DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Ustawa 447 to żaden problem? Minister Błaszczak: jesteśmy gotowi przyjąć więcej żołnierzy USA

Ustawa 447 to żaden problem? Minister Błaszczak: jesteśmy gotowi przyjąć więcej żołnierzy USA
Mariusz Błaszczak. FOT.Michal Dyjuk/FORUM

Wtorkowe głosowanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów w sprawie dotyczącej żydowskich roszczeń ustawy 447 (znanej też jako JUST Act), najwyraźniej nie wpłynęło na huraoptymistyczne nastawienie polityków PiS do Stanów Zjednoczonych. W środę minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że podczas swojej wizyty w USA przedstawi Amerykanom propozycję… zwiększenia ich wojskowej obecności w Polsce.

 

Słowa padły w środę przed wylotem ministra Błaszczaka do USA. To właśnie podczas tej wizyty szef MON ma przedstawić Amerykanom ideę większej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych nad Wisłą.

 

Jak stwierdził polityk PiS, strona polska jest w tej sprawie jednoznaczna i Warszawa deklaruje gotowość na przyjęcie większej liczby żołnierzy USA.

 

Mariusz Błaszczak dodał również, że podczas rozmów z Amerykanami zawsze podkreśla rolę Polski, która ma być nie tylko odbiorcą wsparcia dotyczącego bezpieczeństwa, ale również sama wykazuje zaangażowanie. Polega to między innymi na zwiększaniu wydatków obronnych. Minister obrony nawiązał ponadto do zawartego pod koniec marca kontraktu na system obrony powietrznej Patriot.

 

W trakcie swojej wizyty w USA szef MON spotka się z Johnem Boltonem (doradcą Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa), Jamesem Mattisem (sekretarzem obrony) oraz przedstawicielami komisji sił zbrojnych Senatu i Izby Reprezentantów. Wizyta Mariusza Błaszczaka w USA potrwa dwa dni.

 

Źródło: polskieradio.pl / interia.pl

MWł

 

Czym jest ustawa S. 447 (JUST Act)? Aby się dowiedzieć wystarczy kliknąć TUTAJ!

 

 

Zobacz także:

 

"Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski"

 

Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski?

 

 

 

  


DATA: 2018-04-27 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakiś wirus urzędniczej grypy mózgowej panuje wśród naszych rządzących. Im wyżej, tym objawy cięższe. Odseparować, bo to zaraźliwe. Mózg uszkadza na stałe i obszar "interes ojczyzny - tzn. państwa polskiego na pierwszym miejscu" zostaje całkowicie sparaliżowany. Szkodniki i zdrajcy, mnożą się jak robactwo.
ponad 2 lata temu / Golden
 
PBlaszczak Amerykanie nie dla przyjemności uchwalili ustawę447to jest w ich interesie bo to Izrael jest ich głównym partnerem i lak Żydzi zaczną egzekwować te ustawe to PBlaszczak będziemy sobie mogli kupic wyrzutnie przeciw rakietowe PATRIOT ale z papendeklu albo zabawkę z kiosku ruchu pozdrawiam życzę sukcesow
ponad 2 lata temu / Kazimierz
 
Lekarz nie ma tu już nic do roboty, potrzebny tu Grabarz.
ponad 2 lata temu / agricola
 
ZDRADA!
ponad 2 lata temu / tereferek
 
@ żadnej partii katolickiej "a jaka ta partia Polska i która to jest ?". Kto pomyśli - może zgadnie. "bo pisać to se można komentarze, ale jak przychodzi co do czego to nie ma żadnej ani polskiej ani katolickiej !". Po pierwsze nie "se", tylko sobie, po drugie nigdy nie było, nie ma i nie będzie czegoś takiego jak "partia katolicka".
ponad 2 lata temu / wwm
 
@wwm a jaka ta partia Polska i która to jest ? bo pisać to se można komentarze, ale jak przychodzi co do czego to nie ma żadnej ani polskiej ani katolickiej !
ponad 2 lata temu / żadnej katolickiej partii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.