DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Vaclav Klaus krytykuje politykę imigracyjną UE. Jego zdaniem to czas aby przygotować Czexit

Vaclav Klaus krytykuje politykę imigracyjną UE. Jego zdaniem to czas aby przygotować Czexit
fot. DerHuti / commons.wikimedia.org, licencja cc

Były prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus zdecydowanie skrytykował politykę migracyjną przywódców Unii Europejskiej. Przyznał, że w związku z falą imigrantów, którzy stale przybywają do Europy, czas przygotować kraj do wyjścia ze struktur UE.


Vaclav Klaus był swego czasu określany mianem największego eurosceptyka wśród przywódców państw członkowskich Unii Europejskiej. Tym razem w dosadny sposób skomentował politykę migracyjną Unii Europejskiej, a także zapowiedź kar finansowych, które miałyby zostać nałożone na Polskę, Czechy oraz Węgry. Procedura wszczęta przez Komisję Europejską jest związana z odmową przyjęcia imigrantów przez rządy poszczególnych państw. Klaus przyznał, że sprzeciwia się próbom „upokorzenia i poprzez siłę zmuszenia do posłuszeństwa”.


– Podejmując ten krok, Komisja Europejska dokładnie pokazała, jaka jest pozycja Czech w Unii Europejskiej. Odrzućmy to ciągłe poniżenie. Nie możemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo, jak to ma miejsce teraz we Francji czy Wielkiej Brytanii – powiedział były prezydent. Zdaniem Klausa, w związku ze wszczęciem procedury zmierzającej do ukarania poszczególnych państw za brak posłuszeństwa w sprawie przyjęcia imigrantów, klasa polityczna w Czechach powinna poważnie zastanowić się czy to nie jest dobry czas, aby rozpocząć „Czexit”. W jego opinii to jedyna dobra droga dla Czech.


– Nadszedł czas, by przygotować wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej. To jedyna dobra ścieżka dla Czech, nasz głos jest ignorowany – mówił zdecydowanie Vaclav Klaus. Polityk ma nadzieję, że rząd Republiki Czeskiej nie będzie się poddawał szantażowi ze strony Brukseli.

Vaclav Klaus był prezydentem Czech w latach 2003-2013.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-06-16 23:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to prawdziwy patriota. nasz były bronek to oszust i zdrajca.
ponad 3 lata temu / romek
 
Dlaczego w Czechach i na Węgrzech, czyli byłych krajach tzw. Demokracji Ludowej są jeszcze trzeźwo myślący politycy, nazywający rzecz po imieniu, a nas nie ma ?
ponad 3 lata temu / Nikol
 
Zobaczcie jak wypowiadają się na ten temat Czesi i Węgrzy a jak prez.Duda. Duda przyjmie wszystkich, którzy będą chcieć... czyli muzułmańskich Czeczenów u których od 8 lat nie ma wojny, muzułmanów z Afryki i BW, banderowskich Ukraińców opłacanych przez Niemcy, żydów... Czy to jest polski czy globalistyczny prezydent? Ja nie mam wątpliwości.
ponad 3 lata temu / kast
 
Jestem za polexitem.
ponad 3 lata temu / panda
 
przydałby się na doradcę naszego PAD-a; ale pewnie nie skorzystają z okazji zatrudnienia mądrego człowieka i z doświadczeniem; gość nie ma zakodowane BMW, a to jest podstawa do zdobycia stanowisk i apanaży u nas; pod tym względem nic się nie zmieniło od lat; a szkoda;
ponad 3 lata temu / JARO
 
ZADANEM TEGO POLITYKA JEST PRZYWODZTWO W UE. Rzeczywistosc jest inna. Oby posluchali go choc jego rodacy. A nasi poszli w ich slady.
ponad 3 lata temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.