DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


won ameryko od polski
11 miesięcy temu / ja
 
restytucjia dla kogo ? Restytucję już zrobili Kwasniewski, Mazowiecki, Geremek .Ziemie polską chca oddać dla Zydów nie właścicieli sprzecznie z prawem a Polaków uczynić niewolnikami,
ponad 1 rok temu / rexrex
 
Czy PiS zrealizuje nowy program "Dla Polaków w Polsce Palestyna +" ??? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE.
ponad 1 rok temu / 1066
 
@Karol: Im zwisa nasza sympatia. Oni chcą Polski na własność. Tylko to się liczy.
ponad 1 rok temu / mer
 
Pełną wersję zapisu konferencji Czaputowicza i Pompeo zamieścił, w wersji angielskiej, Departament Stanu USA. Wynika z niego, że PAP dokonał daleko idącego skrótu wypowiedzi amerykańskiego polityka. Wyraźnie mówił bowiem wzywaniu Polski do opracowania kompleksowej ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego. W dokumencie na stronie Departamentu Stanu zacytowano następujące słowa sekretarza stanu USA: "Doceniamy też znaczenie rozwiązywania niezałatwionych [oryg. outstanding ? red.] kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, by poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego dla tych, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu". Zatem PAP jest w zmowie z żydowskim przemysłem holokaustu i rządem. Wszystko miało być ukryte przed Polakami.
ponad 1 rok temu / drwina?
 
Jeśli USA będą naciskać na nas w tej sprawie - stracą sympatię w oczach większości Polaków. O jurgieltnikach nie piszę! :)
ponad 1 rok temu / Karol
 
Trump to wielkie rozczarowanie dla wszystkich Polaków, którzy pokładali w nim jakieś nadzieje. Dla mnie jest to oszołom na smyczy klanu państwa R., który zrobi wszystko co oni mu każą - a już na pewno w sprawie trzystu miliardów. Mam szczerą nadzieję że nie wygra drugiej kadencji.
ponad 1 rok temu / wielki program 447+
 
Poważnym niedopatrzeniem min. Czaputowicza jest to, że nie skorzystał z okazji, aby zrewanżować się swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi pouczeniem o potrzebie dokonania przez USA "restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie holocaustu" w tym państwie. (Chodzi o holocaust Indian i Murzynów w USA.) Pan Jacek Czaputowicz jako internowany w Strzebielinku bardzo żarliwie agitował za podpisywaniem się pod protestem przeciwko aresztowaniu 4 b. członków KSS "KOR" i 7 członków Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Powoływał się na to, że tych jedenastu działaczy może być oskarżonych z artykułów karnych przewidujących nawet karę śmierci. Czyżby wtedy student Czaputowicz był elokwentniejszy niż teraz profesor Czaputowicz?
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
Chwyćmy za broń - Różańce w dłoń !
ponad 1 rok temu / bo tylko Niebo może nam pomóc
 
Módlmy się gorąco o to, aby Pan Bóg przegnał z naszej ziemi zdrajców i okupantów
ponad 1 rok temu / mądremu dość
 
Zdrada stanu
ponad 1 rok temu / dwa słowa
 
Stany Zjednoczone - Tramp i Duda ryzykuja ?..nastepna kadencje ?.to Juz nie FAWORYCI...?..
ponad 1 rok temu / jak wyzej
 
W czasie II Wojny Swiatowej nie bylo Panstwa Izrael. Jakim prawem Stany zjednoczone mowia w imieniu Zydow ...ktorych nie ma jak i nie ma ich potomkow?..
ponad 1 rok temu / jak wyzej
 
