DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Uzdrowienie, które zadziwia cały Izrael

Uzdrowienie, które zadziwia cały Izrael
Fot. jamesclk/sxc.hu
#JEZUS    #DAOUD    #UZDROWIENIE    #IZRAEL    #RAK

Przez ostatnie kilka dni cały Izrael mówił i podziwiał niezwykłe uzdrowienie Teresy Daoud. Wszyscy musieli uznać, że z punktu widzenia medycyny przypadek ten jest niewytłumaczalny – donosiły izraelskie media. Jak zaznaczano, jedynym możliwym wyjaśnieniem była siła jej wiary. Sama Teresa odpowiadając na liczne pytania stwierdzała krótko: – Jezus, Mesjasz Izraela, uzdrawia również dzisiaj.

 

Gdy Teresa Daoud przyszła do szpitala Ichilov w Tel Awiwie stwierdzono u niej wielkiego i złośliwego raka. Lekarze dawali jej szanse przeżycia tylko pod warunkiem, że podda się amputacji nogi. To, co się działo przez kilka kolejnych miesięcy wprawiło w zdumienie nie tylko lekarzy ale cały Izrael.

 

Jeśli ktoś opowiadałby mi historię cudownego uzdrowienia Teresy kilka miesięcy temu, to bym powiedział, że jest szalony i skierowałbym go do szpitala psychiatrycznego – powiedział prof. Jakub Bickel, ordynator oddziału onkologii ortopedycznej szpitala Ichilov. – Ale byłem tutaj i zobaczyłem to na własne oczy – dodał.

 

To, co profesor zobaczył, opisał jako złośliwy guz wielkości pomarańczy. – Biopsja pokazała, że jest to sarkoma, jeden najagresywniejszych i przerażających guzów rakowych jakie mamy – wyjaśnił Bickel. – Z guzem takiej wielkości można było zastosować jedyne leczenie, które mogliśmy zaproponować Teresie: amputację nogi – stwierdził ortopeda.

 

Byłam zaszokowana, kiedy lekarz mi to powiedział – opowiadała Teresa, nauczycielka przyrody w szkole średniej. – Myślałam, że lekarz mówi o kimś innym. Ale nie miałam wyboru. Pacjentka zaczęła przygotowywać się do życia z jedną nogą. Przesłała do sprawdzenia wykonane już badania i zdjęcia rentgenowskie do USA, aby i tam potwierdzono postawioną już diagnozę. – Niestety, odesłano mi je z tym samym rezultatem: aby ratować pani życie noga musi być amputowana – wspomina.

 

W dniu zabiegu, po tym jak Teresa już od trzech dni przebywała w szpitalu, została poinformowana, że operacja z powodów technicznych zostaje przesunięta. Gdy w końcu przybyła w nowym terminie i właśnie miała trafić na salę operacyjną, po raz kolejny powiedziano jej, że ze względu na wielką liczbę nagłych przypadków, amputacja znowu musi zostać przełożona. Gdy Teresa otrzymała nowy termin zabiegu, bardzo zachorowała jej matka. Decyzja o zaopiekowaniu się nią, po raz kolejny przesunęła datę operacji.

 

Trzy razy zmieniał się termin zabiegu. Dla mnie był to jasny sygnał z nieba, żebym nie dawała się zoperować – wyznała Daoud. Telewizja izraelska pokazywała zdjęcia modlącej się Teresy w jednym z kościołów na północy kraju. – Kiedy powiedziała mi, że nie chce aby amputowano jej nogę, nie mogłem tego zrozumieć. Sądziłem, że niedługo umrze – mówił prof. Bickel. – Jej decyzja sprawiła mi przykrość – dodał.

 

Trzy miesiące później do biura profesora weszła Teresa Daoud z szerokim uśmiechem na twarzy. – Co się pani stało? – zapytał zdziwiony lekarz. – Modliłam się – odpowiedziała. Nowotwór radykalnie się zmniejszył. Oszołomiony Bickel natychmiast wysłał Teresę na badanie tomografem komputerowym. – Coś takiego jest po prostu niemożliwe – powiedział profesor. – Guz takiej wielkości nigdy nie może się skurczyć tak jak to miało miejsce w przypadku Teresy – stwierdził.

 

Inni lekarze także nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Postanowiono jeszcze raz wykonać biopsję. Jednak żadnego nowotworu nie stwierdzono, całkowicie zniknął z ciała. – Kilkakrotnie sprawdzaliśmy wyniki badań – mówił nadal zdumiony profesor. – Nie mogliśmy po prostu zaakceptować tego, że bez żadnego zabiegu rak po prostu zniknął – dodał.

 

Izraelskie media donosiły o cudzie. Wszyscy musieli uznać, że przypadek Teresy jest niewytłumaczalny. Jedynym możliwym wyjaśnieniem była siła jej wiary.

 

Pracownicy szpitala, reporterzy przychodzili do domu Teresy mając nadzieję, że odkryją inne przyczyny uzdrowienia. Próbowali jedzenia, które miała w domu, sprawdzali wodę, którą na co dzień pije. Nie znaleźli jednak żadnego logicznego wytłumaczenia. Jedno jedyne i niezaprzeczalne streszcza się w odpowiedzi Teresy na liczne pytania: – Jezus, Mesjasz Izraela, uzdrawia również dzisiaj.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2014-01-08 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

BRAVO TERESA -TAK JEST JEZUS UZDRAWIA DZISIAJ ROWNIEZ!! CHWALA MU WIECZNA-ALLELUJA !!!!
ponad 6 lat temu / FFA
 
Wierzę Dziękuję panie Boże że też dostałam szansę!!!
ponad 6 lat temu / ja
 
"Nawróć się Izraelu!"
ponad 6 lat temu / wojtan
 
Dzięki Ci Panie za te cuda w tym kraju. Wiesz Panie, że nie ma jak cuda. Proszę, przymnóż im mnóstwo cudów, by uwierzyli.
ponad 6 lat temu / circ
 
Pan zawsze działał i pomagał ludziom, lecz oni nie zawsze to dostrzegali. Niech to świadectwo przyczyni się do pogłębienia wiary na świecie.
ponad 6 lat temu / qzyck
 
Jestem bylym niedowiarkiem otoczonym wyznawcami nauki jak religii, ale nie wodze powodu, by zaprzeczyc wyjasnieniu Teresy. Kwestionowac jej prawdomownosc tylko dlatego, ze nauka nie umie wyjasnic wydarzenia, byloby wielkim ograniczeniem umyslu i serca. Widze to dzis jasno.
ponad 6 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.