DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Użyteczni głupcy islamu


Dwie różne książki, dwie różne osobowości autorów, dwa różne języki, a jednak doświadczenia, a zatem i tezy zawarte na ich kartach – jednakowe. Niemiecki bankowiec i brytyjska dziennikarka postrzegają niebezpieczeństwo płynące z islamizacji Europy jako najzupełniej realne i identycznie diagnozują jego symptomy. A co najciekawsze, choć język, jakim opisują zjawisko, mógłby rodzić podejrzenia, że mamy do czynienia z „czarnosecinną prawicą”, oboje autorzy są przedstawicielami liberalnego establishmentu.

W roku 2045 spaliła się biblioteka księżniczki Anny Amalii w Weimarze. Państwo uginające się pod ciężarem wydatków socjalnych nie było w stanie pomóc w jej odbudowie. Land Turyngia ogłosił, że jego ta sprawa nie dotyczy. Burmistrz Weimaru, poważny i religijny człowiek arabskiego pochodzenia, nie ułatwiał sprawy. W końcu oświadczył on na konferencji prasowej, że prawo pierwszeństwa na tym świecie należy do żywych, a nie do umarłych. Skromne środki finansowe miasta Weimar pozwalają jedynie na przygotowanie placu budowy nowego meczetu i remont miejskiej szkoły koranicznej.

Powyższy akapit to fragment antyutopijnej wizji kończącej opublikowaną latem ubiegłego roku głośną książkę niemieckiego bankowca i socjaldemokraty, Thilo Sarrazina, której napisaniem natychmiast zasłużył on na miano „islamofoba” oraz „kryptofaszysty”. Trudno jednak określić Sarrazina – od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku członka niemieckiej socjaldemokracji – mianem reprezentanta skrajnej prawicy chrześcijańskiej. A przecież cały wywód zawarty w owej pracy to wyliczenie przejawów czegoś, co w kontekście totalitarnego zagrożenia w XX wieku nazywano „zdradą klerków”, zaś przypadku ich stosunku do islamskiego zagrożenia – kompromitacją.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1871 – komunardzi zamordowali arcybiskupa Paryża Jerzego Darboy. Ciało złożono w masowej mogile na cmentarzu Père la Chaise. Już po upadku Komuny Paryskiej odbył się pogrzeb arcybiskupa w paryskiej katedrze Notre-Dame (ur. 1813).

 
 

Policja rozwiązała ostatecznie we wtorek jedną z najstarszych pielgrzymek na Jasną Górę. Grupa łowiczan kontynuujących od rana rozpoczęty w poniedziałek marsz, została zmuszona do jego zakończenia.

 

Gubernator Minnesoty, wbrew wcześniejszym wytycznym, zgodził się na wznowienie publicznych zgromadzeń religijnych. Ogłosił to kilka dni po tym, gdy biskupi zdecydowali się przywrócić odprawianie Mszy z udziałem wiernych wbrew zarządzeniom władz stanowych, które uznali za krzywdzące.

 

Prawne uznanie surogacji uderzy w ludzkie prawa – przestrzegają obrońcy życia wobec nasilenia w ostatnim czasie prób zalegalizowania tej praktyki na skalę światową. Zwolennicy tak zwanego macierzyństwa zastępczego zupełnie przemilczają fakt, że jest to nowa forma handlu dziećmi i wyzyskiwania kobiet będących w potrzebie. Coraz chętniej z tego procederu korzystają pary homoseksualne.

 

COVID-19 ma w Unii Europejskiej przyspieszyć cyfryzację sektora rolno-spożywczego. To ważny aspekt nowej wspólnotowej polityki żywnościowej i strategii Farm to Fork („od pola do stołu”), która podkreśla, że ​​wszystkie podmioty w łańcuchu żywnościowym powinny wykorzystywać rozwiązania technologiczne i cyfrowe, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.