DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

USA wzywają kraje Indo-Pacyfiku do zbrojenia się. Powołują się na bezpieczeństwo i dobrobyt

USA wzywają kraje Indo-Pacyfiku do zbrojenia się. Powołują się na bezpieczeństwo i dobrobyt
By Spc. Joseph A. Wilson (http://www.army.mil/-images/2009/10/26/54118/) [Public domain], via Wikimedia Commons

USA wzywają kraje Indo-Pacyfiku do dzielenia się ciężarem kosztów utrzymania wojsk. Amerykański Departament Obrony mocno inwestuje w regionie Azji i Pacyfiku i chce, aby inne kraje również się zbroiły.

 

Podczas sobotniego szczytu obrony Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych, obecny sekretarz obrony powiedział, że USA ma ponad 370 tys. personelu wojskowego w regionie Indo-Pacyfiku. Oznacza to, że amerykańskie Dowództwo Pacyfiku ma czterokrotnie więcej przydzielonych sił niż jakiekolwiek inne dowództwo wojskowe.

 

– W całym Indo-Pacyfiku, Stany Zjednoczone posiadają ponad 2000 samolotów, zapewniając możliwość szybkiego reagowania na ogromnych dystansach w regionie – mówił sekretarz obrony Patrick M. Shanahan w przemówieniu wygłoszonym w Singapurze w minioną sobotę. – Ponad 200 statków i łodzi podwodnych zapewnia swobodę nawigacji, poszukiwania i ratownictwa oraz szybką pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Inwestujemy w zaawansowane systemy obrony przeciwrakietowej, współpracujące z systemami sojuszniczymi Japonii, Australii i Korei Południowej – dodał.

 

Pełniący obowiązki sekretarza obrony wezwał narody partnerskie, by bardziej zaangażowały się w budowę bezpieczeństwa w swoich krajach i wzmocniły sojusze z sąsiednimi państwami.

 

– Indo-Pacyfik jest naszym priorytetowym obszarem – podkreślił szef obrony amerykańskiej. Dodał, że w regionie obecne jest nie tylko amerykańskie wojsko, ale inwestowane są znaczne środki. Waszyngton chce, by każdy z sojuszników i krajów współpracujących zadbał o własne bezpieczeństwo i suwerenność, budując własne silne armie.

 

– Każdy naród ma obowiązek przyczynić się do utworzenia wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku – powiedział Shanahan. Stany Zjednoczone utrzymają swoje zobowiązania wobec regionu, jednak oczekują, iż sojusznicy i partnerzy wniosą swój sprawiedliwy udział w połączone wysiłki na rzecz zapewnienia wolności i dobrobytu – dodał.

 

Rozbudowa arsenałów obronnych ma służyć odstraszaniu potencjalnych agresorów. Ma także zapewnić elastyczność reagowania w razie ataków wroga. Shanhan wskazał na potrzebę wzmocnienia interoperacyjności i rozważne długoterminowe zakupy wojskowe.

 

– Nasze stosunki obronne rozszerzyły się wraz z dobrobytem tego regionu – mówił szef Departamentu Obrony. – A ponieważ nasze własne interesy gospodarcze wzrosły w tym obszarze, dobrobyt tego regionu wzrósł dzięki stabilizującemu wpływowi naszych relacji obronnych, zatem ta synergia, jaka występuje między dobrobytem a bezpieczeństwem jest dobrze rozumiana – mówił.

 

Aby to bezpieczeństwo i dobrobyt były kontynuowane, działający sekretarz obrony powiedział, że inwestycje w partnerstwa i bezpieczeństwo będą musiały być kontynuowane.

 

– Gdy inwestujesz w siebie, wiedz, że wzmacniasz jeszcze bardziej nasze niezrównane sieci sojuszy i partnerstw. Wiemy, że wielkość i złożoność tego regionu wymaga największej współpracy – konkludował.

 

Źródło: bignewsnetwork.com

AS


DATA: 2019-06-03 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.