DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Więż" to zdecydowany katolew. Nie kupować tego, nie czytać, patrzeć na ręce!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
jeśli Polacy na takie coś pozwalają to nie są Polakami żydowskie niemieckie lewickie grupy chcą Polskę i Polaków ogranicz z godności honoru bohaterów. Dosyć plucia na cały naród tych co żyją i tych co żyli dla tych co żyć beda .Dosyć zdrajców ubranych w polskie pochodzenie dosyć dosyć po trzykroć dosyć.
6 miesięcy temu / Nina
 
@owca: Jeżeli Polaków się obraża, to się nazywa "dystansem do siebie" Jeżeli żydów się choć lekko skrytykuje tak jak to zrobił Guz to jest antysemityzm. To w takim razie każda krytyka Polaków powinna podchodzić pod antypolonizm.
6 miesięcy temu / koteq
 
Marnym tropem idzie "Więź"! (A jeszcze w lutym 1997 r. z obrzydzeniem krytykowała Urbana...) W 1982 albo 1983 r. w Sejmie posłowie Polsiego Zkwiązku Katolicko-Społecznego - odłamu środowiska "znakowskiego", którego innym odłamem jest "Więź" - a konkretnie (o ile pamiętam) pos. Janusz Zabłocki w drodze interpelacji polemizował z wypowiedzią rzecznika rządu min. Jerzego Urbana, w której ten przypisał był o. Maksymilianowi Kolbemu antysemityzm właśnie, a uczynił to (Urban) "z okazji" kanonizacji bohaterskiego franciszkanina. Czyżby należało obawiać się, że katolicki miesięcznik w przyszłości przyłączy się do oszczerczych inwektyw (o "seansach nienawiści" na patriotycznych kazaniach i o posiadaniu rzekomej "garsoniery") Jerzego Urbana (jako rzecznika rządu i jako publicysty ukrytego pod pseudonimem) mniej więcej w tym samym czasie skierowanych pod adresem ks. Jerzego Popiełuszki?
6 miesięcy temu / Konrad Józef Turzyński
 
No to w polin zamkną kościoły pw. Św.Ojca Kolbe. I wszystkie w których jest figura, obraz.
6 miesięcy temu / przymiarka
 
Nie za bardzo rozumiem to tłumaczenie, szkoda że autor nie podał definicji żydostwa na tamten czas. Ale tak na chłopski rozum, gdyby zamiast "żydostwo" dać "polactwo" to można to rozumieć dwojako: Polactwo - obraźliwie o Polakach, albo Polactwo - te złe cechy które utożsamiane są z Polakami np. pijaństwo, złodziejstwo itp i o których wytępienie chodzi.
6 miesięcy temu / Owca
 
O. Maksymilian pisząc o żydach to, co napisał był spostrzegawczy - opisywał fakty. Pytanie: dlaczego żydzi byli wypędzani w ciągu ostatnich 900 lat aż 150 razy z różnych krajów europejskich? Dlaczego USA nie przyjęło żydów uciekających z Europy prze Hitlerem? Dlaczego Japonia nie chce żydów? Pytam i opisuję. Może ten naród ma w sobie coś, co innych zraża.
6 miesięcy temu / Ed
 
Mówienie niewygodnej PRAWDY o Żydach jest czymś pozytywnym, i w takim KONTEKSCIE ANTYSEMITYZM można uważać za cechę DOBRĄ i można być z niej DUMNYM.
6 miesięcy temu / TOM
 
Dlaczego taki atak na św. Maksymiliana? Odpowiedź jest prosta był zakonnikiem oddanym MARYI, więc najprościej jest niszczyć tego świętego absurdalnymi zarzutami. To typowa walka SZATANA z Kościołem Katolickim.
6 miesięcy temu / HeSo
 
