23 października 2017

Nowoczesna chce uczcić rocznicę reformacji. Upamiętnieniu objawień fatimskich mówili „nie”!

(Katarzyna Lubnauer i Ryszard Petru głosowali przeciw upamiętnieniu 100. rocznicy objawień fatimskich. FOT.Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM)

Posłowie Nowoczesnej zgłosili w Sejmie projekt uchwały upamiętniającej 500-lecie reformacji – informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Ci sami parlamentarzyści nie tak dawno protestowali przeciw upamiętnieniu przez polski Sejm setnej rocznicy objawień fatimskich. Rzekomo z powodu świeckości państwa. Tym razem jednak owa „wartość” nie jest przeszkodą dla deklaracji polityków dotyczącej spraw religii.

                                       

„W roku jubileuszu 500-lecia Reformacji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie uhonorować ruch, który współkształtował oblicze religijne i kulturowe Europy, której integralną częścią była i jest Rzeczpospolita. Ta rocznica jest znakomitą okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla polskich protestantów za ich wkład w rozwój naszego państwa, a w szczególności jego kultury, języka, tradycji oraz duchowego oblicza” – piszą w projekcie uchwały politycy, którzy w kwietniu głosowali przeciw uczczeniu objawienia się w portugalskiej Fatimie Najświętszej Maryi Panny. Wtedy na „nie” opowiedziało się 21 z 31 posłów z formacji Ryszarda Petru, 10 nie głosowało, nikt nie był na „tak”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Co ciekawe, politycy Nowoczesnej dostrzegają „korzyści” płynące z rewolucji protestanckiej nie tylko dla niesprecyzowanych wartości jak kultura narodowa czy gospodarka, ale także dla… Kościoła katolickiego. Jak twierdzą w swoim projekcie uchwały, to przewrót Lutra doprowadził do zwołania Soboru Trydenckiego. Ten zaś, piszą politycy, „jest powszechnie uznawany za jeden z najważniejszych soborów w historii Kościoła katolickiego”.

 

Wydarzenia sprzed 500. lat liberałowie próbują przedstawić w samych superlatywach. Milczą jednak chociażby w sprawie wojen religijnych wywołanych antykatolickim wystąpieniem Lutra czy wielowiekowego prześladowania katolików w krajach protestanckich, o spustoszeniu duchowym nie wspominając.

 

 

Źródło: KAI / sejm.gov.pl

MWł

 

 

Czym była rewolucja protestancka i dlaczego Kościół powiedział błędom Lutra „nie”? Więcej można dowiedzieć się dzięki książce pt. Protestantyzm potępiony przez papieży. Szczegóły TUTAJ.

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 655 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram