DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Użyteczni głupcy islamu


Dwie różne książki, dwie różne osobowości autorów, dwa różne języki, a jednak doświadczenia, a zatem i tezy zawarte na ich kartach – jednakowe. Niemiecki bankowiec i brytyjska dziennikarka postrzegają niebezpieczeństwo płynące z islamizacji Europy jako najzupełniej realne i identycznie diagnozują jego symptomy. A co najciekawsze, choć język, jakim opisują zjawisko, mógłby rodzić podejrzenia, że mamy do czynienia z „czarnosecinną prawicą”, oboje autorzy są przedstawicielami liberalnego establishmentu.

W roku 2045 spaliła się biblioteka księżniczki Anny Amalii w Weimarze. Państwo uginające się pod ciężarem wydatków socjalnych nie było w stanie pomóc w jej odbudowie. Land Turyngia ogłosił, że jego ta sprawa nie dotyczy. Burmistrz Weimaru, poważny i religijny człowiek arabskiego pochodzenia, nie ułatwiał sprawy. W końcu oświadczył on na konferencji prasowej, że prawo pierwszeństwa na tym świecie należy do żywych, a nie do umarłych. Skromne środki finansowe miasta Weimar pozwalają jedynie na przygotowanie placu budowy nowego meczetu i remont miejskiej szkoły koranicznej.

Powyższy akapit to fragment antyutopijnej wizji kończącej opublikowaną latem ubiegłego roku głośną książkę niemieckiego bankowca i socjaldemokraty, Thilo Sarrazina, której napisaniem natychmiast zasłużył on na miano „islamofoba” oraz „kryptofaszysty”. Trudno jednak określić Sarrazina – od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku członka niemieckiej socjaldemokracji – mianem reprezentanta skrajnej prawicy chrześcijańskiej. A przecież cały wywód zawarty w owej pracy to wyliczenie przejawów czegoś, co w kontekście totalitarnego zagrożenia w XX wieku nazywano „zdradą klerków”, zaś przypadku ich stosunku do islamskiego zagrożenia – kompromitacją.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Amerykański Departament Stanu ostrzega przed możliwymi kolejnymi zamachami terrorystycznymi na Sri Lance.

 
 

„Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500” – poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek rzecznik policji na Sri Lance Ruwan Gunasekera. Jak dotąd służby zatrzymały 24 osoby podejrzane o udział w zamachu. Żadna organizacja nie przyznała się do ich przeprowadzenia.

 

W specjalnym wywiadzie dla PCh24.pl, arcybiskup Aleppo Jean-Clément Jeanbart opowiada o sytuacji chrześcijan w Syrii, naturze Islamu oraz dlaczego tzw. arabska wiosna przyniosła skutki odwrotne do zamierzonych.

 

Bez ochrony życia nie ma ochrony ani pracy, ani polityki, ani bezpieczeństwa, ani wzrostu gospodarki – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 były szef MON Antoni Macierewicz.

 

Klęska urzędującego prezydenta Poroszenki wobec sukcesu nowicjusza Zełenskiego to odbicie nastrojów Ukraińców, zmęczonych permanentnymi „reformami bez reform”. Pierwsze dyskusje po ogłoszeniu wyników exit poll nie pozostawiają złudzeń – u naszego wschodniego sąsiada nadal nie będzie spokoju i atmosfery do przyspieszenia zmian ekonomicznych, a zachodnia Ukraina coraz bardziej oddala się od wschodniej części kraju.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.