DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Użyteczni głupcy islamu


Dwie różne książki, dwie różne osobowości autorów, dwa różne języki, a jednak doświadczenia, a zatem i tezy zawarte na ich kartach – jednakowe. Niemiecki bankowiec i brytyjska dziennikarka postrzegają niebezpieczeństwo płynące z islamizacji Europy jako najzupełniej realne i identycznie diagnozują jego symptomy. A co najciekawsze, choć język, jakim opisują zjawisko, mógłby rodzić podejrzenia, że mamy do czynienia z „czarnosecinną prawicą”, oboje autorzy są przedstawicielami liberalnego establishmentu.

W roku 2045 spaliła się biblioteka księżniczki Anny Amalii w Weimarze. Państwo uginające się pod ciężarem wydatków socjalnych nie było w stanie pomóc w jej odbudowie. Land Turyngia ogłosił, że jego ta sprawa nie dotyczy. Burmistrz Weimaru, poważny i religijny człowiek arabskiego pochodzenia, nie ułatwiał sprawy. W końcu oświadczył on na konferencji prasowej, że prawo pierwszeństwa na tym świecie należy do żywych, a nie do umarłych. Skromne środki finansowe miasta Weimar pozwalają jedynie na przygotowanie placu budowy nowego meczetu i remont miejskiej szkoły koranicznej.

Powyższy akapit to fragment antyutopijnej wizji kończącej opublikowaną latem ubiegłego roku głośną książkę niemieckiego bankowca i socjaldemokraty, Thilo Sarrazina, której napisaniem natychmiast zasłużył on na miano „islamofoba” oraz „kryptofaszysty”. Trudno jednak określić Sarrazina – od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku członka niemieckiej socjaldemokracji – mianem reprezentanta skrajnej prawicy chrześcijańskiej. A przecież cały wywód zawarty w owej pracy to wyliczenie przejawów czegoś, co w kontekście totalitarnego zagrożenia w XX wieku nazywano „zdradą klerków”, zaś przypadku ich stosunku do islamskiego zagrożenia – kompromitacją.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Polska ma dla Rosji „nową propozycję” w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. O rozwiązaniu poinformował prof. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.

 
 

W poniedziałek w Nowym Jorku odbędzie się spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz prezydenta USA Donalda Trumpa. Potrwa ono maksymalnie 35 minut, ale – jak poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Prezydenta RP – głowy państw podpiszą wspólną deklarację dotyczącą obecności amerykańskich wojsk w naszym kraju.

 

W niedzielę pierwszy raz w historii Kalisza ulicami miasta przeszedł Marsz Równości. Główne hasła homoimprezy odwoływały się do historii Polski i krajowej literatury. Padły słowa o „Rocie” jako dziele homoseksualnej kobiety, odwoływano się także do Marii Dąbrowskiej.

 

Członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej, Marianne Schlosser nie chce dalej partycypować w pracach dotyczących tzw. drogi synodalnej obranej przez niemiecki Kościół. Nie podoba się jej zarówno metodologia jak i podejście do opracowywanych zagadnień. Jej zdaniem, wśród ekspertów  opracowujących nową drogę Kościoła w Niemczech panuje „fiksacja na punkcie wyświęcania kobiet”.

 

Jeżeli ktoś uważa, że fundamentalizm islamski skończył się wraz ze zwycięstwem nad Państwem Islamskim (ISIS) w Iraku i Syrii, to jest w wielkim błędzie. Państwo Islamskie jeszcze nie umarło – powiedział dyrektor włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Alessandro Monteduro, komentując obecną sytuację i cierpienia chrześcijan w Burkina Faso.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.