Klf- to co napisałeś to Sedno Sprawy!!
ponad 1 rok temu / Zyczliwy
 
Po pierwsze: nie w dobie "holokaustu", a podczas II wojny, wywołanej przez hitlerowskie niemcy. Po drugie: żydzi byli obywatelami Państwa Polskiego i w razie pozostawienia mienia (nie mającego spadkobierców) przez obywatela polskiego, przechodzi ono do Skarbu Państwa. Dla pisowców to trudne do przekazania uzurpatorom???
ponad 1 rok temu / Klf
 
ciag dalszy cz1(...)przeciw Niemcom, a dwa za walkę Polaków i obronę Anglii w wojnie na morzu, lądzie i w powietrzu. 5. Rosja niech zapłaci bilion zł odszkodowania za nasze straty w czasie wojny, a za aneksje naszych Kresów w 1945 odda nam teraz Kaliningrad. 6. Ukraina, Białoruś i Litwa niech nam również oddadzą co nasze. 7. Słowacja nas napadła razem z nazistowskimi Niemcami ? niech odda nasz Spisz. 8. Czesi całą wojnę współpracowali z Niemcami będąc w jednym państwie nazistowskim na naszą szkodę ? niech oddadzą Zaolzie, którego i tak nie bronili. 9. Anglosasi niech oddadzą nam nasze złoto, a Rosja wrak Tupolewa. 10. Niemcy niech płacą, płacą i płacą !!!
ponad 1 rok temu / Kazimierz S
 
Skoro banda żydowskich hochsztaplerów moze żerować na swoich ziomkach zamordowanych przez niemieckich zbrodniarzy to może Rząd USA zapłaci Indianskiej społeczności za całą ziemię Stanów Zjednoczonych zagarnietą wymordowanym Plemionom
ponad 1 rok temu / Jak Kuba Bogu
 
@KazimierzS Jeżeli pan Pompeo pomógłby Polsce w zrealizowaniu powyższych wciąż nie rozwiązanych kwestii, to Polska mogłaby zadeklarować: 1. ?Wschodnia flanka? NATO jest najlepiej bronioną granicą zewnętrzną sojuszu NATO i to bez żadnych obcych wojsk na terytorium Najjaśniejszej. 2. Najjaśniejsza Rzeczpospolita jest gotowa rozpatrzyć amerykańską propozycję bilionów (tym razem dolarów) finansowania Polsce kolejnej wojny w Azji, przy czym na wstępie zastrzega, że proponowana kwota jest tak daleko niewystarczająca, że nie pokryłaby nawet pomocy humanitarnej dla cywilów prześladowanych przez Żydów w Palestynie.
ponad 1 rok temu / Kazimierz S
 
Świetnie, że sam pan Pompeo poruszył ten temat, bo wybierając się na kolejną wojnę, warto najpierw rozliczyć poprzednie: 1.USA wycofają swoich żołnierzy z PL, a zostawią nam za darmo całą broń: w tym czołgi czy systemy łączności, a poza tym co roku będą na ich własny koszt dostarczać kolejne partie amunicji, a na koszt PL, ale po cenach USArmy ? części zamienne. 2.Żydzi chcą biliona zł??? ? to niech najpierw zapłacą 3 biliony za ratowanie Żydów w czasie wojny, ich utrzymywanie w kryjówkach, straty w zabitych z tego powodu Polaków w czasie wojny, informowanie i alarmowanie światowej opinii publicznej o ludobójstwie żydów i ogólna walka polityczna na arenie międzynarodowej w ich obronie. 3. Dodatkowo Izrael i USA zapłacą każde z osobna po bilionie zł za udział i straty (przede wszystkim w ludziach, ale także w sprzęcie) Wojska Polskiego w wojnach w Iraku i Afganistanie. 4. Dodatkowo Wielka Brytania zapłaci 2 biliony zł za: raz- nie dotrzymanie warunków sojuszu w II wojnie przeciw Nie
ponad 1 rok temu / Kazimierz S
 
Mark Pompeo ma urodę anglosaską?
ponad 1 rok temu / OP
 
Widać dlaczego konferencja zorganizowana w Polsce?????? Natanjahu, Pompeo wystarczy? Powinni przeczytać dorobek Dr Ewy Kurek na materiałach innych zydów
ponad 1 rok temu / M
 
Jak masz takich "przyjaciół" to nie potrzebujesz wrogów
ponad 1 rok temu / rafe
 
Ależ sobie przyjaciół znaleźliśmy szkoda słów...
ponad 1 rok temu / X
 
No to nie ma na to określenia w języku ludzi kulturalnych. Chyba sowieci nas mniej upadlali...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Polskie prawodawstwo umożliwia odzyskanie mienia właścicielom oraz ich prawdziwym spadkobiercom. Nie umożliwia za to "odzyskiwania" czegokolwiek grupom wysoce zainteresowanych położeniem łapsk na nie swoim majątku.
ponad 1 rok temu / sp
 
