DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Veri Catholici: liberalna interpretacja Amoris Laetitia to krzyżowanie Chrystusa!

Veri Catholici: liberalna interpretacja Amoris Laetitia to krzyżowanie Chrystusa!
ssnowbal / pl.freeimages.com

Maltańscy katolicy wyrażają oburzenie z powodu decyzji swoich biskupów, dopuszczających Komunię Świętą dla niektórych rozwodników w nowych związkach. W mocnych słowach oskarżają swoich hierarchów o „ponowne krzyżowanie Chrystusa”. Z przekonaniem głoszą swoje prawo do oporu przeciwko niewiernym – ich zdaniem – pasterzom. Wzywają katolików z całego świata do poparcia listu.


„Zezwoliliście na ponowne torturowanie Najświętszego Ciała i Krwi naszego Pana i Mistrza, na jej nowe ukrzyżowanie i torturowanie w ustach i sercach brudnych, nieskorych do pokuty cudzołożników i rozpustników", piszą autorzy listu opublikowanego 25 stycznia w „Times of Malta”.


Sygnatariusze z konserwatywnej organizacji „Veri Catholici” powołują się na Pismo Święte. Podkreślają, że dopuszczający się cudzołóstwa „nie mogą, jak uczy Apostoł, wejść do Królestwa Niebieskiego". Sygnatariusze listu wzywają także biskupów do ponownego zapoznania się z Ewangelią świętego Mateusza. Chodzi o słowa Pana Jezusa „nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały" (por. Mt 7, 3. 5-6).


Oburzeni katolicy wzywają biskupów, by „zadrżeli świętym strachem" i przypominają o Sądzie Ostatecznym. Żądają odstąpienia od tez opublikowanych w „obrzydliwym dokumencie” biskupów Malty.


W połowie stycznia maltańscy biskupi ogłosili wytyczne dotyczące interpretacji adhortacji Amoris Laetitia. W liberalnym duchu dopuścili niektórych rozwodników w nowych związkach do Komunii Świętej. „Jeśli w rezultacie procesu rozeznania”, napisali tamtejsi hierarchowie, „dokonanego z pokorą, dyskrecją i miłością do Kościoła i jego nauczania, w szczerym poszukiwaniu woli Boga i pragnieniu bardziej doskonałej odpowiedzi na nią, osoba w separacji lub rozwiedziona, która żyje w nowym związku, zdoła z sumieniem ukształtowanym i oświeconym uznać i wierzyć w to, że jest w pokoju w Bogiem, nie można zabronić przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania i sakramentu Eucharystii”.


Autorzy listu podkreślają, że wierni dysponują prawem oporu przeciwko hierarchii w przypadku, gdy ta sprzeciwia się wierze. „Musimy wiedzieć, że w przypadku zagrożenia poddany powinien upomnieć swego przełożonego, nawet publicznie", piszą powołując się na fragmenty z listów świętego Pawła do Tymoteusza, Galatów i Kolosan. Jak podkreślają podobna nauka obecna jest w Summie Teologicznej świętego Tomasza.

Sygnatariusze przywołują także współczesne nauczanie Kościoła. Zgodnie z dokumentem Kongregacji Nauki Wiary z 1994 roku: „wierny, żyjący stale na sposób małżeński (more uxorio) z osobą, która nie jest prawowitą małżonką albo prawowitym mężem, nie może przystępować do Komunii św. Jeśli zaś sądzi on, że jest to możliwe, ze względu na ciężkość materii i na to, czego wymaga dobro duchowe osoby oraz dobro wspólne Kościoła, pasterze i spowiednicy muszą pouczyć go, że taki sąd sumienia jawnie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła. Powinni także przypominać tę naukę w nauczaniu wszystkich wiernych im powierzonych".


Sygnatariusze listu należą do międzynarodowej organizacji „Veri Catholici" założonej w celu przeciwstawienia się „błędom promowanym przez kardynała Kaspera" – czyli dopuszczeniu niektórych rozwodników w ponownych związkach do Komunii świętej. Fundusze na opublikowanie reklamy grupa zbierała przez Internet. Organizacja „Veri Catholici” to nie jedyna grupa sprzeciwiająca się tezom maltańskich biskupów. Dokument liberalnych hierarchów spotkał się z krytyką wielu katolików.


Warto przypomnieć, że do 2011 roku na Malcie świeckie prawo nie dopuszczało rozwodów. Wynikało to z mocnej pozycji i konserwatywnego stanowiska tamtejszego Kościoła. Jednak od legalizacji rozwodów kraj zaczął staczać się po równi pochyłej. W 2014 roku zalegalizowano związki homoseksualne. Z kolei w 2016 roku zakazano stosowania terapii konwersyjnej służącej wyleczeniu z homoseksualizmu. List maltańskich biskupów pokazuje, że gwałtowana fala liberalizacji nie ominęła także duchowieństwa tego liczącego ponad 420 tysiące osób kraju.

