DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

„Ustawa covidowa” przegłosowana. Taryfa ulgowa dla lekarzy zajmujących się chorymi

„Ustawa covidowa” przegłosowana. Taryfa ulgowa dla lekarzy zajmujących się chorymi
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Dimitri Houtteman)

We wtorek przed północą Sejm głosował nad tzw. „ustawą covidową” uwzględniając część poprawek Senatu. Nowe prawo wprowadza np. „taryfę ulgową” wobec lekarzy podejmujących błędne decyzje podczas ratowania życia chorych na COVID-19.

 

Tzw. „ustawa covidowa” to pakiet ustaw, który ma na celu usprawnienie działań służby zdrowia podczas epidemii koronawirusa. Największe kontrowersje wzbudzał zapis „o dobrym Samarytaninie”, zwalniający z odpowiedzialności karnej lekarzy, którzy popełnią błąd medyczny ratując życie pacjenta chorego na COVID-19.

 

Nowe przepisy będą miały także na celu obniżenie wymagań przyjęcia do pracy lekarzy, aby uzupełnić braki kadrowe. Będą one uzupełniane także studentami medycyny, gotowymi podjąć takie zobowiązanie. Dodatkowo Sejm przyjął w nocy z wtorku na środę poprawkę Senatu, która stwierdza, że wszystkim pracownikom oddelegowanym do walki z epidemią COVID-19 (a więc nie tylko lekarzom) będzie wypłacany zasiłek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia.

 

Źródło: wp.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-28 11:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Radzilabym wiekszy rozsadek we wpisach. Ktos sie naczyta takich postow jak Twoje i gdy dostanie bolu w klatce piersiowej, nie pojdzie po pomoc no bo przeciez "omijaj szpitale" Rozumiem,ze bierzesz za to pelna odpowoedzialnosc?
26 dni temu / @Ewa
 
Boże chroń przed lekarzami.Nie daj Bóg mieć z nimi coś wspólnego.
26 dni temu / Bastek
 
Fałszywa epidemia obnażyła miałkość i zależności ludzi mediów, zwłaszcza "prawicowych" i "katolickich". Okazało się, że nie są oni w stanie sprzeciwić się wirusowej fikcji, zatopieni w prawicowo-lewicowej medialnej iluzji, którą sami tworzą, nie umiejąc się otrząsnąć i opowiedzieć po stronie PRAWDY. Prawda jest jedna: z naukowego punktu widzenia istnienie wirusa jest hipotetyczne. Realnie nie istnieją żadne właściwe badania diagnostyczne, które mogłyby wykazać zakażenie. Politycy i media szastają kłamliwymi liczbami wytworzynymi sztucznie za pomocą sowicie opłacanych z podatków laboratoriów oraz "laboratoriów", bo baraki imitujące laboratoria też istnieją, pracują pełną parą w brudzie niezliczonych materiałów biologicznych pobieranych od biednych ludzi. Zarabiają na swoich właścicieli, aby osłodzić im "nową normalność", którą tyrania Kaczyńskiego-Morawieckiego traktuje jako nieodwołalną. Oto teraz bezczelni kłamcy i fałszerze zostaną dodatkowo wynagrodzeni.
26 dni temu / Murem
 
Dlaczego nie ma ani jednego protestującego przeciwko zbrodni przez wstrzykiwanie trucizny??Przecież dopuszcza się teraz zgromadzenie do 5 osób-więc pieciu odważnych madrych mogloby protestować.
27 dni temu / Adam
 
Lekarz powinien dostać wynagrodzenie.... nawet premie tylko za wyleczonych z covida czy innych chorób a nie za to ze leczy... Tak jak w usługach płacę za to, że mechanik naprawił samochod a nie za to że naprawiał....
27 dni temu / Powinno być ta
 
Lekarz powinien dostać wynagrodzenie.... nawet premie tylko za wyleczonych z covida czy innych chorób a nie za to ze leczy... Tak jak w usługach płacę za to, że mechanik naprawił samochod a nie za to że naprawiał....
27 dni temu / Powinno być ta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.