DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

USA może i zniosą wizy dla Polaków, ale... nie za darmo. Podpisano kolejne porozumienie

USA może i zniosą wizy dla Polaków, ale... nie za darmo. Podpisano kolejne porozumienie
źródło: pixabay.com

„Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji” – poinformowała na Twitterze ambasada RP w Waszyngtonie. W ocenie przedstawicieli polskiej placówki dyplomatycznej w USA jest to „ważny krok” na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków.

 

Umowę między polskim MSWiA a ministerstwem bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych podpisał polski ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego Chad F. Wolf.

 

„Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego #VisaWaiverDlaPolski. Działamy dalej!” – oceniła ambasador Georgette Mosbacher.

 

Program bezwizowy (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 roku w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób. Polska nie jest objęta tym programem ze względu na ciągle zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono wizy amerykańskiej.

 

Źródło: Twitter / tvp.info

TK


DATA: 2019-08-17 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pis jest durne i naiwne
7 miesięcy temu / mmm
 
Myśle ze juz dawno my Polacy naród chonorowy,powinnismy podziękować naszym pseudo przyjaciołom Amerykanom, niech sobie te wizy zatrzymają dalej a po przyjacielsku wprowadzić im wizy do nas wraz z opłatami. Przecież juz prawie cała Europa jeździ bez wiz tylko my polin nie. Smutne jak dajemy się poniżać. Jaka władza takie traktowanie.
9 miesięcy temu / Kazimierz
 
Co to za "porozumienie o współpracy w zakresie" z pistoletem przy głowie? Ktoś wyjaśni sens albo bezsens tegoż szantażu? W to że USrael zamierza Polskę zniszczyć, zeszmacić i przejąć już wszyscy wiemy. I że PiS zrobi wszystko w tym kierunku zostało nam już objawione przez samego nacialnika. To jak?
9 miesięcy temu / 447
 
Jeszcze jedno kłamstwo.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Wizy nie zostaną zniesione bo to złoty interes. Dziennie przychodzi ok 1000 osób do ambasady z tego ok 50%to Polacy Średnio 480 zł trzeba zapłacić za wejście na teren ambasady. Więc 480000 tys zł jest przychód ambasady. Więc o czym my tu mówimy ????????????. Tylko w polskiej TV mówi się że bendo zniesione wizy dla Polaków ???????????? A w BBC jest mowa że nie ma takiej możliwości za durzo by było uchodźców z Polski którzy mają tam rodziny
9 miesięcy temu / Karol
 
Opłaty za wizy do USA pokrywały koszty utrzymania ich placówek dyplomatycznych??
9 miesięcy temu / Max
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.