DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

USA ogranicza finansowanie aborcji, więc załatwi to… Europa i Kanada

USA ogranicza  finansowanie aborcji, więc załatwi to… Europa i Kanada
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Po tym, jak prezydent USA Donald Trump ukrócił finansowanie aborcji za granicami jego kraju, kilka państw europejskich oraz Kanada zadeklarowało, że weźmie na siebie ciężar promowania zabijania nienarodzonych w biedniejszych krajach.


23. stycznia Donald Trump podpisał ustawę kładącą kres finansowaniu zagranicznej działalności organizacji aborcyjnych z pieniędzy amerykańskich podatników. Krok ten obrońcy prawa do życia dzieci nienarodzonych tak w USA jak i w innych krajach świata uznali za znakomity. Zupełnie inaczej ocenili go zwolennicy mordów na dzieciach, w decyzji Trumpa widząc krok wstecz względem dotychczasowych sukcesów ideologii gender. Kilka państw europejskich szybko zadeklarowało, że wobec wycofania się z USA z promocji aborcji w biedniejszych krajach, to one wezmą na siebie ciężar finansowania takiej działalności. Pierwsza ogłosiła to Holandia, ale do pomysłu szybko dołączyły Belgia i Dania. Te trzy państwa zadeklarowały, że na rzecz promowania cywilizacji śmierci przeznaczą w najbliższym czasie 30 mln euro.


Planowane są jednak o wiele poważniejsze działania. Na początku marca w Brukseli odbędzie się specjalna konferencja, na której przedstawiciele rządów szeregu państw europejskich będą omawiać możliwości wspierania lobby aborcyjnego. Współorganizują ją władze Belgii i Szwecji.


Konferencja „zjednoczy siły i wzmocni wsparcie dla wszystkich wysiłków na rzecz uczynienia ze zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych rzeczywistości milionów kobiet na całym świecie”, powiedział Alexander De Croo, belgijski minister handlu zagranicznego i rozwoju.


Udział w promowaniu aborcji po wycofaniu się z tego przedsięwzięcia USA zapowiedziały jeszcze władze Luksemburga, Finlandii oraz Kanady.


Wszystkie siedem wymienionych państw myśli o utworzeniu wspólnego funduszu na rzecz krzewienia aborcji. Jak wyjaśniła szwedzka wicepremier Isabella Lövin w rozmowie z agencją Reutera, polityka Donalda Trumpa „może być niebezpieczna dla wielu kobiet” i z tego powodu konieczne jest zaangażowanie innych państw zachodnich na rzecz wspierania „planowania rodziny”. – Jeżeli kobiety nie będą mogły decydować o swoim ciele i losie, to mogłoby mieć to poważne skutki dla osiągnięcia globalnego celu w obszarze praw gender oraz zwalczania światowej biedy – stwierdziła Lövin.


W Stanach Zjednoczonych ponad 80 proc. społeczeństwa opowiada się w sondażach za decyzją Trumpa, popierając zakaz finansowania aborcji zagranicą z pieniędzy podatników. Pomimo tego przez całą prezydenturę Baracka Obamy zabijanie dzieci w biednych krajach było przez Waszyngton sowicie opłacane. Źródła: Katholisches.info, nytimes.com

Pach
DATA: 2017-02-14 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nieszczęsne postępaki-totalniaki.Już mają łby na pieńkach i błyszczy nad nimi islamski miecz ale tego nie wiedzą.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Te kraje, które chcą promować aborcje, są już dawno zgniłe moralnie a ich przywódcy dążą do samozagłady.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Szwecja zdechnie podobnie jak Europa zachodnia. Trzeba budować mur na granicy z Niemcami za ich pieniądze a potem wyjść ze struktur UE i pozbyć się obcych wojsk z terenu Polski. Rozpocząć szeroką współpracę z krajami BRICS szczególnie Chiny i Rosja i zostać liderem w Europie środkowo-wschodniej. Natomiast jako imigrantów przyjąć tradycjonalistów katolickich z terenów Europy Zachodniej jak proponuje Orban.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.