DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Vaclav Klaus krytykuje politykę imigracyjną w Europie. Określa ją jako pseudohumanistyczną

Vaclav Klaus krytykuje politykę imigracyjną w Europie. Określa ją jako pseudohumanistyczną
By David Sedlecký [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Były czeski prezydent Vaclav Klaus w swojej nowej książce pokazuje przepaść, nad którą stanęła Europa poprzez swoją błędną politykę imigracyjną oraz centralizację rządzenia w Unii Europejskiej.

 

Publikację pt. „Europe All Inclusive: Krótki przewodnik po zrozumieniu obecnego kryzysu migracyjnego” Vaclav Klaus napisał wspólnie z ekonomistą Jirzim Weiglemem. Napływ imigrantów do Europy oraz skutki zmian demograficznych stały się przyczynkiem do podjęcia przez autorów tematów szerszych niż tylko przepływ ludności do Europy. Politykę imigracyjną UE nazywają „pseudohumanistyczną” i uznają ją jako pełną hipokryzji.

 

Zespół zjawisk społecznych, zachodzących obecnie w Europie określają jako wyzwanie dla przyszłości Europy i ideologie wielokulturowości są według autorów „modowe i samobójcze”. W krytyce polityki imigracyjnej Klaus i Weigl pokazują, że w obecnej zjednoczonej Europie prawo do migracji  prowadzi do innych uprawnień i przywilejów, jakie należą się przybyszom do Europy. Szczególnie niewłaściwe jest kierowanie szerokiego strumienia świadczeń społecznych do imigrantów, na które muszą pracować społeczeństwa europejskie.

 

Problemem dzisiejszej Europy jest osłabienie jej polityki lewicową utopią, która dąży do przekształcenia Starego Kontynentu w państwo źle pojmowanej solidarności. W takim „państwie” obywatele przekształcają się w klientów uzależnionych od aparatów państwowych oraz instytucji wchodzących w rolę państwa, np. instytucji europejskich. W Europie, w miejsce dawnej dumy z poczucia historii i dorobku pokoleń, pojawia się wzorzec podmiotów uzależnionych od decyzji politycznych różnych organów.

 

Zdaniem Klausa, wielokulturowe podejście, promowane przez europejskie elity polityczne i intelektualne, opiera się na tezie o pozytywnym wpływie masowych migracji na zjawiska społeczne. Autorzy książki mają diametralnie odmienne stanowisko i uważają, że masowe migracje destabilizują Europę oraz zagrażają pokojowi w państwach UE. Odwołując się do przeszłości Klaus i Weigl twierdzą, że każda masowa migracja powodowała konflikty kulturowe, społeczne i polityczne, których koszty były znacznie dużo większe niż korzyści z imigracji.

 

Były prezydent Czech uważa, że węgierskie podejście do migracji jest wynikiem odważnej, ale unikalnej w UE polityki Wiktora Orbana, która ma wielu zwolenników także nad Wełtawą. Co więcej, Vaclav Klaus jest zdania, że obecny kryzys migracyjny jest związany z postdemokratycznym charakterem UE, a zarazem jest produktem ubocznym trwającego już kryzysu europejskiego oraz ideologicznego pomieszania w kręgach europejskich wielokulturowych elit politycznych. Na tę ideologizację polityki imigracyjnej nakładają się inne grzechy nadmiernego centralizmu – gospodarczego i politycznego, a także niedemokratycznych represji jakim są poddawane państwa narodowe przez instytucje paneuropejskie.

 

JB


DATA: 2018-04-16 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda że nie kandyduje w wyborach na Prezydenta Polski. Mój głos ma lepiej niż w banku. A porównywanie uciekinierów z okupowanych krajów w II wojnie światowej z nachodźcami nie ma logicznych podstaw.
ponad 2 lata temu / Kazio
 
Ciekawe co by było gdyby Wielka Brytania i Francja nie przyjęły w 1939 Czechów uciekających przed Hitlerem
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Ten Waclaw bylyby dobry na dzis. Lepszy niz Havel.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 
Znakomita diagnoza. Niestety, zostanie całkowicie zamilczana.
ponad 2 lata temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.