Frank Blajchman był stalinowskim oprawcą, który tuż po wojnie rozpoczął pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa na stanowisku p.o. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Wobec Franka Blajchmana Instytut Pamięci Narodowej wszczął w 2010 r. śledztwo ws. podejrzenia o mordowanie członków polskiego ruchu oporu. W 1951 roku Blajchman wyemigrował do Sanów Zjednoczonych. Blajchman w książce opublikowanej przed śmiercią napisał, że Armia Krajowa "była antysemicka, NSZ wykonywały rozkazy Niemców". ? Po wojnie został obywatelem USA. Bardzo dobrze funkcjonował jako deweloper w Nowym Jorku (?) Był ucieleśnieniem tego, o czym mówił prezydent Trump podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r. Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża ? mówił Pompeo.
ponad 1 rok temu / Pompeo i Trump wielbią żydowskich oprawców
 
Cena PRZYJAŹNI z USA : KUPOWAĆ gaz , uzbrojenie , FUNDOWAĆ bazy , oddać Żydom ponad 70 mld $ itd itp . PRZYJACIÓŁ poznaje się w biedzie . Gdy nadejdzie " bieda " , to okaże się że KORPORACJA " HOLOCAUST " nie otrzymała jeszcze iluś mld $ . Pomoc będzie UDZIELONA TEMU kto zadeklaruje spłatę HARACZU . Potem Niemcy wystawią rachunek za II-gą Wojnę Światową którą wprawdzie przeprowadzili " NAZIŚCI " ale PIENIĄŹKI należą się NIEMCOM !
ponad 1 rok temu / RYSZARD
 
Amerykańscy sklerotycy,Może czas spłacić długi za sprzedanie nas sowietom w Jalcie .....i za Żydów którzy zginęli bo Roosevelt mial w zadzie raporty z Auschwitz
ponad 1 rok temu / Życzliwy
 
Won z tego kraju.Już nie zagłosuje na PIS ani an PO to jena i ta sama banda oszustów ,sprzedali nas w całości.Zero wiadomości w TVP tylko pierdoły nam pociskają.Koniec z tym.
ponad 1 rok temu / sefora
 
Najwyższy czas naciskać Niemcy, aby zapłacili nam za II WŚ. Żydzi nie popuszczą.
ponad 1 rok temu / Airam
 
Tak niestety wygląda. Z drugiej strony Amerykanie też są bardzo różni. Uogólnianie pewnie jest niesprawiedliwe.
ponad 1 rok temu / @szpulas11
 
Tacy to przyjaciele...ktos jeszcze ma wątpliwości?
ponad 1 rok temu / antyPOPiS
 
Departament Stanu USA jest zobowiązany ustawowo do takich działań, naciski będą się tylko potęgować - aż się w końcu ugniemy. Może łaskawie pozwolą rozłożyć haracz na raty, na 50, albo 100 lat?
ponad 1 rok temu / mack
 
precz z komuną
ponad 1 rok temu / merks
 
@Kasandra :(czyli żydom i ambasadoresce uda się to czego nie potrafił nawet stalin i inni komuniści, Polacy znielubią usa i jankesów w ogóle
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
warto przeczytać kto jest kim w amerykańskiej administracji wg Ignacego Nowopolskiego - strach się bać !!!
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Polonia może zagłosować na kandydata demokratów i Trump przepadnie na 2 kadencję, Poloni jest ze 10-15 milionów a głosujących żydów paręset tysięcy( z czego większość i tak głosuje na demokratów)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
No jak tak dalej pójdzie to znienawidzę jankesów.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
PiS mógł nie zgodzić się na bandycką wojenną antyirańską i antypolską naradę. Tchórze mają dokładnie to czego chcieli. Precz z tym POPiS nierządem.
ponad 1 rok temu / stef
 
Bo co? Bo inaczej sankcje jak wobec Iranu? Wojna? Zamachy? Wielki Głód? Łajdacy.
ponad 1 rok temu / von
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.