DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie zaprzeczając niektórym niechlubnym działaniom F.Franco zasze myślę o drugiej stronie frontu. Demokraci? Demokraci kieroani przez NKWD (a jaka była rola Świerczewskiego, oczywistego oficera tej "firmy"?).Kolejna bajka lewaków dla głupich dzieci?
ponad 1 rok temu / Prorok
 
Najwyższy czas uwolnić ofiary od sąsiedztwa kata.
ponad 1 rok temu / Franco był zbrodniarzem
 
Ręce precz od generała Franco!!!
ponad 1 rok temu / Adam
 
Hiszpania miała generała Franco, a Kościół miał arcybiskupa Lefebvre'a.
ponad 1 rok temu / Salus
 
Wstyd i hańba
ponad 1 rok temu / Nico
 
Faktycznie, ostatnio widać wzmożony atak trolli na forum pch24. Dla krytyków gen.Franco kieruję adekwatny cytat z Pisma Świętego: ,,A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Nie jeden historyk rewolucji był załamany rozmachem "republikanów". Polecam czytać więcej niż jedno opracowanie na dany temat. Pozdrawiam z pamięcią w modlitwie.
ponad 1 rok temu / Caffe
 
Jeszcze nadejdzie taki czas, że Go przeproszą i zbudują jego ciału mauzoleum ze złota - kiedy zrozumieją że ich obronił przed najgorszą zarazą wszechczasów: komunizmem.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Bolszewizm jest szczególnie pielęgnowany albo tam gdzie nie doświadczono jego "dobrodziejstw" (czyli na zachodzie Europy) albo u Putina w Kacapstanie . A fakt jest taki że Caudillo uratował swój kraj przed czerwonym bydłem , które dziś nazywane jest dla niepoznaki "lewicą" i które wciąż dokonuje gigantycznego ludobójstwa. Już nie w łagrach tylko jatkach aborcyjnych
ponad 1 rok temu / Antylewus
 
Nie ty będziesz decydował, gdzie jest moje miejsce, kup sobie ratlerka i nim dyryguj.
ponad 1 rok temu / do Karol
 
Czy bolszewizm ma poważanie w Watykanie?
ponad 1 rok temu / DNA
 
@ Michu et consortes: Widzę, że dzisiaj istny wysyp trolli. Skąd czerpiecie te "mądrości"?! Miejscem dla lewaków jest zapaskudzona przez Was FRONDA!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Franco to okrutny zbrodniarz, jego miejsce w szeregu z innymi dyktatorskimi bandytami.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Jeśli gen. Franco był "dyktatorem", to jak nazwać tą zarazę którą zwalczał
ponad 1 rok temu / irtur
 
@Jerzy. Żeby tak chwalić się ignorancją? Kiedy to legion \condor bombardował Warszawę? natomiast komuchy, którzy walczyli w Hiszpanii, potem komunizowali Polskę. A Franco sojusznikiem Hitlera nie był. Doucz się chłopcze.
ponad 1 rok temu / Skanderbeg
 
Nadchodzi chwila, gdy zabiorę swoje dokumenty z KK. Moja cała rodzina do tego się skłania. Powiedziałem to swojemu proboszczowi już. Jeeden porządny konserwatywny wikary tylko mnie powstrzymuje przed tym ruchem
ponad 1 rok temu / Skanderbeg
 
@leon: proponuję Ci lekturę książki OSTATNIA KRUCJATA: HISZPANIA 1936. Warren H. Carroll. Zmienisz po niej zdanie o generale Franco
ponad 1 rok temu / Toni
 
a truchło czerwonych bandytów dalej będzie gniło w dolinie bohaterów ESPANIA QUO VADIS ???
ponad 1 rok temu / pol
 
@Jerzy: Polecam również zaznajomienie się z narracją spoza kręgu GAZ-WYB! :) Dla mnie postawa wobec postaci gen. Franco jest swoistym probierzem prawicowości. Ujadają na niego wyłącznie mentalni lewacy. I tyle w tym temacie...
ponad 1 rok temu / Karol
 
@Karolu histeryków z upolitycznionego IPNu napewno niedostateczna. Poczytaj o białym terrorze Franco,o hitlerowskim Legionie Condor,który najpierw bombardował hiszpańskie miasta, a potem Warszawę, poczytaj o dziesiatkach tysięcy dzieci odebranych rodzicom przez twojego ,,bohatera" Franco.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Generał Franco nie był faszystą ale konserwatystą, który ocalił na kilkadziesiąt lat Hiszpanię od zarazy bolszewizmu.
ponad 1 rok temu / Klin
 
