DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Utrudnisz pracę kontrolerowi - zamkną ci firmę!

Utrudnisz pracę kontrolerowi - zamkną ci firmę!
fot.djshaw/sxc.hu

Nie jest łatwo założyć w Polsce firmę. Nie jest też łatwo ją prowadzić, ale za to bardzo łatwo jest zakazać prowadzenia swojego biznesu. Wystarczy utrudnić urzędnikowi kontrolę.

 

Problem polega na tym, że definicja utrudniania czynności przedstawicielowi Urzędu Skarbowego gdyż jest bardzo szeroka. – Utrudnianie lub udaremnianie odnosi się do każdej czynności, a postępowanie określone w kodeksie to tylko przykłady czynów karalnych – podkreśla w rozmowie z „Pulsem Biznesu” adwokat Jarosław Ziobrowski.

 

„W praktyce utrudnienie to każde zachowanie, zakłócające sprawny tok czynności kontrolnych. Udaremnianie to sprawianie, że kontrola (lub określona jej czynność) staje się niemożliwa, przynajmniej w danym momencie” – pisze „Puls Biznesu”.

 

Kara za utrudnianie kontroli może być bardzo dotkliwa. To nie tylko grzywna, która w takiej sytuacji byłaby zrozumiała, ale także – co już bardzo trudno zrozumieć – zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Źródło: „Puls Biznesu”

ged


DATA: 2014-03-10 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Urzędnik nasz PAN życia i śmierci, wszystko może. "Całe państwo to bedzie jedno wielkie biuro, jedna wielka fabryka" - L. Trocki.
ponad 6 lat temu / Euligiusz Jagoda
 
Jak to powiedział Wielki ks. Prymas Stefan kard. Wyszyński: Umiemy często narzekać na czasy dzisiejsze, ale pamiętajmy, że czasy te my sami tworzymy. Nie powstają one poza nami, początek mają w nas... - pora więc przestać narzekać i w nadchodzących wyborach do unijnego parlamentu, parlamentu polskiego i samorządowych WYRZUCIĆ na śmietnik historii szkodników politycznych, gospodarczych i społecznych! To takie proste, wykopać całe to obrzydliwe lewactwo maści wszelakiej!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
i tu urzędasy sami podpowiadają nam rozwiązanie - 100% właścicieli firm w Polsce powinno odmówić kontrolującym wstępu do firmy; niech zamkną wszystkie od razu, od reki; wtedy pogadamy co dalej!!!
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.