DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Ustawa „anty-447” zdjęta z obrad Sejmu. Powodem brak „wystarczających dokumentów”

Ustawa „anty-447” zdjęta z obrad Sejmu. Powodem brak „wystarczających dokumentów”
Jerzy Dudek / Forum
#USTAWA 447    #ANTY 447    #USTAWA    #SEJM    #ROSZCZENIA    #MIENIE    #BEZSPADKOWE    #POSŁOWIE

Wbrew pierwotnym planom Sejm nie zajmie się w środę projektem ustawy o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego. Jak wyjaśniono, punkt ten został zdjęty z obrad z uwagi na brak wymaganych dokumentów.

 

„Ustawa anty-447” przygotowana przez posła Tomasza Rzymkowskiego zakłada rozwiązania chroniące polski majątek przed roszczeniami dotyczącymi tzw. mienia bezspadkowego, co do którego prawa chciałyby rościć środowiska żydowskie. Rozwiązania idące w tym kierunku zostały przyjęte w USA w tzw. ustawie 447.

 

Polski projekt miał być procedowany w Sejmie 15 maja, ale jak poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, Konwentu Seniorów zdecydował się na usunięcie tego punktu z obrad, gdyż marszałek Sejmu „nie otrzymał wystarczających dokumentów czy opinii do ustawy”

 

„Gdy rośnie nacisk środowisk żydowskich a ambasador RP jest atakowany w Izraelu PiS dziś rano chyłkiem zdejmuje projekt ustawy o mieniu bezdziedzicznym z porządku dziennego! Ustawa nie rozwiązuje problemu ale oni boją się nawet debaty” – skomentował na Twitterze poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego.

 

Wystąpienie posła w tej sprawie zostało przerwane przywołaniem parlamentarzysty do porządku przez marszałka Sejmu.

 

 

 

Źródło: magnoapolonia.pl, Twitter

MA


DATA: 2019-05-15 12:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dalej głosujcie na PiS w obawie przed PO. Już wkrótce zobaczycie, czy było warto. Może jednak pobudka i głos na Konfederację?
10 miesięcy temu / Ar
 
Dalej głosujcie na zdrajców
10 miesięcy temu / Tomasz
 
@moto A kiedy Polacy masowo zaczęli wyjeżdżać? Za pierwszego rządu PiS-u. PiS w niczym nie był i nie jest lepszy od PO.
10 miesięcy temu / Robert
 
@na pohybel A czy rządy PiSu zmieniły cokolwiek na lepsze? Teraz jak rozumiem, to Polska już nie płaszczy się przed Niemcami i przed Francją? Tak samo szybciutko wprowadza PiS unijne dyrektywy jak PO. Teraz do tego Polska płaszczy się przed USA. I jeszcze musi za to płacić. "Uszczelnienie" vatu to jedna z większych zbrodni PiSu. Bo wbrew propagandzie oni tych pieniędzy nie zabierają złodziejom, a uczciwym przedsiębiorcom poprzez ciągłe zmiany w vacie. To jest zwykła podwyżka podatków. A ani jedna mafia vatowska rozbita nie została. PiS to oczywiście nie opobsadzał swoimi spółek skarbu państwa? I nie wali milionów w "fundację narodową", która filmiku na jutubie nie potrafi wyprodukować? PiS do tego jeszcze szybciej nas zadłuża niż PO.
10 miesięcy temu / Robert
 
Uważam że każdy ma prawo budować takie rzeczy jakie chce i Konfederacja jest koalicja ludzi w zasadzie do tej pory odrzuconych z innych projektów. Jest tam Chrystus nie tylko na ustach, jest obrona życia, jest Bóg, honor, ojczyzna i inne czyli wszystko czego koalicja propolska potrzebuje.Pis jest jaki jest bo takich ma wyborców i taki PiS się podoba. Prawicowosc to jednak tylko fasada dlatego w sposób naturalny oni skrecaja w lewo na co jednak nie można przyzwalac. Bo to zgoda na zepsucie.
10 miesięcy temu / PG
 
@Moto - nikt rozsądny nie twierdzi, że PiS należy zmienić na PO, więc nie wiem po co takie bezsensowne uwagi. Szczególnie o tym prezydencie, który to niby jak lew walczy za polskie sprawy na arenie międzynarodowej - ustawa o IPN pokazała tę wielką walkę. Narzucanie nam rozwiązania z nowym jedwabnym szlakiem również. Można wymienić dziesiątki wpadek obecnego rządu na arenie międzynarodowej, bo to akurat najsłabsza strona PiS ale to akurat znamienne dla polskiej dyplomacji od XX-lecia międzywojennego. Bez względu czy PiS czy PO - wszyscy są przesiąknięci bezsensownym rozumieniem naszej pozycji na arenie międzynarodowej - jak nie oddawanie się w ręce Niemców to teraz w ręce USA i jakieś mity o Trójmorzu.
10 miesięcy temu / Akwin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.