@@ Jerzy, Leon: Strasznie głupie komentarze. Najpierw pomyślcie, zanim zaczniecie pisać. Z historii powszechnej XX wieku - ocena niedostateczna!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Gdzie się podziały te czasy gdy premier Wielkiej Brytanii W.Churchill w podzięce za dowody przyjaźni, które Hiszpanie dawali Brytyjczykom w czasie II-ej wojny światowej podczas operacji Torch wokół Gibraltaru, deklarował że Hiszpania przysłużyła się nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale i sprawie Narodów Zjednoczonych, które już nigdy nie będą mieszać się w jej wewnętrzne sprawy. Natomiast Gen.Franco w serdecznej odpowiedzi 18 października 1944r. podkreślił, że ścisła współpraca hiszpańsko-brytyjska, po wojnie, powinna być istotnym elementem obrony pozycji Europy przed dominacją ZSRR i USA. Zasadne jest pytanie, dlaczego brak pomników gen.Franco na Gibraltarze, w Londynie czy w Brukseli?. Gen.Franco powstrzymał marsz komunistów w latach 1936-1939 do Europy od południa, tak jak J.Piłsudski powstrzymał w 1920 r. marsz bolszewików do Europy ze wschodu. Zwycięstwo gen.Franco nad międzynarodówką komunistyczną, organizowaną i wspieraną przez J.Stalina być może decydująco wpłynę
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Ważne by ekshumacji i wyrzuceniu na śmietnik szczątków bohatera krucjaty antykomunistycznej, obrońcy wiary katolickiej, towarzyszył dialog i rozeznanie...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
@Zbigniew Ty chciałbyś, aby Watykan popierał zbrodniarzy i sojuszników Hitlera.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Koniec końców lewacy się zakiwali. Pochowanie generała Franco w centrum Madrytu w katedrze na przeciwko Pałacu Królewskiego, to chyba nie jest cel, który chcieli osiągnąć usuwając go z Doliny Poległych. Śmiechu warte :-)
ponad 1 rok temu / Aga
 
Niech go pochowają w jednym grobie z Mussolinim, faszyści będą mieli łatwiej odwiedzać swoich bohaterów.
ponad 1 rok temu / Leon
 
W zasadzie "watykan" już nie mówi "nie" na żaden temat. A, przepraszam, jest twarde "nie" dla zaniedbywalnia segregacji śmieci.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Skoro wg. biskupa Rzymu "komuniści myślą jak chrześcijanie", to dlaczego Watykan miałby bronić usunięcia szczątków bohatera w walce z komunizmem? Tam już jest odwilż...
ponad 1 rok temu / Nasa
 
Następnym krokiem będzie usunięcie krzyża z Doliny Poległych. Największego na świecie, jeśli się nie mylę.
ponad 1 rok temu / Marek
 
To smutne że Watykan czyli hierarchowie nie będą reagować stanowczo na akt profanacji jak by nie nazwać.Hierarchowie KK obecni którzy akceptują ten stan rzeczy nazywam po imieniu-zdrajcy.Generał Franco poprzez działania wojsk jemu podległych i sojuszników w tym żołnierzy Wehrmachtu zapobiegł całkowitej desakralizacji Hiszpanii.Wojna domowa która mała miejsce w tamtym czasie była tylko wstępem do tego co miało nastąpić gdyby władzę przejęli republikanie lub lewicowi aktywiści.To gen.Franco uratował tożsamośc Hiszpanii z jej ośrodkiem monarchii całą rodzine królewską która zapewnie po zwycięstwie wrogów zostałaby tak samo potraktowana jak rodzina carska w Rosji.A kosciół? powinien być wdzięczny za bohaterski wyczyn żołnierzy generała Franco i ich ofiarnośc. Jeśli podczas samej wojny domowej zabijano masowo kapłanów, niszczono kościoły , zgromadzenia to co by było gdyby republikanie przejęli władzę całkowitą w Hiszpanii? nie ostał by się żaden kościół.
ponad 1 rok temu / lolas
 
Co to za "Watykan"? Popiera hiszpańskich bolszewików?!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.