YWięź o o. Kolbe???? za wysokie progi!!!!!
6 miesięcy temu / antyszmatławiec
 
słowa świętego dziś tak aktualne
6 miesięcy temu / darek
 
Jeśli ktoś bezustannie popełnia to samo, ponosi te same konsekwencje, powtarza się historia. To proste prawo logiki. Ustanawianie praw takich, siakich i owakich nie pomaga na długa metę. Rzeczy i wydarzenia, a przede wszystkim ludzie mają swoją naturę, ciagle tę samą od wieków. Im bardziej napinasz cięciwę, tym szybciej strzała poleci. A nie zdziwi mnie wcale, gdy będą dążyć do podważenia kanonizacji. Swiety Ojcze. Maksymilianie, ora pro nobis.
6 miesięcy temu / Antymodernista
 
Błędnym jest próba tłumaczenia się lub innych z antysemityzmu. Właściwą metodą jest ujawnianie po pierwsze fałszywości smego anytsemityzmu, kiedy powstał i kto jest jego propagatorem. S. Michalkiewicz słusznie ujmuje ten ideologiczny fenomen od strony "spostrzegawczości" wobec nadmiernej reprezantywności środowisk żydowskich w mediach, finansach i przemyśle rozrywkowym. Taka spostrzegawczość automatycznie wytwatrza reakcję oskarżenia o antysemityzm. I właśnie od tej strony trzeba do tego podchodzić bez lęku i zacietrzewienia. Chrześcijan żydzi nienawidzą najbardzie a taktyka realizacji tej nienawiści zawsze była, jest i będzie bardzo sprytnie kamuflowana w różnorakich postawach a to upośledzonych społecznie, a to wypędzonych, a to ofiar genocydu takim jak holokaust itd itd. W języku angielskim ten fenomen zany jest pod nazwą "victimocracy". W miarę bogacenia się środowsik żydowskich antysemityzm będzie narastał bo źródłem antysemityzmu są sami żydzi.
6 miesięcy temu / Krzysiek
 
Kto nie pełza przed Żydami z ryjem w piachu ten antysemita. I tyle...
6 miesięcy temu / agricola
 
jest to nieuczciwe? nieuczciwe....to zdecydowanie za delikatne określenie
6 miesięcy temu / tlka
 
pytanie do polskich księży i wiernych : kiedy cytowaliście/ słyszeliście w kościele cytaty z o.Kolbego , x Trzeciaka, x Kruszyńskiego, x Poradowskiego, x Pranajtisa, x Faheya. Zrób wydawnictwu "Więzi" psikusa i sam zapoznaj się z tymi autorami ! Jest to o tyle ważne, że przed wojną 1,5 mln nakładu miał wspomniany w tym artykule "Rycerz Niepokalanej" katolickie pismo wydawane przez o. Kolbego. Dzisiaj największy nakład ma GW, i inne wywrotowe pisma wydawane przez ludzi, przed którymi ostrzegał o. Kolbe. Czuwaj.
6 miesięcy temu / Pejot
 
Więź to w czasach PRL-u KIK (Kluby Inteligencji Katolickiej) - środowisko koncesjonowanych przez komunę i na krótkiej smyczy przez SB trzymanych tzw. "postępowych katolików" ("postępowych" - czytaj: dyspozycyjnych wobec systemu i posłusznych dyrektywom propagandowym właściwym dla "etapu walki klasowej"). Czegóż innego można się było zatem po nich spodziewać "na obecnym etapie walki o postęp"?!!
6 miesięcy temu / rafiki
 
Niech wykażą że kłamał
6 miesięcy temu / Po pierwsze
 
To może warto byłoby tak podzielić to pojęcie antysemityzmu na : antysemityzm (sensu stricto) , judeofobię , talmudosceptycyzm . I do "przepracowania" w podgrupach ... :-)
6 miesięcy temu / mk
 
Cytowane słowa o. Kolbego są niebezpieczne, bo są nadal aktualne.
6 miesięcy temu / mack
 
"Aby wyszły ma jaw zamysły serc wielu" Po to są te czasy zamętu.
6 miesięcy temu / tamiko
 
Łapy precz od św Maksymiliana Kolbe. Uważaj narodzie niegdyś wybrany...
6 miesięcy temu / katolik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.