DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

„Ustawa prądowa” przyjęta po raz drugi. Tym razem Sejm uniknie skarg Komisji Europejskiej?

„Ustawa prądowa” przyjęta po raz drugi. Tym razem Sejm uniknie skarg Komisji Europejskiej?
źródło: pixabay.com
#ENERGIA    #CENY    #PRĄD    #ENERGIA ELEKTRYCZNA    #PODWYŻKI    #EMISJA    #CO2    #SEJM

W efekcie uwag złożonych przez Komisję Europejską oraz skarg Urzędu Regulacji Energetyki Sejm przyjął nową wersję ustawy mającej zabezpieczać Polaków przed podwyżkami cen energii.

 

Ceny energii będą wyższe, ale ustawa zmniejsza inne opłaty, sprawiając, że rachunki końcowych odbiorców mają nie wzrosnąć. Pierwsze takie rozwiązanie – przyjęte pośpiesznie w grudniu 2018 roku - okazało się niedoskonałe a uwagi do niego zgłosiła KE jak i URE. Nową ustawę przyjął już Sejm. Teraz trafi ona do Senatu.

 

Ustawa z 28 grudnia 2018 roku zakładała zmniejszenie akcyzy na energię elektryczną (z 20 do 5 zł za MWh) i zmniejszenie opłaty przejściowej o 95 proc. Nowela ustaliła ceny za energię dla odbiorców końcowych w 2019 r. na poziomie tych z 30 czerwca 2018 r. Ustawa zakłada, że powstała różnica cenowa zostanie pokryta przez Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny, w którym 80 proc. środków, to pieniądze ze sprzedaży przez rząd dodatkowych 55,8 mln uprawnień do emisji CO2.

 

Przyjęte nowe rozwiązanie zakłada, że ceny dla odbiorców końcowych w 2019 roku mają odpowiadać zatwierdzonej przez Prezesa URE taryfie z 31 grudnia 2018 r., albo cenie obowiązującej danego odbiorcę końcowego 30 czerwca 2018 r. Zrezygnowano też z zapisów, że dystrybutorzy i operator przesyłowy mają w 2019 r. stosować stawki swoich opłat na poziomie obowiązującym 31 grudnia 2018 r. To rozwiązanie budziło wątpliwości KE i było postrzegane jako ingerencja w uprawnienie URE.

 

Jak zapewnia obóz rządzący, zmiany mają spowodować, że rachunek za energię elektryczną odbiorców końcowych w tym roku nie wzrośnie.,

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-02-22 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taaa... Wspaniale działa nasz socjalizm. Co prawda cena wzrośnie ale powołamy specjalny Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny z prezesem, wiceprezesem, sekretarkami, ... i on tak wypłaci, żeby cena nie wzrosła. No może nie tak do końca nie wzrośnie, ale nie pozwolimy żeby wzrosła za bardzo tylko tyle, żeby było dobrze. A gdyby jednak wzrosła za dużo to powołamy takiego specjalnego koordynatora, który tak skoordynuje działanie Funduszu, żeby dopłacił do wypłaty, żeby cena nie wzrosła. Taki Koordynator Dopłaty do Wypłaty z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny i oby się to na pieczątce zmieściło - cały ten napis - bo bez pieczątki to nie ma decyzji, a wiadomo, że bez decyzji to nie ma dopłaty a wiadomo, że bez dopłaty to cena za bardzo wzrośnie.
4 miesiące temu / Morgen Stern
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.