DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Utrzymanie Roe vs. Wade im nie wystarcza – oburzające roszczenia organizacji proaborcyjnych z USA

Utrzymanie Roe vs. Wade im nie wystarcza – oburzające roszczenia organizacji proaborcyjnych z USA
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Amerykańskie organizacje proaborcyjne nie rezygnują z walki o przywileje i pieniądze. Ponad 70 grup wysunęło roszczenia dotyczące pogłębienia prawa do aborcji i jej finansowania. Obejmują one zarówno wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczonych, jak i promocję cywilizacji śmierci za granicą.

 

Organizacje aborcyjne w Stanach Zjednoczonych – między innymi Planned Parenthood, NARAL Pro-Choice America czy Catholics for Choice – żądają zmiany regulacji związanych z aborcją w USA. Swe postulaty przedstawili w 114 stronicowym dokumencie „Plan dla seksualnego i reprodukcyjnego zdrowia, praw i sprawiedliwości”.

 

Wśród żądań wymienia się zapewnienie dostępu do aborcji bez opłat lub z niskimi opłatami i zapewnienie każdemu dostępu do tak zwanego zdrowia reprodukcyjnego. Mowa jest także o konieczności nominacji na niektóre wysokie stanowiska wyłącznie osób o odpowiednich poglądach w tej kwestii. 

 

Autorzy dokumentu nie oszczędzają także kwestii polityki zagranicznej. Zgodnie z ich roszczeniami powinna ona obejmować promocję tak zwanego zdrowia reprodukcyjnego, a na ten cel należy przeznaczyć 1,66 miliarda dolarów. 

 

Zwolennicy tych ustaw postulują wdrożenie 37 ustaw. Obejmują one poszerzenie prawa do aborcji, finansowanie jej z pieniędzy podatników et cetera. Jak podaje portal Life News, realizacja tych postulatów oznaczałaby także pogwałcenie wolności sumienia osób wierzących.

 

 

Źródło: lifenews.com

mjend


DATA: 2019-07-19 21:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Reprodukcja to jest u bydła i trzody chlewnej. U ludzi jest macieżyńswo. Ale zezwierzęcenie. Potem będą postulaty przerabiania abortowanych dzieci na konserwy - w końcu po co ma się marnować - nie? Topić degeneratów! Jak Eliasz czynił bo skończy się piekłem na ziemi.
6 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.