DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Ustawa o zgromadzeniach niezgodna z ustawą zasadniczą? Prezydent RP testuje sprawność TK

Ustawa o zgromadzeniach niezgodna z ustawą zasadniczą? Prezydent RP testuje sprawność TK
Fot.Marek Kuwak/FORUM

Andrzej Duda, prezydent RP skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o zgromadzeniach. To pierwszy akt prawny oddany przez głowę państwa do oceny sądu konstytucyjnego. To także pierwsza ustawa, którą ów sąd – już w nowym składzie – będzie rozpatrywał.

 

Jak poinformował Marek Magierowski, szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Duda ma trzy zarzuty do tej ustawy, o których prezydent już wcześniej informował. Przede wszystkim za niezgodne z ustawą zasadniczą może być zapis, który różnicuje status zgromadzeń publicznych. Chodzi tu o wprowadzenie pojęcia zgromadzeń cyklicznych, do tego w ustawie uprzywilejowanych.

 

Jak dodał Magierowski, druga wątpliwość dotyczy wyłączenia „możliwości zaskarżania przez organizatora zgromadzenia zarządzenia zastępczego wojewody o zakazie zgromadzenia”. A też zakaz odbycia zgromadzeń nakazujący stosowanie nowo ustanowionych przepisów do zdarzeń, które miały miejsce przed ich wejściem w życie. - Mówiąc krótko, językiem trochę mniej prawniczym, chodzi o to, że prawo nie powinno działać wstecz. To są trzy główne zarzuty – powiedział Magierowski.

 


Źródło: tvpparlament.pl

MA


DATA: 2016-12-30 10:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobrze, że prezydent tak postąpił. Po to jest Trybunał Konstytucyjny, by pracowali w nim sędziowie. Swoją drogą jestem ciekawy decyzji. Jak bardzo nasza konstytucja nieszczęsna broni demokracji? Bo nowe przepisy krzywią ową demokrację dość solidnie. No, ale jej nie łamią. Dlatego będzie opinia Trybunału ciekawa - także dlatego, że będą w nim orzekać nowi niezależni od poprzedniego reżimu sędziowie. Czy będą wierni Prawu, czy Sprawiedliwości? A może Prawu i Sprawiedliwości jednocześnie? Zobaczymy.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.