DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Ustawa przeciwko propagowaniu banderyzmu zablokowana. Czego boi się PiS?

Ustawa przeciwko propagowaniu banderyzmu zablokowana. Czego boi się PiS?

Projekt ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce po raz kolejny został zablokowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Według nieoficjalnych informacji domagali się tego czołowi politycy partii rządzącej obawiający się „pogorszenia relacji z Ukrainą”.

 

Projekt od listopada 2016 znajduje się w sejmowej „zamrażarce”. Jak informuje portal kresy.pl w miniony czwartek „podczas obrad Sejmu odbyło się głosowanie nad wnioskiem o uzupełnienie porządku dziennego o punkt, dotyczący m.in. rozpatrzenia Sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka z dnia 8 listopada 2016 roku o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu”. Partia rządząca razem z posłami Platformy Obywatelskiej niemal jednogłośnie wniosek ten odrzucili.

 

Zdaniem Pawła Kukiza, lidera klubu Kukiz’15 „tego rodzaju poprawka penalizująca banderyzm i kłamstwo wołyńskie jest konieczna” a kłamstwa na temat ukraińskich zbrodni powinny być ścigane z taką samą determinacją jak kłamstwa o „polskich obozach śmierci” w czasie II Wojny Światowej.

 

Paweł Kukiz w rozmowie z portalem kresy.pl podkreślił, że „PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie”. – Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze – powiedział.

 

Z kolei zdaniem innego posła klubu Kukiz’15, Tomasza Rzymkowskiego, „PiS w końcu będzie musiał się w tej kwestii ugiąć”, m.in. dlatego, że zbliża się 11 lipca, czyli kolejna rocznica „krwawej niedzieli” - ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. – Może wówczas, w lipcu, udałoby się dopuścić nowelizację ustawy do porządku obrad – zastanawia się.

 

W połowie marca Rzymkowski w wypowiedzi dla kresy.pl oznajmił, że wniosek w tej sprawie „już trzykrotnie spotkał się z blokadą ze strony przedstawicieli PiS”. – Przede wszystkim marszałka Terleckiego, z którym trzykrotnie rozmawiałem i który trzykrotnie zapewniał mnie, że zostanie to dopuszczone do porządku obrad –podkreślił wówczas polityk.

 

Źródło: kresy.pl

TK


DATA: 2017-05-29 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No proszę, do czego doszło: PiS, Kaczyński, Szydło, Duda plują polskiemu narodowi w twarz i jeszcze mamy mówić, że to deszcz. A niedoczekanie!
ponad 2 lata temu / Stroke
 
To jest Nasza Ziemia i Nasz Dom. Banderowcy Terlecki i Kuchciński nie będą nam mówić czy zakazać faszystowskiego banderyzmu czy nie! Ich psim obowiązkiem jest przyjąć te ustawę! Dosyć krętactw!
ponad 2 lata temu / Polak
 
Amerykański ambasador im zakazał, zupełnie tak samo jak w lipcu 2016. Przecież wtedy to zostało ujawnione. Kłamliwie mówią nam o obecności wojsk amerykańskich po to, żeby Polska mogła realizować polską rację stanu. To wszystko oszustwo. Amerykanie to okupanci, ich zadaniem jest dopilnować ludobójstwa Polaków na ich własnej ziemi. Trzeba wyjść na ulice i pogonić masonów z POPiS!
ponad 2 lata temu / rest
 
Nie udało im się wysłać Polaków na rzeź do Donbasu to sprowadzają tu na miejsce banderowców neonazistów którzy wyrżną wszystko co polskie. Nie mogą tu w Polsce zakazać tej zbrodniczej ideologii gdyż ich plan spaliłby na panewce. PiS bierze na siebie odpowiedzialność za rzeź wołyńską przez kontynuację i pozwalanie na istnienie tej faszystowskiej ideologii. Nimi rządzi mosad. PiS to tchórze.
ponad 2 lata temu / zdred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.