w dokumenty europejskie – mówił premier Viktor Orban.


Szef węgierskiego rządu wziął udział w XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy. Była to okazja do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS i odbycia krótkiej, publicznej debaty. Jak zauważył Viktor Orban, dla europejskich „elit” być chrześcijaninem nie jest przejawem nowoczesności. Dlatego w miejsce „przestarzałych” wartości postanowiono wprowadzić „tożsamość europejską”, w której zgubione zostanie wszystko to, co dotychczas budowało europejskie społeczności.

 

- Ten proces przebiegał zbyt wolno, więc postanowiono przyspieszyć. Brytyjczycy powiedzieli „nie”, bo chcieli pozostać sobą. Dzięki temu mamy teraz możliwość przeprowadzenia kontrrewolucji kulturalnej. To wielki moment. My uważamy, że struktura człowieka się nie zmieniła, że tożsamość narodowa i religijna wciąż ma wielkie znaczenie i nie ma takiej tożsamości, która mogłaby ją zastąpić – mówił premier Węgier.

 

Jak dodał, nie ma czegoś takiego jak „naród europejski”, bo są Polacy, Węgrzy, Niemcy..., a im silniejsze są owe tożsamości klasyczne, tym „skuteczniejsi będziemy w kolejnych dekadach”. - Uważam, że wy Polacy jesteście bardziej skuteczni niż Węgrzy, bo wasza tradycyjna tożsamość jest silniejsza niż nasza. To dlatego w minionych latach osiągaliście lepsze efekty. Nie ma tu innej przyczyny jak tylko ta, że polska tożsamość, wiara jest silna. Wierzę w to, że waśnie to decyduje o konkurencyjności – mówił.

 

Zdaniem Orbana, dziś nastała sposobność, by zmieniać Europę. - Mamy znakomitą okazję, by teraz, kiedy Europa musi spojrzeć w oczy swoim błędom, powiedzieć, że ważna jest tożsamość, wartości narodowe i religijne. Trzeba je chronić i wpisać w dokumenty europejskie – wskazał. Premier Węgier zaznaczył przy tym, że kryzys migracyjny w UE umacnia tę argumentację, bo widać wyraźnie, że imigranci mający silną tożsamość, przeważającą nad „średnią europejską”, nie asymilują się w Europie, ale tworzą „wyspy społeczne, które się rozrastają i zaczynają wypychać tradycyjne grupy”. - To się już dzieje w kilku krajach Europy – dodał.

 

Zdaniem Orbana, jeżeli takie kraje jak Polska, Węgry będą odważnie działać, to wolno nam będzie rozwinąć w Europie kontrrewolucję kulturalną. - Osiągamy sukcesy gospodarcze, mamy tożsamość, mamy spojrzenie europejskie i możemy z Europy Środkowej zapoczątkować przekształcenie intelektualne, dzięki któremu cała Europa będzie bardziej konkurencyjna niż teraz. Widzę tę szansę, ale jest jeden problem. Węgry są 10 mln krajem. To się nie uda w pojedynkę. Polska ma prawie 40 mln obywateli. Dlatego namawiam, by czynić to razem. Grupa V4 to już 65 mln obywateli. To już jest coś. Jeśli doliczymy tu jeszcze kilka krajów, w których ta tradycyjna tożsamość została zachowana, to jest nas 100 mln. To jest już siła. Razem możemy zacząć kierować kulturę europejską do źródeł – dodał.

 

Po tak żarliwym wystąpieniu Jarosław Kaczyński gratulował Orbanowi odważnego wystąpienia, szczególnie że jak zauważył prezes PiS „kontrrewolucja” w UE jest słowem „mało powiedzieć wyklętym”.

 

MA

 

 

 

 DATA: 2016-09-08 07:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wspaniałe wystąpienie p. Orbana . Mam nadzieję WIELKĄ , że tak się stanie . Połączymy wszystkie siły i kraje MIĘDZYMORZA i będzie to pasem środkowym w Europie , który da siłę narodom i pokój - między Rosją i Niemcami, które cały czas są te same w swym działaniu / mówią co innego / Musimy się odważyć mimo wewnętrznych antypolskich działań ludzi o płaskich rozumkach.
ponad 2 lata temu / edward
 
Po buszuje,po buszuje,żeby zaistnieć i po jakimś czasie przestanie.Cóż znaczą takie Węgry w Europie jak mu odetną dotacje w euro?
ponad 2 lata temu / NN
 
@ble ble: Politycy partii rządzącej nie czytają takich miejsc w Internecie, a jeśli nawet, to bez zrozumienia.
ponad 2 lata temu / obywatel
 
Boicie sie krytyki wiec publikujecie tylko to co jest przychylne dla pislamu i to jest prawda , wstydźcie się za waszą stronniczość i poparcie dla sekty , która niszczy Polskę
ponad 2 lata temu / Reno
 
Panie Kaczyński: po tej Krynicy Obietnic czekamy na czyny. Na razie ciemność widzę, ciemność.. zdążycie przed wojną?
ponad 2 lata temu / ble ble
 
Politycy mają to do siebie, że co innego mówią, a co innego robią. Orban, jeśli jest szczery, powiedział to co powiedział chyba tylko do siebie. Ja u Kaczynskiego i jego otoczenia nie widzę żarliwości katolickiej, która jest konieczna do realizacji wyobrażeń Orbana. Raczej widzę tchórzostwo i asekurację przed jasnym opowiedzeniem się za Dekalogiem i jawne dążenie do utrzymania niszczącego nasz kraj status quo. Potrzebna jest Intronizacja Chrystusa na Króla Polski. Na razie te wzniosłe marzenia traktuję jak masońskie gadanie dla dalszego ogłupiania mas.
ponad 2 lata temu / zbig
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.