DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Uznanie zabijania nienarodzonych dzieci za „prawo fundamentalne” – to pomysł francuskiej lewicy z okazji rocznicy rewolucji

Uznanie zabijania nienarodzonych dzieci za „prawo fundamentalne” – to pomysł francuskiej lewicy z okazji rocznicy rewolucji
Photo by Arteida MjESHTRI (unsplash.com)

14 lipca – we francuskie święto państwowe – w „Journal du Dimanche” ukazał się list otwarty 50 lewicowych deputowanych w obronie „prawa do aborcji”. Wygląda na to, że postępowcy znaleźli sobie nową „Bastylię”.

 

Autorem listu jest Luc Carvounas – deputowany socjalistów, członek komisji parlamentarnej ds. praw kobiet. Polityk żąda, by możliwość aborcji – rozumianej przez niego jako fundamentalne prawo kobiet – „wykuć w marmurze” i uznać za „prawo konstytucyjne”.

 

50 podpisanych pod listem otwartym parlamentarzystów lewicy wezwało prezydenta Emmanuela Macrona do „walki o usunięcie przeszkód” na drodze „dobrowolnego przerywania ciąży”.

 

Sygnatariusze zaproponowali wpisać do francuskiej konstytucji „prawo” do zabijania nienarodzonych dzieci. Chcą też narzucenia cenzury na przeciwników dzieciobójstwa – chodzi o zapis, zgodnie z którym „nikt nie może ingerować w podstawowe prawo do aborcji”. Oznaczałoby to zakneblowanie wszystkich organizacji pro-life, a nawet wprowadzenie dodatkowych kar za jakąkolwiek działalność w obronie życia.

 

Socjaliści złożyli już zresztą podobną poprawkę przy okazji rocznicy złożenia szczątków Simne Weil w Panteonie – kobieta jest autorką ustawy dopuszczającej aborcję.

 

W liście otwartym do Macrona najciekawsze jest jednak uzasadnienie wprowadzenia zmiany w konstytucji. Carvonuas podaje tu... „przykład Węgier Viktora Orbana, który od 2013 roku kwestionuje to podstawowe prawo w konstytucji” oraz niebezpieczne – zdaniem autora – zmiany zachodzące w Europie, które kwestionują „fundamentalne prawa kobiet i postęp”.

 

Wygląda więc na to, że lewica zaczyna się bać wschodnioeuropejskiej zarazy, gdyż ruchy pro-life z Europy środkowowschodniej wzmacniają działalność obrońców życia także na Zachodzie. Luc Carnouvas przy tej okazji mocno krytykuje zamknięcie w ostatnich 10 latach ośrodków praktykujących zabijanie nienarodzonych i oburza się na stanowisko przewodniczącego stowarzyszenia francuskich ginekologów Bertranda de Rochambeau , który miał czelność odwoływać się w tej sprawie do klauzuli sumienia lekarzy.

 

Ocenzurowanie obrońców życia, praktyczny zakaz krytykowania aborcji i rozprawa ze stowarzyszeniami pro-life – to propozycje polityków, którzy mienią się obrońcami wartości demokratycznych. Socjaliści nie ukrywają przy tym, że swoje pomysły chętnie przeforsowaliby też na poziomie ogólnounijnym.

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że deputowany Luc Carnouvas jest homoseksualistą i żyje w związku ze Stephanem Exposito („działaczem praw kobiet”). Można się zastanawiać, jaką wiedzę na temat wartości rodzinnych czy życia poczętego mają takie osoby. To także dobry przykład na to, jak lobby LGTB w praktyce wkracza w sprawy rodziny i jakie jej „nowe fundamenty” usiłuje zbudować.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

Polecamy również program Prawy Prosty dotyczący Rewolucji Francuskiej.

 

  


DATA: 2019-07-17 19:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

aborcja to zło ale ignoranci co działania antykoncepcji też lepiej niech milczą
6 miesięcy temu / do krisbac
 
Trzeba również pamiętać, o tym jak do uśmiercania dzieci nienarodzonych przyczynia się również antykoncepcja. Takie rzeczy jak spirala, czy pigułka "dzień po", również niszczą nowe życie. Wstrząsający opis działania spirali w sferze duchowej zawiera historia Glorii Polo w relacji jej nawrócenia pt. "Trafiona piorunem". A Polska pod tym względem nie ustępuje Francji...
6 miesięcy temu / krisbac
 
Aborcja we Francji zła, aborcja w Rosji dobra.
6 miesięcy temu / ala wilk
 
Widać, kto był głównym ispiratorem tego haniebnego wydarzenia w historii Francji i Europy... ojciec wszelkiego kłamstwa... szatan... owoce rewolucji widać gołym okiem...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Pomysł ochydny ale rzeczywiście pasuje do rewolucji francuskiej. Można powiedzieć, że to kolejny współczesny dowód na to, czym ona była. Destrukcją, przelewem niewinnej krwi, bezprawiem, wybuchem ludzkiego ego i niemoralności, odrzuceniem Boga na sobą. Poniekąd ci ludzie to kontynuatorzy tamtej myśli.
6 miesięcy temu / Luc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.