DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Uzbrojeni mieszkańcy odbierają bojówkarzom ochotę do napaści

Uzbrojeni mieszkańcy odbierają bojówkarzom ochotę do napaści
Fot. Twitter/KHQ Noelle Lashley

„Strzelbą i dobrym słowem wskórasz więcej niż samym dobrym słowem” – z takiego założenia wyszli mieszkańcy jednego z niewielkich miast w amerykańskim stanie Idaho. Uzbrojeni, lecz nie agresywni zabezpieczają swoje zdrowie i mienie przed napaścią demonstrantów spod znaku „Black Lives Matter” i Antify. Z dobrym skutkiem.

 

 

„Mieszkańcy Couer d’Alene dowiedzieli się, że ekstremiści chcą urządzić w ich mieście zamieszki. Uznali, że na to nie pozwolą” – czytamy na portalu Stefczyk.info.

 

Amerykanie z prowincji nie chcieli by dotarła do nich wielkomiejska moda na demolowanie, napaści i rozboje. Na wieść o wyczynach „pokojowych demonstrantów” z wielu metropolii zorganizowali skuteczną samoobronę. Stanęli na straży swych domów, sklepów i przedsiębiorstw z pistoletami, karabinami, a nawet… łukami i kuszami.

 

Ludzie z Couer d’Alene słyszeli o zamiarach Antify i organizacji Proud Boys. Obie te grupy skupiają amatorów mocnych wrażeń pozyskiwanych kosztem cudzego zdrowia i mienia. – Plotki mówią, że pojawią się w wielu miejscach i że mieli tu już zwiadowcę, który miał ocenić naszą liczebność i donieść o niej komuś – powiedział anonimowy rozmówca lokalnego portalu CDA Press.

 

Wielu uczestników patroli zorganizowanych przez miejscową społeczność nosiło charakterystyczne dla zwolenników prezydenta Trumpa czerwone czapki z daszkiem.

 

- Nie zgadzam się jednak na to, żeby protest zmienił się w zamieszki, niszczenie firm i krzywdzenie ludzi, którzy nie mają z tym nic wspólnego. Mam nadzieję, że moja obecność tutaj temu przeszkodzi – mówił reporterom Dan Carson, uzbrojony w samopowtarzalną strzelbę AR-12, karabin AR-15, dwa pistolety i rewolwer.

 

 

- Nikt tutaj nie chce konfrontacji ale każdy jest na nią gotowy gdyby zaszła taka potrzeba. Ale nikt jej nie chce i modlimy się, by do niej nie doszło – podsumował zaś Trevor Treller, wyposażony w karabin AR-15 i Glocka 19.

 

Ubrani na czarno bojówkarze Antify pojawili się w miasteczku, lecz nie mieli ochoty na swoją ulubioną, specyficzną „zabawę”.

 

 

RoM

Źródło: Stefczyk.info, Twitter

 

 

 


DATA: 2020-06-04 23:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

hmm - Zbawiciel zalecał TOPIĆ deprawatorów - wiesz? Albo:"A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. 24 Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie?." Pora się ogarnąć. A może chciałbyś oddać córkę gwałcicielowi aby "pokojowo" sprawę załatwić? Rozum Bóg dał?
24 dni temu / Jot
 
@ hmm: Naucz się czytać ze zrozumieniem. W mojej poprzedniej wypowiedzi jest tylko stwierdzenie prostego FAKTU, a nie jakaś apologia Vaticanum Secundum... To są opłakane skutki wycofania logiki z programów nauczania szkół średnich i wyższych!
25 dni temu / Jan
 
Vaticanum Secundum jest często na tym forum pokazywane jako źródło niekorzystnych zmian ,proszę o konsekwencję
25 dni temu / hmm do Jan
 
Faszystowskie to jest wszelkie lewackie łajzostwo !
25 dni temu / Johnny
 
ciągle tu czytam krytykę tegoż,to sie zdecydujcie
25 dni temu / do Jan
 
@ hmm: Tak, to katolicki portal! Prawo do samoobrony jeszcze nie zostało zniesione po Vaticanum Secundum!
25 dni temu / Jan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.