DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Ustawa o Brexicie przegłosowana. Ostateczną decyzję podejmie Elżbieta II

Ustawa o Brexicie przegłosowana. Ostateczną decyzję podejmie Elżbieta II
Fot. Francesca Antichi / Freeimages.com

Brytyjski parlament przyjął w środę ustawę o wyjściu z Unii Europejskiej, która stanowi podstawę prawną do Brexitu. Zarówno Izba Lordów jak i Izba Gmin odrzuciły poprawki złożone przez przedstawicieli rządzącej na Wyspach Partii Konserwatywnej.

 

Debata nad ustawą w obu izbach brytyjskiego parlamentu trwała łącznie ponad 250 godzin. Izba Lordów domagała się zapisania w ustawie zobowiązania do pozostania Wielkiej Brytanii w unii celnej lub wspólnym rynku UE. Między innymi dlatego przygotowywany dokument aż dwukrotnie kierowano do ponownego rozpatrzenia przez Izbę Gmin.

 

Ostatecznie wszystkie kluczowe poprawki zaproponowane przez deputowanych z Partii Konserwatywnej. „Najtrudniejsza z odrzuconych poprawek dotyczyła tak zwanego wartościowego głosowania, to znaczy prawa parlamentu do odrzucenia porozumienia w sprawie brexitu i ewentualnego przejęcia kontroli nad procesem”, podał serwis tvn24.pl.

 

„To dobry moment dla wszystkich, którzy chcą łagodnego i uporządkowanego opuszczenia Wspólnoty”, oświadczyli po głosowaniu przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa do spraw wyjścia z UE.

 

Teraz nowe przepisy trafią do królowej Elżbiety II i to ona zadecyduje o ich ostatecznym zaakceptowaniu bądź odrzuceniu.

 

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca ubiegłego roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

 

Źródło: tvn24.pl

TK


DATA: 2018-06-21 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nasi" trzymają się Unii bo jest to dla nich wygodne. Jak inaczej wprowadziliby zamordyzm? A ta to nie wina PiS tylko Unii. Bo PiS "taki biedny, niepoprawny, szykanowany". Kaczyński z Macierewiczem bardzo dobrze to wymyślili. Głupi naród nie zorientuje się co jest grane.
9 miesięcy temu / oj
 
Dla Anglii jest to duzy plus, poradza sobie bez bata nad soba. "Nasi" trzymaja sie kurczowo uni europejskiej. Milosc bez wzajemnosci inaczej sie nazywa.
9 miesięcy temu / Jara
 
Ciekawe czy inne kraje, pójdą śladem UK i wystąpią z UE?
9 miesięcy temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.