 Źródła: lifesitenews.com / vatican.va / pch24.pl

mjend 
DATA: 2017-01-31 15:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostrzeżenie /fragment/14 stycznia 2014, godz. 16.53 "Kiedy Mój Kościół podtrzymuje Słowo Boże, musicie pozostać Mojemu Kościołowi posłuszni. Ale jeżeli nadejdzie dzień, że ci posiadający prestiż w Moim Kościele już dłużej nie będą głosić Prawdy, wtedy musicie pozostać posłuszni wyłącznie Mnie. Ponieważ to Ja Jestem Kościołem. Beze Mnie, waszego Jezusa, nie ma żadnego Kościoła.Jeżeli Moim Słowem się manipuluje, a następnie się Je adaptuje, to już nie jest ono Moim Słowem. Jeżeli podążycie za nową, stworzoną przez ludzi doktryną, która zastąpi Moje Święte Słowo w Moich Kościołach na całym świecie, to wówczas ci, którzy staną się odpowiedzialni za to świętokradztwo, się Mnie zaprą. Zachowajcie posłuszeństwo tym, którzy głoszą Słowo Boże, bo gdy nie jest to Moje Słowo, to nie jest ono od Boga."
ponad 3 lata temu / Andrzej
 
@aa: No właśnie, ale jak długo? Przecież każdy dzień zwłoki to jest przeciwko nim. Powoli staną się solą co traci swój smak. I jaki koniec jest takiej soli? Wdeptanie w ziemię (por. Mt 5:13). "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Mt 12:48; BT). Nie mnie ślubowali posłuszeństwo. Ja nie jestem Bogiem. Wcześniej czy później wierni odejdą. Po co im Kościół, który stanie się stowarzyszeniem wzajemnej adoracji zamiast tym co prowadzi do Chrystusa? Tam gdzie nie ma prawdy nie ma też Chrystusa. A czy w herezji jest prawda? Bo czymże jest jak nie tym AL 297, nie wspominając już o słynnej Komunii Świętej dla rozwodników? Czy może to jednak nie jest herezja? "Franciszek" twierdzi, że nie już chociażby poprzez sam fakt milczącej zgody na tę praktykę czy to w diecezji rzymskiej, czy gdzie indziej (Argentyna, Filipiny, Niemcy, Malta).
ponad 3 lata temu / ma
 
Ludzie wierzacy maja prawo zyc zgodnie z Bozymi przykazaniami, ktore Bog podarowal ludzkosci przez rece proroka Mojzesza na swietej Gorze Synaj, a ktore Jezus Chrystus potwierdzil w Ewangeliach wielokrotnie. Mowil Pan: "Znasz przykazania, wypelniaj je a bedziesz zyl."
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@ma - O ile można się zorientować, polskie duchowieństwo chowa głowę w piasek i udaje, że nic się nie dzieje.
ponad 3 lata temu / aa
 
Biskupi głoszą Komunię Świętą dla rozwodników. Laikat mówi nie i takiej Komunii i w związku z tym biskupom. Jedni i drudzy uważają się za katolików. Zatem kto jest heretykiem można się zapytać. W diecezji rzymskiej Komunia Święta dla rozwiedzionych już jest. Pod okiem "Franciszka". Zatem czy "papież" jest katolikiem czy może autorzy "Dubiów" są katolikami? No bo nie można pogodzić przeciwstawnych, wzajemnie wykluczających się stanowisk. Albo - albo. A ponieważ w Kościele prawdy wiary nie są lokalne to to co obowiązuje w diecezji rzymskiej czy na Malcie w tych sprawach obowiązuje też i w Polsce. Nawet jak się o tym głośno nie mówi. Zatem chciałbym wiedzieć jakie jest stanowisko polskiego duchowieństwa, zwłaszcza hierarchii? Jednoznacznie. "Nie można zjeść ciastka i mieć je jednocześnie". Coraz dłuższe milczenie w tej sprawie będzie odczytane jako zgoda na Komunię Świętą dla rozwodników. Czyli wybór: za "Franciszkiem" lub przeciw niemu. I nie uda się tego obejść.
ponad 3 lata temu / ma
 
Błogosławione owoce Drugiego Soboru Watykańskiego. Kto ich nie widzi, ten nie ma właściwej hermeneutyki, nie chce towarzyszyć i rozróżniać, jest gnostyckim pelagianinem i faryzeuszem, wrogiem ludu. Nie ma na to zgody w miłującym pokój Związku Radzieckim. Cudzołożnicy wszystkich krajów łączcie się! Zaraz, coś mi się chyba pomieszało... A zresztą, co za różnica.
ponad 3 lata temu / ta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.